Daugavpiliešiem vajadzēja piemērīt HASC’iešu zābakus

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hokeju interesantāka padara konkurence, tāpēc jau otro sezonu Latvijas Virslīgu pārstāv septiņas labākās valsts komandas. Tomēr vai spēli skatāmāku padara mači, kuros komandu pārspēks ir mērāms divciparu vārtu iznākumos? Šogad, otro sezonu, dalību Latvijas Virslīgā ņēma nākotnes projekts “HASC”, bet tas cieta fiasko. Vai kuģa glābšanas operācija izdevās sekmīga?

2014. gadā debiju piedzīvoja klubs “HASC”. 2014. gada “Riga Cup” turnīru “HASC” komanda noslēdza dalītajā 4./5. vietā. HASCSastāvu veidoja 1997. gadā un 1996. gadā dzimuši hokejisti, kuri pārstāvējuši Latvijas jauniešu izlases. 2014./2015. gada sezonā oranžā armija piedzīvoja debiju Virslīgā. No “Riga Cup” turnīra sezonu Latvijas Virslīgā uzsāka seši hokejisti. Klubs par bāzes vietu bija izvēlējies Jūrmalas pilsētu, kur hokejisti bija nodrošināti ar ērtībām. Sākums izskatījās daudzsološs, pirmssezonas sagatavošanās posmā tika aizvadītas divas pārbaudes spēles ar Latvijas hokeja izlases kandidātiem, spēlētāji tika nodrošināti ar formām. Tāpat hokejistiem bija iespēja trenēties sporta centrā ar profesionālu aprīkojumu, to skaitā moderniem trenažieriem utt. Sākumā klubs strādāja pats par sevi, bet sezonai ieskrienoties bija skaidrs, ka vieniem strādāt ir grūti. Tika parakstīts sadarbības līgums ar HK “Tukums” komandu, kas funkcionēja kā fārmklubs. Principā, ideja nebija slikta. Iespējams, ka hascieši bija iecerējuši veidot piramīdas sistēmu – no mazajiem hokejistiem līdz Virslīgas komandai. Latvijas hokejā tāda ir tikai Liepājā.

No malas izskatās, kas gan slikts šajā projektā, tomēr ne bez pamata izjuka klubs “HASC”. Spēlētājiem tika solīti zelta kalni, bet no solītā tika izpildīts (gandrīz) nekas. Hokejisti nav muļķi, viņi saprot, ja solījumi netiek pildīti un nav pienācīga attieksme, tad attiecīgi nav pa ceļam. Klubu sāka pamest hokejisti, tam par iemeslu tika parakstīts sadarbības līgums ar HK “Tukums” komandu. Pagājusī sezona tika novilkta līdz galam.

Latvijas hokeja telpa nav liela, tāpēc informācija izplatās ātri. Pirms šīs sezonas sākuma tika runāts, ka “HASC” varētu nestartē Latvijas Virslīgā. Jūrmalas domei vairs nebija interese par hokeju, pus atklātajā Majoru hallē cauru gadu spēlēt nevar un nebija spēlēt gribētāju. Tomēr “HASC” vadība solīja, ka klubs būs. Komanda otro sezonu uzsāka ar somu treneri, četriem leģionāriem un latvju hokeja plejādi. Tomēr spēlētāji ātri vien saprata, ka klubs turpina nepildīt solīto un turnīra otrajā mēnesī izjuka. 9. oktobrī Raunas ielā (LHF mājā) no “HASC” nonāca vēstule ar iesniegumu par izstāšanos no Latvijas Virslīgas. Pamatojums: finansiālas problēmas. Diemžēl, bet uz nenoteiktu laiku “HASC” vārdu Latvijas hokejā mēs nedzirdēsim. Varbūt pēc gadiem…

