Gan jau viņi vēl raudās

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Septītais oktobris, hokeja sabiedrības kontekstā, tika gaidīts ar lielu nepacietību, jo brieda apvērsums. Beidzot bija pienācis laiks, ilgi gaidītajām pārmaiņām. Līdzīgi kā ar cilvēkbērnu līdz pilngadībai, Kirovs Lipmans federācijas prezidentūras pirmos gadu aizvadīja bez lieliem skandāliem. Laika ritenim ejot uz priekšu, Lipmana darbības kļuva absurdākas un neadekvātākas. Pēdējie vārdi, īsi pirms Latvijas hokeja izlases sporta kompleksa pamešanas, bija Kirova stilā: Gan jau viņi pēc kāda laika raudās…

Lai cik ļoti cienījama persona Lipmans ir visā pasaulē, kā viņš pats minēja, tad gaužas asaras pēc Kirova atlaišanas hokeja ļaudis nelēja. Parasti jau saka, ka labo nepamana, bet sliktais vienmēr tiek izcelts. Prezidentūras pēdējos desmit gadus Lipmans vadīja un vienbalsīgi pieņēma lēmumus Latvijas hokeja virtuvē. Pašmāju hokejam bija jāmainās, saimnieki mainījušies, tomēr federācijas kodolu veido visa Raunas ielas 23 komanda. Šaubas māc, vai amatā paliks vairākkārt vainotā federācijas grāmatvede, bet par visu pēc kārtas.Rokasspiediens

Blakus Volvo sporta centram pašlaik atrodas jaunā Latvijas hokeja izlases mājvieta. Kompleksu sāka celt tieši pirms gada, un idejas iniciators bija Māris Baldonieks. Ideja par projektu tika lolota vairākus gadus, Kirovs Lipmans savu prezidentūru noslēdza ar ieguldījumu Latvijas hokejā. Ēka pašlaik nav nodota ekspluatācijai, tāpat nav segti visi būvniecības izdevumi. Latvijas hokeja izlašu koordinators, Ēriks Miļuns pirms kongresa sākuma izrādīja telpas klātesošajiem interesentiem. Kompleksa galvenais objekts ir Latvijas pieaugušo hokeja izlases ģērbtuve, uz ledus treniņiem hokejisti ies caur tuneli, kas tiks savienots ar Volvo sporta centra “A” ledus laukumu. Tāpat būs pieejamas trīs mazākas ģērbtuves, sauna, atpūtas istaba hokejistiem, viesnīca, konferenču zāles, kā arī vingrošanas un džudo zāle. Federācija bija parūpējusies arī par bagātīgu mielasta galdu.

Pirmās nesaprašanās radās pie kongresa reģistrēšanās galda, pārsteigti bija vairāki bez balss tiesībām palikušie biedri. Kirovs Lipmans par iemeslu norādīja nenokārtotās parādsaistības ar federāciju. Bez balss tiesībām palikušie biedri norādīja, ka ir nokārtojuši visus maksājumus ar Latvijas hokeja federāciju. Tomēr Lipmans nebeidza pārliecināt biedrus, ka nav veikts maksājums līdz mistiski norādītam datumam. Uz kongresa pašu sākumu bija piepildīta visa konferenču zāle. Iesākumā starp Kirovu Lipmanu un Rīgas “Dinamo” pārstāvi Zigmāru Priedi izvērtās asāku vārdu apmaiņa. KHL kluba pārstāvis uzstāja, ka kongresa vadīšanu vajag uzticēt juristam Mārtiņam Kvēpam. Federācijas prezidents nepalika atbildi parādā, veltot pārmetumus jurista virzienā: Ā, tas, kurš nogremdēja Metalurgu?! Drīz vien sekoja pirmais pārtraukums, pat neievēlot kongresa vadītāju. No ļaužu rindām izskanēja vārds, kas raksturoja kongresu un Latvijas hokeja saimniecību: Bardaks!

