2014. gada Latvijas U-20 hokeja izlase

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Latvijas U-20 izlase

13. decembrī, pēc MHL spēles starp HK „Rīga” un „Krasnaja Armija” komandām, Latvijas U-20 hokeja izlases treneris Leonīds Tambijevs nosaucis sastāvu, kurš brauks uz pasaules čempionātu 1. divīzijā „A” grupā Sanokā.

Sanoka (pilnā nosaukumā Karaliskā brīvpilsēta Sanoka) ir pilsēta Polijas dienvidaustrumos, Piekarpatu vojevodistē, Sanas krastos, vēsturiskā novada Galīcijas teritorijā. Vēsturiskās Sanokas Zemes centrs. Līdz Otrā pasaules kara beigām – ukraiņu un lemku kultūras centrs.Leonīds Tambijevs

Galvenais treneris, dalībai pasaules čempionātā, nosauca 22 spēlētājus, no kuriem 2 vārtsargi, 7 aizsargi un 13 uzbrucēji. Šodien vakarā, Latvijas komanda izbrauc uz Poliju, rīt paredzēts viegls ledus treniņš „Sanokas” ledus arēnā un svētdien jau aizvadīs pirmo spēli pret mājiniekiem – Polijas U-20 izlasi.

Turnīrā piedalīsies sešas U-20 valstsvienības – Austrija, Baltkrievija, Dānija, Latvija, Polija un Slovēnija, kuras cīnīsies par tikšanu uz augstāko divīziju. Paralēli šim čempionātam, Ungārija risināsies 2. divīzijas A grupas čempionāts, šajā pašā vecuma grupā.

[divider]

Latvijas U-20 izlases sastāvs čempionātam:

VĀRTSARGI

Elvis Merzļikins

Elvis Merzļikins

Elvis Merzļikins: Elvis ir stabila Latvijas hokeja izlases vērtība, vienmēr, kā ir iespēja dodas palīga izlasei. Šis būs trešais Pasaules čempionāts U-20 izlases sastāvā. Pirmais čempionāts viņam bija 2012. gadā, kad aizvadīja vienu spēli pret Krievijas izlasi. Merzļikins U-20 izlasē debitēja ar 14 ielaistām ripām un pārliecinošu zaudējumu. Šosezon latvietis spēlē vienā no Eiropas spēcīgākajām hokeja līgām (Šveicē – NLA) komandā, Lugano. Sezona viņam izvērtusies diezgan veiksmīga, 14 spēlēs vidēji mačā Merzļikins ielaidis 2.09 vārtus. Tāpat vārtsargs tika uzaicināts uz divās pārbaudes spēlēm pieaugušo izlasē pret Krievijas otro izlasi, bet laukuma nedevās. Visdrīzāk, Elvis būs pirmais numurs šajā čempionātā un uz viņa pleciem gulsies ļoti liela atbildība.

Ivars Punnenovs: Nomināli otrais vārtsargs, šī gada U-20 izlasē, tāpat, kā Elvis kopš jaunieša vecuma spēlē Šveicē. Šis Ivaram būs otrais U-20 Pasaules čempionāts. Pagājušogad Ufā, Punnenovs bija izlases pirmais vārtsargs, 5 spēlēs vidēji ielaida 4.27 vārtus, vārtu sargāšanas process – 89%. Šajā sezonā, debitēja NLA, līdz šim 9 spēlēs vidēji ielaidis 3.33 vārtus, sezona nav tik veiksmīga kā Merzļikinam.  Ivaram šis būs pēdējais Pasaules čempionāts U-20 izlasē, tāpat kā 14 citiem spēlētājiem.

AIZSARGI

Edmunds Augstkalns: Pēdējās divās sezonās stabils Latvijas U-20 izlases bāzes komandas – HK Rīga, aizsargs. Pagājušajā sezonā debitēja Latvijas U-20 izlasē, 6 spēlēs nopelnīja 6 soda minūtes un negatīvu lietderības koeficentu -4. Šajā sezonā ir pieteikts Rīgas “Dinamo” komandā, bet nevienu spēli vēl nav aizvadījis. HK Rīga (MHL) sastāvā 24 spēlēs guvis 8 punktus. Ļoti noderīgs un stabils aizsargs.

