Cicurskis: Ar šlipsi vai bez tās, visu nosaka vieta turnīra tabulā

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tuvojoties jaunajai Latvijas Virslīgas jeb Optibet hokeja līgas (OHL) sezonai, Hokeja Blogs uz sarunu aicināja hokeja vecmeistaru, HK “Liepāja Optibet” treneri Aleksandru Cicurski. Sarunas ceļi veda ne tikai pa Kurzemes hokeja apvāršņiem, bet arī uz 200 kilometru attālo galvaspilsētu. Uz papīra Liepājas komanda skaitās Rīgas “Dinamo” fārmklubs, bet līdz šim sadarbība nav veidojusies sportiski aktīva. Runā, ka šajā sezonā dinamieši biežāk viesosies Liepājā, vai tas ir tāpēc, ka Sandis Ozoliņš ir Cicurska audzēknis? Varbūt. Cicurskim jautājām ne tikai par Liepājas komandas gatavošanos sezonai, bet arī pacilājām tēmas par Hārtlija ietekmi uz Latvijas hokeju un jau pieminēto Ozoliņu.

-Rīgas “Dinamo” ir noslēgusi pirmssezonas sagatavošanās posmu [saruna notiek īsi pirms regulārās sezonas sākuma]. “Latvijas Dzelzceļa” kausa izcīņā varēja novērtēt, kāds ir jaunais komandas sastāvs un redzēt nelielas iezīmes jaunajā spēles stilā. Kā jūs vērtējat “Dinamo” sagatavošanās posmu?

-Sastāvs ir stingrāks kā pagājušogad. [Jakuba] Sedlāčeka vietā ir paņemts labāks vārtsargs, pārējie leģionāri arī ir laba kalibra spēlētāji. Ozoliņš sastāvā ļāva pabūt arī daudz jaunajiem hokejistiem. Lai Dievs dod Ozoliņam veselību – jauns treneris ar jaunām ambīcijām. Negribas teikt, ka Sējējs būtu slikts treneris. Daudz kas ir atkarīgs no komandas budžeta, no tā izriet sastāva komplektācija un beigās arī rezultāts. Pirmajās sezonās Sējējs bija savācis labu sastāvu – Hosa, Elisons, Hartigans un kas tik vēl mums nav bijis. Ceru, ka šī sezona būs auglīgāka kā pagājušā. Zemāk vairs nav kur krist un Novokuzņecka [Metallurg] šosezon nespēlē.

-Komanda ir uzticēta salīdzinoši nepieredzējušam treneru kolektīvam, tomēr visu personāžu uzkrātā pieredze kā spēlētājiem lieti noder jaunajā ampluā. Sagatavošanās posmā “Dinamo” rādīja aktīvu spēlēs stilu. Ozoliņš liek lietā savu bagātīgo pieredzes bagāžu no Ziemeļamerikas hokeja laikiem?

-Noteikti, ka Ozoliņš komandā ir ienesis Ziemeļamerikas hokeja vēsmas. Aizvadītajā pavasarī pie mums jau bija atbraucis treneris no Kanādas Bobs Hārtlijs, kas iedvesa jaunas vēsmas hokeja dzīvē. Tagad visi skatās, ka vajadzētu strādāt pēc Hārtlija metodēm. Tomēr, desmitā vieta paliek desmitā vieta, vienalga, ar kādām vēsmām. Visa programma bija pasniegta skaisti, sākot ar komunikāciju, un beidzot ar spēles stilu. Neko jaunu Hārtlijs neatklāja, Tihonova un Jurzinova laikos viss bija pasniegts tāpat. Lielie treneri māk sevi pasniegt, ne tikai kā hokeja speciālistus, bet arī sabiedriskā dzīvē. Ozoliņš ar savu NHL pieredzi to var realizēt. Tu esi ar šlipsi vai bez šlipses, bet visu nosaka vieta turnīra tabulā.

-Leģionāru pulku šogad veido Ziemeļamerikas hokeja pārstāvji. Pārbaudes spēlēs importi apliecināja savu statusu?

-Uz doto brīdi, ar leģionāriem esam trāpījuši desmitniekā. Ankipāns ir izdarījis labu darbu, nav būtiski, ka viņi visi ir no AHL. Zagrebas “Medveščak” [šosezon vairs nespēlē KHL – aut.] visa komanda bija no AHL. Viņiem bija viens no mazākajiem budžetiem līgā, bet rādīja labu sniegumu.

-Pieminējāt Boba Hārtlija jaunās vēsmas Latvijas hokejā. Cik vērtīgs bija kanādiešu speciālista ieguldītais darbs?

-Boba Hārtlija vēsmas ir devušas savu ieguldījumu, kā spēlēt pašmāju saimniecībā. Mēs Liepājā pārskatījām savus uzskatus par hokeju, un taktikas ziņā paņēmām pāris nianses savai spēlei. Lielākoties, visi spēlē pēc vienas aizsardzības sistēmas, bet viss atkarīgs, kā pretinieks tiek sagaidīts un kas iet palīgā. Tās saucamās, hokeja nianses. Redzētajās “Dinamo” spēlēs, komanda piekopj mūsdienu hokeja metodes. Hokejā jau arī neko daudz nevar izdomāt. Es arī brīnos, kur cilvēki var izdomāt dažnedažādas vairākuma izspēles.