Latvijas hokeja federācija reaģēja nekavējoties, meklējot iespējamos variantus “HASC” aizvietošanai. Uzrunāta tika Pārdaugavas hokeja skola, kurai pašlaik jau ir viena komanda Virslīgā. Pirms pāris gadiem hokeja skolai bija divas Virslīgas komandas. Tomēr ideja nerealizējās finansējuma dēļ. Plāns “B” bija vērsties pie otras Rīgā atrodamās hokeja skolas. Hokeja skola Rīga bija gatava uzņemties vēl vienu Virslīgas komandu. Debiju Virslīgā pieredzēja 1999. gadā dzimušie hokejisti, kuri, starp citu, pārbaudes spēlē (starpsezonā) apspēlēja HS “Rīga” puišus. Daži 99. gadā dzimušie hokejisti sezonas sākumā tika iekļauti HS “Rīga” komandas sastāvā, jo potenciāls spēlētājiem ir.

Tika izveidota jauna komanda “HS Rīga99/HK Tukums”. “Lēmums par HS “Rīga99″ komandas iekļaušanu tika pieņemts pamatojoties uz to, ka šīs komandas spēlētāji ir nākamā sezonas Latvijas U18 hokeja izlases potenciālie kandidāti, kuriem būs lieliska iespēja progresēt un krāt pieredzi aizvadot laba līmeņa spēles,” citējot Latvija hokeja federācijas informāciju. Jaunajiem puišiem šis nav vienīgais turnīrs, HS “Rīga 99” komanda startē arī Sanktpēterburgas čempionātā. Komandas aizvietošanas operācijā nav padomāts par jaunajiem hokejistiem. Mazākais būtu tas, cik gatavi viņi ir Latvijas Virslīgai, vairāk domājot par mācībām un spēles kvalitāti. Spēļu rezultāti diži neatšķirsies no “HASC” komandas rādītā. Šajā reizē varbūt vajadzēja uzrunāt kādu provinces komandu, kura

Ruslans Kurelass

Ruslans Kurelass

startē Latvijas 1. līgā. Piemēram, Daugavpils hokeja klubu, kas ir startējis Latvijas Virslīgā. Pēdējo reizi Daugavpils hokejisti Latvijas Virslīgā spēlēja 2013./2014. gada sezonā, kad sešu komandu konkurencē daugavpilieši pārliecinoši palika pēdējie. Kāda jēga hokejistiem no pierobežas pilsētas būtu tagad startēt Virslīgā? Tāpēc, ka Daugavpilī ir hokejisti un nauda.

Otro sezonu “Daugavpils” startē Latvijas 1. līgā, aizvadītajā sezonā 30 spēlēs daugavpilieši izcīnīja 39 punktus. Sezonas sākumā komandas nosaukums bija godāts pilsētas vārdā, bet drīz vien tas tika papildināts. Komandu sāka sponsorēt “LDz Cargo”, uzņēmums klubu nodrošina ar visu nepieciešamo. Šajā sezonā, Latvijas otrajā spēcīgākajā hokeja līgā, “Daugavpils” rāda labāku hokeju. Komanda ir pastiprinājusies un Daugavpilī ir daudz rezerves. Hokejisti grib spēlēt, ir jauni talanti kā 1998. gadā dzimis uzbrucējs Pāvels Visvaldis Mackevičs-Maņko. Meistarīgs hokejists, augumā ražens, spēlē vienā maiņā ar bijušo HK “Kurbads” uzbrucēju Ēriku Bisenieku. Brāļi Vabiščeviči laukumā viens otru jūt kā dvīņubrāļi Sedini, bet viņiem nav rudu matu, un viņi nav dvīņi. No “HASC” rindām uz Daugavpili devās serbu uzbrucējs Ivan Glavonjic. Vārtu drošība uzticēta Denisam un Ruslanam Kurelasiem. Nepieciešamības gadījumā “Daugavpils” var papildināt savas rindas ar jauniem spēkiem. Domājams, ka Virslīgas kluba atgriešana Daugavpilī būtu bijis vērtīgāks projekts. Finansējums daugavpiliešiem ir, un atsevišķiem hokejistiem Latvijas 1. līgā tiek maksāts. Problēmas ar naudu un hokeja popularitāti Daugavpilī nav, hokejs tajā galā tiek spēlēts.

Foto:

Lotārs Zariņš; Edgars Vaivads

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.