HK “Olimp/Venta 2002” pārliecinoši iesoļo Latvijas hokeja čempionāta finālā

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pirmos finālistus izdevās noskaidrot jau 31. martā. HK “Olimp/Venta 2002” ar 4:1 sērijā sakāva HK “Liepāja”. Visas sērijas garumā liepājniekiem piekliboja spēle uzbrukumā un ieeja pretinieku zonā, tomēr ar katru spēli tas izdevās veiksmīgāk, taču gala iznākums nesekmīgs. Rīgas komandai labi sekmējās spēle uzbrukuma zonā un viņu vārtsargs rādīja teicamu sniegumu visas sērijas garumā.

Pirmajā mačā INBOX.LV ledus hallē uzvaru izcīnīja mājinieki HK “Olimp/Venta 2002” ar rezultātu 2:0. Spēles laikā Olimp hokejisti nobombardēja liepājnieku vārtus ar 59 metieniem, atļaujot pa saviem vārtiem izdarīt 29 metienus. Liepājnieki labi darbojās mazākumā, veiksīgi izturot trīs mazākumus, tomēr vārtu gūšana spēles garumā viņiem nesekmējās. Vērts uzteikt mājinieku vārtsargu Kārli Zakrevski, kurš sērijas pirmās 88. minūtes neielaida nevienu ripu savos sargātajos vārtos un vairākkārt glāba komandu no vārtu zaudējumiem.

Otrajā spēlē mājiniekiem izdevās salīdzinoši ātri gūt trīs vārtu pārsvaru. Spēles 29. minūtē liepājnieku pirmos vārtus šajā izslēgšanas spēļu sērijā guva Kārlis Ozoliņš, kurš bija viens no aktīvākajiem metienu izpildītājiem pirmajā mačā. Tomēr HK “Liepāja” atspēlēties neizdevās un spēle noslēdzās ar rezultāu 5:2 HK “Olimp/Venta 2002” labā. Šajā mačā abas komandas izdarīja vien 27 metienus vārtu rāmī, kas nozīmē – spēle aizsardzība bija noteicošs faktors.

Izslēgšanas sērijas trešajā mačā liepājniekiem pirmo reizi, spēlējot mājās, izdevās nokļūt vadībā. Pēc otrā perioda rezultāts bija 2:1, tomēr ne uz ilgu laiku. Trešā perioda pirmajās trijās minūtēs viesu komanda guva divus vārtus. Neilgi pēc tam otros vārtus spēlē guva Miķelis Rēdlihs, panākot jau divu vārtu pārsvaru. HK “Liepāja” spēles noslēgumā vienus vārtus izdevās atgūt, taču Georgijs Pujacs ar metienu no savas zonas raidīja ripu tukšos vārtos un nodrošināja HK “Olimp/Venta 2002” uzvaru (3:5). Daļēji liepājniekiem uzvaru neidzevās izcīnīt pieļauto kļūdu dēļ un Rīgas komandas lielā pieredze bija noteicošs faktors uzvarai. Šajā spēlē HK “Liepāja” nomētāja viesu vārtsargu ar 36 metieniem, kamēr pa Māra Jučera sargātajiem vārtiem bija vien 19 metieni.

Ceturtajā spēlē beidzot pārāka izrādījās Liepājas komanda, kura pieveica HK “Olimp/Venta 2002” ar rezultātu 3:1. Jāuzteic kurzemnieks Klāvs Plānics, kurš atklāja šīs spēles rezultātu skaitliskajā vairākumā, kā arī iepriekšējā spēlē izcēlās ar vārtu guvumu vairākumā. Otros vārtus HK “Liepāja” guva, spēlējot skaitliskajā mazakumā, un trešos, neilgi pēc tam vienādos sastāvos. Noslēdzošajā pamatlaika periodā kopumā pa abu komandu vārtiem tika izdarīti 20 metieni, tomēr ripai šķērsot vārtu līniju neizdevās un spēle noslēdzās ar rezultātu 3:1 Liepājas komandas labā. Spēles beigās viesu komanda vairākkārt kļūdījās, pazaudējot ripu, tomēr teicamu spēli vārtos demonstrēja Zakrevskis. Pēc ceturtās spēles Normunds Sējējs intervijā hokejablogs.lv atzina, ka komandai iepriekšējo spēļu izskaņā pietrūka pacietība un vairākos momentos liepājnieki nospēlēja nepareizi, taču šajā spēlē kļūdu bija mazāk. Mača laikā smadzeņu satricinājumu guva Emīls Ločmelis, kuru no ledus noveda ar nestuvēm pēc Arvila Bergmaņa spēka paņēmiena, aizsargam piešķīra 25 minūšu noraidījumu.

Piekto spēli mājinieki HK “Olimp/Venta 2002” iesāka ar diviem gūtiem vārtiem, tomēr liepājniekiem šo deficītu izdevās samazināt un jau spēles trešā perioda sākumā rezultāts bija neizšķirts 2:2. Šajā spēlē jāuzteic Miķelis Rēdlihs, kurš guva divus vārtus un viņa virknējums visas spēles garumā spēja ilgi uzturēties pretinieku aizsardzības zonā. Miķelis arī guva uzvaras vārtus piecas minūtes līdz pamatlaika beigām un ceturtā ripa tika raidīta tukšos vārtos (4:2). Ar šo spēli noslēdzās sērija un rīdzinieki izcīnīja ceļazīmi finālā.

Šobrīd pēc pirmās izslēgšanas spēļu sērijas rezultatīvākais spēlētājs ir Frenks Razgals (HK Zemgale), kurš sešās spēlēs ir iekrājis astoņus punktus (6+2) un viņam uz papēžiem ar sešiem (4+2) punktiem piecās spēlēs min Miķelis Rēdlihs. Rezultatīvākais aizsargs pēc pusfināla ir Georgijs Pujacs ar trim punktiem (2+1). Pirmā fināla spēle ir paredzēta 7. aprīlī, kad HK “Zemgale/LLU” Jelgavā uzņems HK “Olimp/Venta 2002”.