Patriks Škuratovs: Līdzīgi kā Augstkalns, arī spēlē HK Rīga komandā. Šosezon 30 spēlēs guvis 3 punktus, visas piespēles un nopelnījis 16 soda minūtes. Spēlējis U-17, U-18 un tagad otro reizi U-20 izlasē. Pagājušajā gadā čempionātā 6 spēlēs guva vienu punktu. Interesanti, ka šosezon un pagājušosezon nav guvis vārtus, ne HK Juniors, ne HK Rīga komandās un arī izlasē gūto vārtu ailītē – o.

Rinalds Rosinskis: Pēc vienas pavadītas sezonas Z-Amerikā, šosezon atgriezies Latvijā un spēlē HK Rīga komandā. Pagājušajā sezonā WHL, aizsargs 47 spēlēs guva 4 punktus un arī debitēja U-20 čempionātā ar vienu piespēli 6 spēlēs. Šajā sezonā HK Rīga rindās 30 spēlēs ticis pie trīs piespēlēm.

Kristaps Bazevičs

Kristaps Bazevičs

Haralds Neimanis (Pasaules čempionātā nespēlēs, jo 14. decembra treniņā salauza kāju): Haralds būs viens no debitantiem U-20 čempionātā, Latvijas izlasē spēlējis pirms trīs gadiem – U-17. Pagājušajā sezonā spēlēja Liepājā, MHL B divīzijā 50 spēlēs guva 15 punktus, bet Latvijas čempionātā 22 spēlēs sakrāja 12 punktus. Atšķirībā no daudziem liepājniekiem, kuri devās uz Viļņas “Baltika” komandu, Neimanis izvēlējās HK Rīga. Šosezon HK Rīga sastāvā guvis 6 punktus 30 spēlēs.

Ralfs Grīnbergs: Jaunākais aizsargs šī gada Latvijas U-20 izlasē. Šis Ralfam būs pirmais Pasaules čempionāts Latvijas U-20 izlases sastāvā, pagājušajā sezonā spēlēja U-18 izlasē. Tāpat kā Haralds Neimanis, arī Ralfs ir liepājnieks, kurš laimi devies meklēt uz Rīgu. HK Rīga komandā Grīnbergs aizvadījis 5 spēles, punktus negūstot, bet 4 spēlēs HK Dinamo Juniors sastāvā aizsargs ticis pie viena punkta.

Rūdolfs Kalvītis: Viens no diviem aizsargiem, kurš devies palīgā no Z-Amerikas. Pagājušajā sezonā uz U-20 izlasi netika uzaicināts, bet šogad gan. Šosezon EHL, 4 spēlēs guvis vienu punktu. Kalvītim vajadzētu būt spēcīgam pastiprinājumam aizsardzības līnijā, dzīvosim – redzēsim.

Kristaps Bazevičs: Bazevičs ir otrs aizsargs, kurš Latvijas U-20 izlasei devies palīgā uz Poliju, no Z-Amerikas. Sezonu Kristaps uzsāka NAHL, bet pēc 20 spēlēm (1+3) pārcēlās uz MetJHL līgu (Metro Junioru “A” hokeja līga). Bazevičs arī ir ļoti labs pastiprinājums izlasei, šis viņam būs debijas čempionāts U-20 izlasē.

Jānis Jaks: Aizsargs uz Latvijas U-20 izlasi tika izsaukts negaidīti, jo 14. decembra treniņā kāju salauza aizsargs Haralds Neimanis. Jaks ir labs aizsargs ar ļoti spēcīgu šķēlienu. Šo sezonu aizvada HK Rīga komandā, kur līdz šim, 28 spēlēs guvis vienu punktu. Pagājušajā gadā bija kapteiņa asistents U-18 izlasē un arī debitēja Latvijas U-20 izlasē.

UZBRUCĒJI 

Rūdolfs Maslovskis

Rūdolfs Maslovskis

Rūdolfs Maslovskis: Šīsezonas HK Rīga komandas līderis, 27 spēlēs uzbrucējs ir guvis 25 punktus. Rūdolfam šī ir ļoti laba sezona, MHL viņš aizvada savu pirmo sezonu un jau ir komandas līderis.

Rodrigo Ābols: Pagājušajā sezonā spēlēja SK Rīga 96 komandā (Latvijas čempionātā), bet šosezon jau aizvada ļoti sekmīgu sezonu MHL. 29 spēlēs Ābols guvis 12 punktus, U-20 izlasē uzbrucējam šī būs debija. Pagājušajā sezonā Rodrigo cīnījās par tikšanu uz U-18 Pasaules čempionātu, diemžēl netika, bet šosezon debitēs Latvijas U-20 izlasē.

