24/04/2018

Bobs Hārtlijs investēs Latvijas hokejā un cer atgriezties NHL

Kanādiešu speciālists Bobs Hārtlijs cer uz darba piedāvājumiem no kādas NHL komandas, tomēr atlikušo sezonas daļu treneris koncentrēsies darbā ar Latvijas izlasi. Par savu asistentu speciālists izvēlējies ilggadējo palīgu Žaku Klutjē, ar kuru izcīnījis Stenlija kausu un Šveices čempiontitulu. Trenera korpusā Bobs cer iesaistīt arī Sandi Ozoliņu. Hārtlijs pildīs Latvijas U20 izlases konsultanta pienākumus junioru čempionātā Kanādā.

“Savā karjerā esmu trenējis divus latviešus: Sandi Ozoliņu un Ronaldu Ķēniņu,” Hārtlijs sacīja, pavadot Ziemassvētku brīvdienas ar ģimeni Floridā. “Ozo ir taisnīgs pret savu darbu un bija viens no slavenākajiem latviešu hokejistiem. Vienu reizi Kolorado biju ekipējuma telpā, kur Ozoliņš ar ekipējuma cilvēkiem bija sapakojis 15 kastes ar hokeja formām, lai sūtīt tās uz Latviju. Es jautāju, “Ko tu dari?” Viņš sacīja, “Es nopirku hokeja formas, gribu veicināt hokeja attīstību Latvijā.” Viņa loma pašlaik nav skaidra, bet mēs to noskaidrosim Toronto.”Bobs Hārtlijs

Deviņdesmito gadu beigās speciālists vadīja Kolorado “Avalanche” vienību, kuru pārstāvēja arī Sandis Ozoliņš. Toties Ronalds Ķēniņš savu debijas sezonu Šveices augstākajā līgā aizvadīja pie Hārtlija, latviešu uzbrucējs smēlās lielu pieredzes bagāžu no Kanādiešu trenera. Uz Latviju Bobs Hārtlijs dosies februārī, kad apmeklēs pēdējās divas Rīgas “Dinamo” regulārās sezonas spēles. Kanādiešu speciālists izlasi vadīs gaidāmajā pasaules čempionātā Vācijā, un vasarā centīsies iekarot, kādas NHL komandas galvenā trenera posteni. Ja Bobs nesaņems piedāvājumus no nevienas NHL komandas, tad noslēgs līgumu ar Latvijas izlasi uz vēl vienu gadu.

“Mana prioritāte ir atgriezties NHL, bet man patīk mācīt un strādāt ar jauniem spēlētājiem,” sacīja 56 gadus vecais Hārtlijs, kurš noraidījis piedāvājumus no Šveices un KHL. “Esmu sasniedzis vairākus panākumus – izcīnījis čempiontitulus junioru hokeja līgās, Amerikas hokeja līgā, Eiropa, Stenlija kauss… Bet man nekad nav bijusi pieredze pasaules čempionātā. Tā būs neatsverama pieredze. Viņi [LHF] man deva izņēmuma punktu līgumā, ja kāda NHL komanda vēlēsies iegūt mani savā īpašumā.”

Hārtlijs sacīja, ka viņš apzināti nerunāja ar Tedu Nolanu, jo viņš pats vēlās gūt pirmo iespaidu par Latvijas izlasi. Bobs savā ziņā ir prototips Nolanam, bet jaunais izlases treneris ir daudz stingrāks un prasīgāks kāds bija Teds. Hārtlijs sniegs ne tikai ieguldījumi Latvijas hokejā, bet investēs savā trenera karjerā ar mērķi atgriezties uz kādas NHL komandas tiltiņa. Tedam Nolanam izdevās atgriezties NHL, pateicoties sniegumam ar Latvijas izlasi.

Avots: sportsnet.ca

Komentārs

Jūsu E-pasta adrese netiks publiskota. Iezīmētie lauciņi ir obligāti *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Scroll To Top