Pēc pauzes bija nomierinājies gan Lipmans, gan visi dalībnieki, pie atvērtā mikrofona devās pats Kirovs Lipmans, sporta funkcionāri, deputāti un citi hokejam tuvu stāvoši cilvēki, kuri pauda savu viedokli par hokejā notiekošo. Ar emocionālāko runu uzstājās bijušais hokejists Oļegs Sorokins, kurš minēja, ka nauda ir sabojājusi Latvijas hokeja izlases spēlētājus, maza uzmanība tiek vērsta bērnu un jauniešu hokeja attīstībai, un citiem Latvijas hokejā nepieņemamiem notikumiem.

Iekarsušos kongresa dalībniekus atdzesēja pārtraukums, pirms kura nekas neliecināja, ka šodien tiks veikts apvērsums. Liela tiesa dalībnieku bija devušies novērtēt situāciju pie bagātīgi uzklātā galda, sortiments bija plašs visām cilvēku gaumēm. Desmit minūšu ilgais pārtraukums paskrēja nemanot, kāds vēl stāvēja rindā pēc tējas/kafijas, kad visi tika saukti uz kongresa turpinājumu.

Noslēdzošā daļa sākās ar Lipmana pārliecinošiem vārdiem, ka Aigars Kalvītis neplāno kļūt par federācijas prezidentu, jo viņam esot daudz darbi. Kongresa turpinājumā Viesturs Koziols izvirzīja priekšlikumu par valdes atstādināšanu pilnā sastāvā, vairākums biedru (12) nobalsoja par. Pēc balsojuma, Koziols valdes priekšsēdētāja amatam izvirza Aigaru Kalvīti. Zālē iestājās neliels klusums, neviens cits kandidāts netika izvirzīts šim amatam. 18 – par, 2 – pret, 1- atturas: ar tādu rezultātu Aigars Kalvītis tika ievēlēts par Latvijas hokeja federācijas valdes priekšsēdētāju. Pirmais cilvēks, pēc ievēlēšanu prezidenta amatā, Kalvīti apsveica Viesturs Koziols nododot lapu ar jauno valdi un kandidātiem. Biedru balsojumā uzreiz tika ievēlēta jaunā valde un kandidāti. LHF valdē ievēlēti Valentīns Bļugers, Ralfs Bukarts, Viesturs Koziols, Edgars Jansons, Armands Šteinbergs un Māris Martinsons. Par LHF valdes locekļu kandidātiem izvēlēti Oļegs Sorokins, Edgars Buncis un Jānis Kaverskis.

Viestura Koziola vadītā komanda kongresam bija sagatavojusies līdz pašiem sīkumiem. Kirovs Lipmans vairākkārt tika nostādīts neapgāžamu faktu priekšā, savas aizstāvības labad Lipmans veltīja aizvainojošas replikas. Kirova atbalstītāji un pats vaininieks, stājoties kongresa priekšā runāja tikai par pagātnes ieguldījumiem un panākumiem hokejā. Protams, 2006. gada pasaules čempionāts bija liels notikums, bet netika runāts par pašreizējo situāciju Latvijas hokejā, kur nu vēl par nākotnes attīstības plāniem. Lipmana ieguldījums hokejā bija liels, bet runājot Raiņa vārdiem: Pastāvēs, kas mainīsies.

Tautas sajūtas pēc Aigara Kalvīša stāšanās prezidenta amatā bija divējādas – beidzot jaunas pārmaiņas un no viena grāvī otrā. Bijušajam ministru prezidentam ir komanda, kas ir spēcīga un strādāt griboša. Laika gaitā, iespējams, Aigaru Kalvīti prezidenta amatā nomainīs Viesturs Koziols, jo tieši viņš ir jaunās komandas veidotājs. Visa hokeja sabiedrība alkst pēc pārmaiņām, tādas, visdrīzāk, sekos arī federācijas darbinieku sarakstā. Starp darbiniekiem vairums ir godprātīgas darba pildošas personas, tomēr ne visi savu darbu veic ar pilnu atdevi. Tuvākajā laikā putekļa kārta tiks nopūsta no vēl vienas aktuāla problēmas. Runa būs par strīpainajiem

Latvijas hokeja izlases jaunais komplekss – ŠEIT

Foto: Edijs Pālens (LETA)

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.