Artūrs Ševčenko: Viens no komandas vispieredzējošākajiem hokejistiem. Šis Artūram būs otrais Pasaules čempionāts U-20 izlases sastāvā, pagājušajā čempionātā viņš 6 spēlēs guva 2 punktus. Šajā sezonā HK Rīga sastāvā 30 spēlēs uzbrucējs guvis 10 punktus.

Oskars Batņa: Ražīgākais U-20 izlases debitants. Šo sezonu aizvada HK Rīga komandā, 32 spēlēs guvis 10 punktus. Pagājušo sezonu ļoti labi aizvadīja Latvijas čempionātā un MHL B divīzijā, HK Juniors komandā. Tāpat, viņš būs trešais garākais turnīra spēlētājs, pirmajā vietā ierindojās Rinalds Rosinskis.

Ričards Kondrāts: Ričards šosezon aizvada savu pirmo pilnvērtīgo sezonu MHL, priekš uzbrucēja ne tik rezultatīvu (26 spēlēs 3+4), bet sev uzliktos uzdevumus izpilda. Šis uzbrucējam būs otrs Pasaules čempionāts Latvijas U-20 izlases sastāvā, pagājušogad 3 spēlēs, Ufā, Kondrāts guva vienu punktu.

Linards Mazurs Mago

Linards Mazurs Mago

Linards Mazurs Mago: Bijušais liepājnieks, pēc Metalurga izjukšanas devās uz Viļņas “Baltika”, pie Ciprusa. Šī gada Žoltoka piemiņas turnīrā Tambijevam iepatikās un tagad jau spēlē HK Rīga komandā. Viļņā ar 19 punktiem 18 spēlēs bija komandas otrs rezultatīvākais spēlētājs, bet Rīgā 3 spēlēs guvis vienus vārtus. Pagājušajā gadā debitēja Latvijas U-20 izlasē ar vienu punktu 3 spēlēs.

Ņikita Jevpalovs: Viens no šī gada izlases atslēgas spēlētājiem. Šogad jau otro sezonu pēc kārtas aizvada Z-Amerikā (2010/2011 gadā spēlēja Z-Amerikā, nākošajā sezonā atgriezās Latvijā), vienā no spēcīgākajām junioru hokeja līgām – QMJHL. Šosezon, Blainville-Boisbriand Armada kluba rindās, ar 26 punktiem 29 spēlēs ir trešais rezultatīvākais spēlētājs komandā. Šis viņam būs jau trešais Pasaules čempionāts U-20 sastāvā. Pirmajā čempionātā Latvijas U-20 izlases sastāvā (2011/2012) 6 spēlēs uzbrucējs guva 5 punktus un bija rezultatīvākais spēlētājs, pagājušajā čempionātā 6 spēlēs Jevpalovs nopelnīja 3 punktus.

Roberts Lipsbergs

Roberts Lipsbergs

Teodors Bļugers (izlasei pievienosies spēlē pret Austriju): 2012. gada NHL drafta 2. kārtas 25.numurs, tas jau pasaka daudz. Viennozīmīgi būs Latvijas izlases līderis, otro sezonu aizvada NCAA, kur pārstāv Minesotas štata Universitātes komandu. Šosezon 16 spēlēs guvis 9 punktus, lai arī viņš ir jaunākais komandas spēlētājs, tas neliedz būt ceturtajam rezultatīvākajam komandā. Šī gada Pasaules čempionāts Teodoram būs jau trešais, pagājušajā gadā izlases sastāvā uzbrucējs guva 2 punktus 6 spēlēs.

Roberts Lipsbergs: Viens no Z-Amerikas pārstāvjiem uz kuru ir liktas lielas cerības, līdz šim viņš nav pievīlis. Jau otro sezonu, pēc kārtas, ļoti labi aizvada aizvada WHL klubā Seattle Thunderbirds. Šajā sezonā 28 spēlēs guvis 18 vārtus un atdevis 7 rezultatīvas piespēles, Lipsbergs ir komandas lielākais bombardieris. Pagājušā gada Pasaules čempionātā, Latvijas U-20 izlases sastāvā, 6 spēlēs guva 2 punktus.

