Balcers Otavas “Senators” aizas malā

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nacionālās hokeja līgas (NHL) gaiteņos viss ir savās vietās, bet Kanādas galvaspilsētas Otavas “Senators” komandā valda milzīgs haoss un bardaks, kur atrodas arī latvietis Rūdolfs Balcers. Komandas īpašnieks, tēlainā valodā izsakoties, sit jau tā savus guļošos padotos.

Nav grūti atrast komandas lejupslīdes sākumpunktu, kas šodien izklausās pilnīgi absurds. Pirms 21 mēneša Otavas “Senators” bija vienu vārtu attālumā no Stenlija kausa fināla. 2017. gada konferences fināla septītās spēles otrajā papildlaikā Krisa Kunica vārtu guvums ieveda Pitsburgas “Penguins” pēdējā sērijā pirms Stenlija kausa izcīnīšanas.

Pašreizējie apstākļi neļauj ticēt, ka “Senators” bija vienu vārtu attālumā no fināla, kurā klubs spēlēja 2007. gadā, kad piekāpās Anaheimas “Ducks” vienībai. Ar 52 izcīnītiem punktiem 70 spēlēs Kanādas komanda stabili ielikusi pamatus, lai sezonu noslēgtu pēdējā vietā līgā, tuvojoties kluba antirekordam 60 punktiem.

Otavas “Senators” kāršu namiņš sāka brukt pagājušajā sezonā, kad komanda netika izslēgšanas spēlēs, un starp spēlētājiem valdīja saspīlēta gaisotne. Nekvalificēšanās play-off būtu sīkums, jo tas ir iekšējo nesaskaņu rezultāts. Konkrēts neveiksmju cēlonis nav diagnosticēts, bet viens no reālākajiem iemesliem varētu būt komandas īpašnieka Jūdžina Melnika neorganizētās darbības.

Bet par visu pēc kārtas. Samilzušās problēmas sezonas sākumā papildināja kapteiņa Ērika Karlsona aizmainīšana uz Sanhosē “Sharks” vienību. Zviedru aizsargs komandu varēja pamest jau iepriekšējā sezonā, kad tika baumots par hokejista pievienošanos Vegasas “Golden Knights”, bet darījums nenotika. Par laimi, darījums notika tieši ar haizivīm, kā rezultātā uz Otavu devās Rūdolfs Balcers. Kaut arī Sanhosē ir labāka organizācija, Balceram tur šosezon nebūtu bijusi iespēja debitēt lielās komandas sastāvā. Latvieša gadījumā scenārijs izrādījās produktīvs, bet “Senators” džemperī tas bija kārtējais kodēm izēstais caurums.

Otavu ir pametuši vairāki komandas līderi. Praktiski visi franšīzes spēlētāji, kas noved pie jautājumu – kāpēc tāds lāsts? 2009. gadā pēc paša izrādītās iniciatīvas komanda aizmainīja Deniju Hitlīju uz Sanhosē “Sharks”. Četrus gadus vēlāk ar cerību iegūt kausu, kapteinis Daniels Alfredsons devās uz Detroitas “Red Wings”, bet gadu vēlāk Džeisons Speca kļuva par Dalasas “Stars” spēlētāju. Šajā sezonā “Senators” palika bez iepriekš minētā Karlsona, īsi pirms maiņas darījumu loga slēgšanas uz Kolumbusas “Blue Jackets” devās Mets Dūšēns, Raiens Dzingels, bet Vegasu par jaunajām mājām tagad sauc Marks Stouns. Skats diezgan sirreāls, ka spēlētāji negrib palikt Otavā.

Kur tagad ir “Senators” spēlētāji, kuri pirms diviem gadiem bija vienu vārtu attālumā no Stenlija kausa fināla?
Foto: Twitter/@RogueMatt

Vēl vienu apkaunojuma traipu klubam uzmeta pagājušā gada nogalē publicēts video, kurā vairāki Otavas “Senators” vadošie spēlētāji Uber taksometrā kritizēja komandas spēli un trenerus. Automobilī brauca seši spēlētāji, kuri asi izteicās par galvenā trenera asistenta darbībām un komandas kopējo spēli. Šis atgadījums vēl vairāk iebēra sāli “Senators” sūrstošajā brūcē.

Gaisā karājas arī neatrisinātais jautājums par Otavas arēnu, kuru bija plānots būvēt tuvāk Kanādas galvaspilsētas centram. Ja iesākumā cerības par jaunu halles būvniecību bija lielas, tad pašreizējā situācija nerada jebkādas indikācijas, ka projekts varētu īstenoties. Aizvadītajā nedēļā notikušajā līgas ģenerālmenedžeru sanāksmē NHL komisāram tika uzdots jautājums, kāda ir pašreizējā situācija projektā. Gerijs Betmens atbildēja, ka arēnas jautājums ar “Senators” īpašnieku nav diskutēts, bet nepieciešamības gadījumā līga palīdzēs.

