Ābols, Ankipāns, Cipruss un Sējējs par hokeja attīstību un panākumu “receptēm”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tuvojoties 2021. gada pasaules hokeja čempionātam Latvijā un izslēgšanas spēlēm Latvijas hokeja virslīgā uz sarunu tika aicinātas vairākas latviešu hokeja personības. Sarunā piedalījās HK “Olimp/ Venta 2002” galvenais treneris Aigars Cipruss, HK “Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols, HK “Liepāja” galvenais treneris Normunds Sējējs un HK “Mogo/LSPA” galvenais treneris Ģirts Ankipāns.

Sarunā tiek apspriesti temati – 2006. gada pasaules čempionāts Rīgā un šopavasar gaidāmais turnīrs, Latvijas hokeja attīstība pēdējos 15 gados, Latvijas Virslīga, Covid-19 situāciju, karjeras iespējas un citi diskusiju raisoši temati.

Ģirts Ankipāns par gaidāmo pasaules čempionātu izsakās šādi: “No mana skatu punkta šodien, es gribētu redzēt spēcīgākus komandu sastāvus pasaules čempionātā, lai tas hokejs būtu pēc iespējas augstākas kvalitātes. No otras puses, kā parasts līdzjutējs un Latvijas izlases fans, tā ir mūsu lielā iespēja nokļūt pie medaļām”. Normunds Sējējs gan tik optimistiski noskaņots nav.

“No sākuma ir jocīgi, bet ne velti saka, ka cilvēks pie visa pierod. Izejot no visa tā, kas šobrīd notiek pasaulē, ir jāpriecājas, ka vispār var spēlēt,” tā Artis Ābols izsakās par komandas trenēšanu, laikā kad spēles risinās bez skatītāju klātbūtnes.

“Bērns sāk zaudēt motivāciju. Liela daļa sportistu varētu pazust. Hokejs, kā tāds, ir ļoti specifisks sporta veids. Mums sākumā ir jāmācās slidot un ir nepieciešamas hokeja halles, tā situācija, godīgi sakot, ir bēdīga. 16 gadīgs jaunietis gadu neslidojot, kur viņš atgriezīsies,” turpinot par Covid-19 situāciju stāsta Ankipāns. Normunds Sējējs uzskata: “Tu skriet vari cik tu gribi, vari būt treniņu karalis, bet tev ir jāspēlē. It sevišķi bērniem ir jāspēlē, jo vairāk spēlē, jo labāk. Bērni attīstās caur rotaļām, viņiem ir jāspēlē.”

Par hokeja attīstību Latvijā diskusija veidojās saspringta. Viedokļi dalījās: “Viss notiek un attīstās. Ir izveidojušās jaunas skolas. Mēs zinām mūsu pašu hokejistus, kuri vēl spēlē, bet jau ir izveidojuši hokeja skolas, piemēram, Oskars Bārtulis. Tiek piesaistīti bērni, veidojas vēl un vēl tādas skolas, kas ļauj bērniem attīstīties un tas ir tikai pozitīvi,” savas domas atklāja Aigars Cipruss.

“Receptes nav. Katram bērnam un vecākam ir jāsaprot, kuru ceļu iet. Mums pilna struktūra jebkurai komandai šodien nav,” turpinoties sarunai par hokeja karjeru Latvijā, vai ārvalstīs atklāj Ankipāns. Papildu tam viņš piebilda: ”Loģiski, ka viss bērnu hokejs balstās uz vecākiem. Tas ir ļoti dārgs sporta veids un ar trim lediem nedēļā, mēs neizaugsim par tāda līmeņa spēlētājiem, par kuriem šobrīd runājam”.

Šie un citi jautājumi tika apspriesti sarunas gaitā. Šodien, 22. martā, sākas izslēgšanas spēles “Optibet” hokeja līgā. HK “Zemgale/LLU” Arta Ābola vadībā tiksies ar HK “Mogo/LSPA”, savukārt rīt, 23. martā, Aigars Cipruss un HK “Olimp/Venta 2002” mērosies spēkiem ar Normunda Sējēja vadīto HK “Liepāja”.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.