Bruno Birzītis: Šosezon pirmo gadu aizvada Z-Amerikā (NAHL), spēlē vienā komandā ar latvieti – Sandi Zolmani. Pagājušajā sezonā spēlēja HK Rīga un HK Juniors komandās, bet šogad Soo Eagles sastāvā guvis 9 punktus 20 spēlēs. Šis viņam būs debijas čempionāts Latvijas U-20 izlasē. Pagājušajā gadā U-18 izlasē 6 spēlēs guva vienu punktu.

Haralds Egle

Haralds Egle

Haralds Egle: Daudzi saka – nākošais Girgensons! Nekāds brīnums, ka pēc pāris gadiem Haraldu redzēsim NHL. Pašlaik viņš karjerā iet gandrīz tādu pašu ceļu kā Zemgus Girgensons un arī spēles stils ir ļoti līdzīgs. Šī viņam būs debija Latvijas U-20 izlasē un Egle arī ir jaunākais spēlētājs šajā izlasē. Šo sezonu uzbrucējs aizvada USHL, kur Muskegon Lumberjacks komandas sastāvā guvis 2 punktus 21 spēlē. Pagājušajā gada spēlēja U-17 un U-18 izlasē.

Georgs Golovkovs: Leonīds Tambijevs bija mazliet pārsteigts, kad Golovkovs ar Bukartu devās laimi meklēt uz Z-Ameriku un piebilda, ka abi hokejisti vēl nav nobrieduši tik augstam līmenim. Tātad, Georgs šosezon aizvada pirmo gadu Z-Amerikā, QMJHL līgā un savas komandas (Drummondville Voltigeurs) sastāvā 28 spēlēs guvis 25 punktus. Šis hokejistam būs pirmais čempionāts Latvijas U-20 izlases sastāvā, pagājušajā gadā viņš bija U-18 izlases kapteinis (6 spēlēs 1+3).

Edgars Kulda: Artūra Kuldas brālis, Edgars. Otro sezonu pēc kārtas aizvada Z-Amerikā (WHL), Edmonton Oil Kings sastāvā. Šajā sezonā 27 spēlēs guvis 18 punktus. Šis viņam būs otrs Pasaules čempionāts U-20 izlasē, pagājušajā gadā 6 spēlēs uzbrucējs guva 2 punktus.

Treneri: 

Galvenais treneris: Leonīds Tambijevs

Treneris: Ronalds Ozoliņš

Treneris: Andrejs Banada 

 

Jautājumi un atbildes:

  • Kāpēc Rihards Bukarts nav pat bijis iekļauts kandidātu sarakstā, iespējams Ļoņa apvainojies, ka uzbrucējs pameta HK Rīga. Beigu beigās, kad Tambijevam Bukartu, tomēr vajadzēja, jo Nikolajs Jeļisejevs guvis traumu, klubs viņam neļāva braukt uz izlasi. Šosezon, Bukarts (WHL, Brandon Wheat Kings) 30 spēlēs guvis 21 punktu.
  • Par brīnumu, Leonīds uz izlasi arī nepaņēma Deividu Sarkani, jo šajā izlasē viņš īsti nav pirmo divu maiņu spēlētājs. Tāpat viņš nespēlē mazākumā un nepiekopj spēka spēli, līdz ar to īsti neder arī 3-4 maiņai.
  • Pēdējais lielais jautājums ir vai šajā izlasē ir blatņiki. Gandrīz nevienā jauniešu izlasē nav bijis tāds gadījums, ka kāds tiek sastāvā tikai dēļ biezā maka. Uzskatu, ka šajā izlasē ir blatņiki, bet to tagad skaļi nav jēga apspriest, redzēs kā veiksies čempionāta, tad varēs izdarīt secinājumus.

Kalendārs:

Datums

Laiks

Spēle

Rezultāts

15.12.2013

21:00

Polija – Latvija

 0:5

16.12.2013.

17:30

Latvija – Slovēnija

 10:0

18.12.2013.

14:00

Latvija – Austrija

 3:0

19.12.2013.

14:00

Dānija – Latvija

 4:1

21.12.2013.

17:30

Latvija – Baltkrievija

Share.

3 Comments

  1. Labs raksts! Interesanti lasīt faktus par spēlētājiem. Gaidu nākošo par lielo izlasi.

  2. Pingback: Netikšanu elitē tauta nesapratīs… Latvijas U-20 izlase sāk « Petrovich27 blogs

  3. Pingback: Latvijas U-20 izlase ceļā uz eliti Hokeja Blogs

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.