Cīruļputeņi Latvijas hokeja vietējos laukumos

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Cīruļputenis pārvarēts, pirmās bērzu sulas jau nobaudītas un pavasaris ir sagaidīts. Ziema paskrēja ātri, varbūt pat pārāk, nebija daudz to dienu, kad varēja baudīt hokeju brīvā dabā. Iespējams ziema lielās hokeja intrigas pataupīja pavasarim. Intrigas ap hokeju tiek vērptas katru pavasari, jo tas ir izlases laiks. Šogad ir vērts pieminēt arī vietējo čempionātu. Izslēgšanas spēļu hokeju, ko rāda letiņi tepat mūsu zemē ir baudāms. Kam mums tas “Dinamo”, ja varam attīstīt hokeju Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Ogrē, Valmierā un citās Latvijas pilsētās. Varbūt tas ir pavasara dullums, bet dažreiz tādā stāvoklī rodas labākie domu lidojumi.

Vietējie augļi sāk nogatavināties

Pēdējos gados vietējais čempionāts aug, šajā sezonā tas ir uzlēcis ļoti augstu. Latvijas Virslīgai pievienojās jeb tika rekonstruēta Latvijas 1. līga. Pašlaik līgā tiek aizvadītas pēdējās spēles regulārajā čempionātā un sekos play-off. Līdz sezonas beigām izturēja spēcīgākās komandas, to ļoti labi var redzēt turnīra tabulā. Komandas, kuras sezonas laikā varēja spēlēt konkurētspējīgi ar visiem oponentiem, tagad ir pagurušas. Labs piemērs ir “Valmieras HK”, hokejisti aizvadīja labu sezonu. Sezonas laikā valmierieši pat atradās līgas augšgalā, bet tagad cīnās, lai Valmieras HKnepaliktu pēdējā vietā. Pēdējās septiņās spēlēs Vidzemes pārstāvji ir piedzīvojuši tikai zaudējumus, kas atmiņā atraisa pagājušo sezonu. Latvijas U20 čempionātā valmierieši neizcīnīja nevienu uzvaru. Šo sezonu nevar salīdzināt ar aizvadīto, jo ir augstākas klases hokejs no kā var daudz ko mācīties. Pavisam noteikti, ne tikai Valmieras hokeja klubs, bet arī citas komandas no šīs sezonas būs daudz, ko iemācījušās. Latvijas 1. līga ir projekts, kuram ir jāturpina strādāt. Čempionātā kopā startē sešas komandas. 1998. gadā dzimušo hokejistu jaunā maiņa, zem nosaukuma HS “Rīga 98”, Latvijas Virslīgas komandas HK “Liepāja” nominālais fārmklubs – HK “Liepāja Juniors”, Kurzemes pārstāvji – HK “Tukums”, Pārdaugavas hokeja skolas komanda – “Prizma/Pārdaugava”, Vidzemes centra hokejisti – “Valmieras HK” un bijušie virslīgas veči – “Daugavpils/LDZ CARGO”. 3. aprīlī čempionātā sāksies izslēgšanas spēles, kurām kvalificējušās ir iepriekš minētās pirmās četras komandas. Vairāk par izspēles kārtību – ŠEIT. Sekosim līdzi pirmās līgas play-off spēlēm, cīņas būs interesantas.

Latvijas augstākā hokeja līga ir iesoļojusi izslēgšanas spēļu beidzamajā fāzē. Redzams, ka vietējais čempionāts pēdējos gados ir audzis. Citi varbūt teiktu, ka tas palēnām atgriežas tādā līmenī, kāds bija pirms desmit gadiem. Tomēr rezultāts ir vienāds – čempionāta līmenis aug, ne tikai spēles kvalitātē, bet arī organizētībā. Visu septiņu komandu spēkus iespējams sadalīt trīs grupās. Pirmajā grupā ir HK “Mogo”, HK “Liepāja” un HK “Kurbads”, klubi visas sezonas garumā turējās līgas augšdaļā. Pirms sezonas bija paredzams, ka šie trīs klubi būs galvenie favorīti cīņā par čempiontitulu. Spēka samēri šīm trīs komandām ir līdzīgi, to arī parāda punktu skaits tabulā. Otrajā daļā ietilpst HS “Rīga/Prizma” un HK “Zemgale/LLU” komandas, kuras veido vidējo grupu. Abas komandas viena no otras, pēc regulārās sezonas, atpalika vien par nieka trīs punktiem. Virslīgas komandu spēku samēru grupu noslēdz divas pastarītes – “Ogre/Sāga97” un Jūrmala “HASC” klubi. Abas komandas sezonas laikā piedzīvoja graujošus zaudējumus, bet dažreiz pakutināja nervus saviem pretiniekiem. Sezonas garumā komandas atradās līgas lejasgalā.