Telefonsaruna…ar Ozoliņu, Hārtliju, Sesku

-Formāli Liepājas hokeja komanda skaitās Rīgas “Dinamo” fārmklubs, bet realitātē nekas daudz par to neliecina. Kā šosezon sadarbības koncepts atšķirsies no iepriekšējiem gadiem?

-Neērti jau runāt no Liepājas pozīcijas, bet sadarbība sportiskā nozīmē ir bijusi diezgan vāja. Krievu laikos bija Rīgas “Dinamo”, “Latvijas Bērzs” un tālāk junioru komandas. Mūsu laikos ir Rīgas “Dinamo”, mēs skaitāmies fārmklubs [HK “Liepāja”], bet īstās saiknes nav, tad seko HK “Rīga”. No MHL komandas daudzi uzreiz netiek lielajā komandā, tad viņiem vajadzētu kaut kur stažēties. Piemēram, Kanādā nevienā komandā nav vairāk par septiņiem aizsargiem. Es Kanādas treneriem prasu, kur jums astotais un devītais aizsargs? Viņš saka, ka pārējie spēlē fārmklubā, kad vajadzēs, tad izsauks uz komandu. Mums tā saikne nestrādā. Metalurga laikā šī saikne strādāja, pie mums diezgan bieži atsūtīja kādu spēlētāju, kā Ankipānu, Laviņu, Štālu, šie hokejisti ilgu laiku pavadīja Liepājā, lai nezaudētu sportisko formu. Liepāja ir 200 kilometru attālumā, pie mums ir labs treniņu process, ja kāds ir vajadzīgs lielajai komandai, tad pēc trīs stundām viņš ir atpakaļ. Pagājušogad pie mums atsūtīja Ševčenko un Toluzakovu, abi nospēlēja pa vienai spēlei. Izsauca atpakaļ uz “Dinamo” un Ēriks iemeta vārtus, Filips arī uzreiz tika pie lielāka spēles laika. Cik dzirdēju, tad šogad saikne būs noturīgāka.

-Starpsezonā Liepājā atgriezās vairāki bijušie audzēkņi, tomēr komanda šķīrās no Dmitrija Korņilova un bijušā U20 izlases aizsarga Vjačeslava Minajeva. Kā veidojās komandas sastāvs jaunajai sezonai?

-Mums tagad ir labs sastāvs, daudzi savējie ir atnākuši atpakaļ. Korņilova statistikas rādītāji nebija diezgan augsti, bet prasīja [naudas izteiksmē]viņš daudz. Ja tu netiec pirmajās trīs maiņās, tad lielo algu tev nevar iedot. Korņilovu mēs atbrīvojām nevis tāpēc, ka viņš mums nepatika, bet viņš netiek pirmajās trīs maiņās. Atpakaļ ir atnākuši audzēkņi, kas ir mazliet stingrāki. Pagaidām pie mums trenējās arī [Lauris] Bajarūns, tīri labs spēlētājs un vēl nekur nav aizbraucis. Runājot par Minajevu, mums ir seši pamatsastāva aizsargi un viņš nav starp tiem. Te nav nekādi zemūdens akmeņi ar Korņilovu un ar citiem atbrīvotajiem, viss tiek noteikts pēc sportiskiem principiem. Mums šonedēļ būs turnīrs, iespējams, kāds vēl tiks atbrīvots pēc sportiskiem principiem, jo budžets ir tik liels, cik ir. Visdrīzāk, ka [Martins] Lavrovs ar mums uzsāks sezonu, kas pagājušā sezonā spēlēja Slovākijā un mēģināja tikt Rīgas “Dinamo” sastāvā. No Jelgavas atpakaļ atnācis [Romāns] Ņekļudovs, no Francijas atgriezies [Edgars] Homjakovs, Kristeru Freibergu gribēja izsaukt uz “Dinamo”, bet viņam ir traumēts elkonis. Aizsargs Roberts Mamčics atbrauca atpakaļ no Norvēģijas, Reinis Demiters sāk trenēties pēc krustenisko saišu plīsuma.

-Klubu izlases sastāvā gaidāmajā turnīrā Tallinā ir maz liepājnieku. Hokejisti nesaņēma uzaicinājumus vai arī kluba vadība nelaida spēlētājus?

-Pēc ilgiem gadiem mēs Liepājā uztaisījām turnīru, datumi sakrita ar Latvijas klubu izlases spēlēm. Pagājušajā gadā klubu izlasē spēlēja visvairāk liepājnieku, arī Universiādē bija vairāki mūsējie. Mēs visu laiku nākam pretī. Tagad palūdzām, lai mums atstāj spēlētājus, uztaisījām mājās turnīru, lai skatītāji redz, kā komanda ir izveidojusies. No mums paņēma [Kārli] Ozoliņu un [Mārtiņu] Freimani. Sākumā prasīja [Bruno] Zabi, [Egīlu] Kalnu un vēl kādu spēlētāju, tad samainīja un atnāca otrs izsaukums. Vienmēr nākam pretī, klubu izlase ir goda lieta.

Foto: HK Liepāja

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.