24/09/2017
Hārtlijs: Es izbaudu darbu ar Latvijas izlasi

Hārtlijs: Es izbaudu darbu ar Latvijas izlasi

Kanādiešu speciālista Boba Hārtlija degsme un azarts pret latviešu tautu nav zudis. Hārtlijs ir priecīgs turpināt darbu ar Latvijas hokeja izlasi, tomēr darba saraksts, vienojoties ar federāciju ir krietni paplašinājies.

“Es nebūtu atgriezies, ja līdzšinējā pieredze darbā ar Latvijas hokeja federāciju, spēlētājiem un līdzjutējiem, mani nebūtu apmierinājusi,” Sporta Studijai sacīja Hārtlijs.

Tiek lēsts, ka gadā kanādiešu speciālists saņems 370 000 eiro, mēnesī tie būtu aptuveni 30 833 eiro. Latvijas hokeja vēsturē šis būtu dārgākais izlases treneris, bet jāņem vērā, ka Hārtlijam uzticēto darba saraksts arī ir plašāks kā priekšgājējiem.

“400 000 dolāri, ja tā ir īstā cena, nav tik liela, jo baltkrievi savam trenerim bija maksājuši pusmiljonu, Šveice – miljons dolārus par sezonu. Ja mēs varam atļauties Hārtliju – tas ir skaisti,” sacīja sporta žurnālists Jānis Matulis.

Līdztekus Latvijas izlases vadīšanai, Hārtlija pienākumos ietilps treneru apmācības kursi, treneru rokasgrāmatas izveide, jaunatnes izlašu konsultēšana, izlases darba organizēšana, jauno spēlētāju izvērtēšana un vecāku rīcības kodeksa izstrāde. Pēdējais plāna punkts Latvijas hokejā varētu nest vēlamo rezultātu, jo hokejistu vecāki, apzināti vai neapzināti, mēdz traucēt ne tikai treniņu procesā, bet arī velta nepamatotu kritiku treneru virzienā un koriģē procesus, kuros nevajadzētu iesaistīties.

“Ja komandas [NHL] mani uzrunās, un jutīšu, ka piedāvājums ir labs – uzklausīšu,” par iespējamo darba pārtraukšanu ar Latvijas izlasi un atgriešanos uz NHL komentēja Hārtlijs. “Pretējā gadījumā sekos noraidoša atbilde. Viss atkarīgs no konkrētā gadījuma. Es mīlu hokeju. Tomēr visvairāk novērtēju cilvēkus, ar kuriem man ir iespēja strādāt. Tā ir lielākā svētība. Strādājot ar Latvijas izlasi, es izbaudu šo laiku. Tādā ziņā esmu ļoti laimīgs.”

Bobs Hārtlijs kā asistentu vēlās paturēt Žaku Klutjē, tomēr viņš, visdrīzāk, tiks piesaistīts īsi pirms pasaules čempionāta. Tuvākā vizīte Latvijā Hārtlijam ir plānota oktobrī, īsi pirms novembra sākumā plānotā “Euro Ice Hockey Challenge” pārbaudes turnīra.

“Vēstījums spēlētājiem ir pavisam vienkāršs, mēs sāksim no tās vietas, kur pabeidzām iepriekš. Mums jāatrod papildus spēka avots. Jābūt pēc iespējas labākiem. Raugoties uz mūsu situāciju gaidāmajā pasaules čempionātā, manuprāt, būs grūtāk. Ja pirms spēles sākuma tu tici, ka spēj uzvarēt, tad es vēlētos redzēt šādu spēlētāju komandu. Pretējā gadījumā paliec mājās, nepūlies nākt uz treniņu. Ir divas iespējas: atmetam ar roku, un nemaz neparādāmies Dānijā, vai tomēr darām krietnā latviešu garā. Ar savām sirdīm mēs pārsteigsim hokeja pasauli,” bilda Bobs Hārtlijs.

Komentārs

Jūsu E-pasta adrese netiks publiskota. Iezīmētie lauciņi ir obligāti *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Scroll To Top