Izslēgšanas spēlēm kvalificējās visas komandas. Pirmo kārtu izlaida HK “Mogo”, jo sezonu noslēdzot pirmajā vietā komanda automātiski nodrošināja vietu pusfinālā. Par pārsteigumu parūpējās HK “Zemgale/LLU” komanda, kura pēc pirmajām divām play-off spēlēm bija iedzinējos pret Latvijas čempioniem – HS “Rīga/Prizma”. Pārsteidzošā kārtā zemgalieši guva trīs uzvaras pēc kārtas un izcīnīja vietu pusfinālā. Sīksti pret pieredzējušo HK “Kurbads” komandu cīnījās jaunie “Ogre/Sāga97” hokejisti, tomēr uzvaru nevienā spēlē neizcīnīja. Samērā viegli ar jūrmalniekiem galā tika HK “Liepāja”. Neviena no komandām brīvi neatdod uzvaru saviem oponentiem. Tas padara Latvijas Virslīgu simpātiskāku gan pašiem hokejistiem, gan skatītājiem. Iespējams, ka viens no motivācijas avotiem ir piesolītais balvu fonds – 70 000 eiro, bet savādāk līgas līmeni pacelt nevar. Spēlētāji un klubu vadības ir jāmotivē.

Motivācija IR un BŪS

Jo vairāk ir motivēti hokejisti, jo baudāmāks ir hokejs skatītājiem. Šajā sezonā skatītāji novērtē hokejistu atdevi. Spēļu apmeklētība ir augusi, salīdzinājumā ar iepriekšējām sezonām. Tāpat skatītāji velta savu laiku, lai apmeklētu Latvijas 1. līgas spēles, vidēji uz Valmieras komandas spēlēm ierodas 130 līdzjutēji. Mūsu rīcībā nav precīzi dati par hokeja apmeklētību citās pilsētās, bet skatītāji tribīnes aizpilda kuplā skaitā. Cilvēkiem patīk hokejs visā Latvijā!

Vietējo čempionāta līmeni paaugstina arī augsta līmeņa hokejisti. Šosezon no Latvijas Virslīgas komandām ir devušies prom un pievienojušies vairāki vērā ņemami hokejisti. Uz Austrijas otro līgu devās Andris Siksnis 25 spēlēs Edgars Homjakovsgūstot 27 (13+14) punktus, vēlāk pievienojās Mārtiņš Oskars Freimanis 18 sp. 13 (4+9). Jūrmala “HASC” komandai pievienojās aizsargs ar KHL pieredzi Ivans Boiko 11 sp. 2 (2+0), play-off: 3 sp. 3 (0+3). Ražīga sezona bija vēja pilsētā. HK “Liepāja” komandai pievienojās divi Latvijas U20 izlases hokejisti: Romāns Ņekļudovs un Edgars Homjakovs, Latvijas pieaugušo izlases kandidāts Artūrs Mickevičs, bijušais Rīgas “Dinamo” vārtsargs Rihards Cimermanis un izslēgšanas spēlēs no augšas tika nosūtīti vairāki Rīgas “Dinamo” sistēmas hokejisti. Regulārās sezonas noslēgumā HK “Kurbads” papildināja uzbrukuma arsenālu ar diviem uzbrucējiem: Alekseju Širokovu un Gati Gricinski. Šeit nav nosaukti visi pārejas darījumi, to bija dikti daudz. Tāpat sezonas gaitā Virslīgas komandas mainīja vairāki hokejisti, viens no ievērojamākajiem darījumiem bija Edgara Kurmja pievienošanās HK “Mogo” komandai no HS “Rīga/Prizma”. Latvijā tirgus darījumi intensīvi kūsā ne tikai “Rīgas Centrāltirgū”, bet arī Latvijas hokeja Virslīgas spēlētāju tirgū. Nav nekāds noslēpums, ka hokejistu algas ir pietiekami solīdas. Piemēram, HK “Liepāja” top spēlētājiem alga sniedzas pāri 700 eiro.

Latvijas Virslīgā varam sagaidīt interesantu finālu, jo izslēgšanas spēļu cīņas līdz šim ir bijušas intriģējošas. Tāpat neaizmirsīsim Latvijas 1. līgu, kur drīz vien sāksies play-off. Paldies visiem skatītājiem, kuri sezonas garumā sekojuši līdzi Virslīgas spēlēm un tās apmeklējuši. Ar jūsu palīdzību vietējais čempionāts var augt. Abos čempionātos novēlam uzvarēt spēcīgākajai komandai!

Share.

1 Comment

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.