Neplānojas jauna arēna, nav līderu, nav cerību, bet sezonu vismaz noslēdzam mierīgā garā. Tikai ne Otavas “Senators” gadījumā. Ģenerālmenedžeris Pjērs Doriēns minējis, ka līdz sezonas beigām treneru kolektīvs nemainīsies, un galvenais treneris Gijs Būšērs paliks savā amatā. Tomēr pāris dienas vēlāk tika atbrīvots arī komandas galvenais stūrmanis, viņa vietā stājās asistents Marks Kraufords. Tāds esot bijis komandas īpašnieka Jūdžina Melnika lēmums, bet ģenerālmenedžeris notušēja viņa lēmumu kā jau profesionālajā sportā ierasts. Komandas pārstāvji attaisnojās, ka Būšērs neesot devis lielu spēles laiku jaunajiem hokejistiem, lai pārbaudītu, kuri būs lietaskoki gaidāmajā sezonā.

Katram varā esošam cilvēkam patīk spēlēt pēc saviem noteikumiem, bet šajā gadījumā Melnika lēmumi degradē ne tikai komandas tēlu, bet arī spēlētājus. Šo visu farsu redz jaunie/topošie “Senators” līderi, kuri šosezon piedzīvo debiju NHL. Pagājušā gada drafta ceturtais numurs Breidijs Tkačaks, viens no sīkstākajiem līgas jaunajiem spēlētājiem, otrgadnieks aizsargs Tomas Šabats, kurš šosezon sevi parādījis ļoti veiksmīgi. Tāpat arī Rūdolfs Balcers, kuram ir pirmais gads NHL, jaunās vides iepazīšana un apzināšanās sava loma komandā. Svarīgi ir nenoslāpēt jauno hokejistu pārliecību, it īpaši debitantu sakarā.

Rūdolfs Balcers uz riteņa pārdomās.
Foto: Instagram/senators

Komandā līderi nepaliek, bet “Senators” skauti ir acīgi un izķēruši lielus lomus ar zemām drafta izvēlēm. 2010. gada 178. numurs Marks Stouns, 2009. gada 130. izvēle Maiks Hofmans, kuru aizmainīja uz Floridas “Panthers” vienību viņa un Karlsona dzīves biedrenes konflikta dēļ. Nākamajos trīs gados Otavai ir 15 izvēles pirmajos trīs raundos, kas iegūti vairāku maiņas darījumu rezultātā. Pastāv iespēja, ka “Senators” iegūs vēl divas drafta izvēles, ja līgumu ar pašreizējām komandām pagarinās Dūšēns un Karlsons.

Maiņas darījumā ar Vegasas “Golden Knights” uz Otavu devās jaunais zviedru aizsargs Ēriks Branstrēms, kuram NHL paredz spožu nākotni. Pagājušā gada 15. drafta numurs ir dinamisks slidotājs, kurš vienmēr ar ripu cenšas izveidot momentus. Šosezon 44 Amerikas Hokeja līgas (AHL) spēlēs jaunais hokejists sakrājis 29 (7+22) punktus. Savukārt Zviedrijas U20 izlases sastāvā Branstrēms pildīja kapteiņa pienākumus un piecos mačos izcēlās ar četriem vārtu guvumiem.

Sezonas sākumā “Senators” publicēja interviju, kurā aizsargs Marks Borovjeckī neērtības valdošā gaisotnē taujāja īpašnieku Melniku. Intervijas mērķis bija parādīt kluba nākotnes vīziju un lielisko plānu pārbūvēt mūsu komandu ar mirkļbirku #OttawaRising [tulk – Otava ceļas]. Šī bija pilnīgi nevajadzīga aktivitāte irstošajā “Senators” džemperī, jo sarunas dalībnieku katra replika tika uzņemta saasināti, kā arī vispār nebija pieminēts vēl toreizējais kapteinis Ēriks Karlsons [divas dienas vēlāk aizmainīts uz Sanhosē “Sharks”]. Melniks pārlieku daudz iejaucas komandas darbā, kamēr pats vairāk laika pavada Toronto nekā Otavā.

Īpašnieks norādījis, ka konkurētspējīga komanda būs izveidota divu gadu laikā, bet Stenlija kausu “Senators” izcīnīs pēc pārbūves procesa beigām. Iesākumā komandai būs jāatrod treneris, kurš būtu gatavs strādāt ar šo nelaimes čupiņu. Neviens pieredzējis NHL speciālists negribēs vadīt Kanādas klubu, bet kāds perspektīvs treneris no koledžas hokeja (NCAA) būtu labs variants. Labi piemēri ir Ņujorkas “Rangers” un Dalasas “Stars” vienības, pie kuru stūrēm šogad debitē NCAA treneri.

Otavas “Senators” ir novājināta organizācija, kura ar gripu cīnās neskaitāmus gadus. Vīrusa galvenais cēlonis ir komandas īpašnieks, tāpēc lielas cerības uz skaistu nākotni komanda nevar lolot. Tomēr svarīgākais, ka organizācijā ir Rūdolfs Balcers, kurš ir perspektīvs hokejists un nākotnē var kļūt par stabilu NHL hokejistu.

Avots: sportazinas.com

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.