HS “Rīga” sezonu sāk ar trim izcīnītiem punktiem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ar preses konferenci un pirmo spēli starp HK “Prizma” un HS “Rīga” komandām, šovakar tika atklāta 81. Latvijas čempionāta sezona. Pirms spēles Hokeja Skola Rīga savā Facebook kontā, publicēja izaicinošu fotogrāfiju ar lauvu un citātu: “Ja izmērs nozīmētu, tad zilonis būtu džungļu karalis.” HS “Rīga” logo rotā lauva, šīs dienas spēles gala rezultāts pierādīja lauvu spēku – 5:2.

Prizmiešu sastāvu, kā parasti, veido jaudīgi jaunie hokejisti. Starpsezonā pievienojies aizsargs Edgars Apelis [Ungārija, Latvijas 1. līga], atgriezušies vēl divi aizsargi – Livars Lāns [HK “Mogo”] un Artūrs Apfelbaums [ASV]. Uzbrukumā – Andis Āboliņš [HK “Zemgale”], Ēriks Bisenieks [Latvijas 1. līga], Deivids Sarkanis [Francija], Kristiāns Zelts [ASV] un Oskars Batņa [ASV].HS Rīga

HS “Rīga” sezonu sākusi ar kaujiniecisku sastāvu. Pašlaik traumu dziedē vārtsargs Denijs Romanovskis. Komandai pievienojušies vairāki jaunie hokejisti – 1999. gadā dzimušie. Uzbrucēji – Deivids Tempelmanis [ASV], Oļegs Šišļaņņikovs [HK “Rīga”] un Renārs Undelis [HK “Prizma”], kurš paralēli trenēs jaunos HS “Rīga” hokejistus. Tāpat komandu papildinājuši citi jauni hokejisti, kuri šovakar laukumā neizgāja.

Pārdaugavas komandas vārtos spēli sāka Kārlis Zakrevskis, toties jauno hokejistu vārtu drošība tika uzticēta 1999. gadā dzimušajam vārtsargam Normundam Borskovičam.

Ar vārtu guvumu spēles ceturtajā minūtē, 81. Latvijas čempionāta sezonu atklāja HK “Prizma” uzbrucējs Sandis Grīnbergs. Spēles sestajā minūtē HS “Rīga” bija pirmā iespēja spēlēt vairākumā, tas netika realizēts. Tomēr 13 sekundes pēc vairākuma beigām rīdzinieki izlīdzināja rezultātu – 1:1, vārtus guva Kārlis Gustavs Logins. 12. minūtē HS “Rīga” uzbrucējs Toms Opelts palielināja pārsvaru – 1:2. Spēles pirmā trešdaļa noslēdzās ar jauno hokejistu pārsvaru.

Otrā perioda devītajā minūtē mājinieki, HK “Prizma” hokejisti, izlīdzināja rezultātu, precīzs bija Kristaps Riekstiņš. Līdz perioda beigām abām komandām bija iespēja spēlēt vairākumos, bet rezultāts nemainījās. Trešdaļa noslēdzās ar draudzīgu neizšķirtu.

Mača trešā perioda pirmajā minūtē HS “Rīga” nonāca mazākumā, bet prizmieši iespēju nerealizēja. Piektajā minūtē vārtus guva Oļegs Šišļaņņikovs, kurš aizvadītajā sezonā spēlēja HK “Rīga” komandā un pārstāvēja Latvijas U20 izlasi. Pēcāk ar noraidījumiem apmainījās abas komandas. 15. minūtē HS “Rīga” palielināja pārsvaru, vārtu autors Renārs Undelis ielika stingrus pamatus komandas uzvarai. HK “Prizma” veica vārtsargu maiņu, laukumā tika laists pieredzējušais Edgars Lūsiņš. Piekto ripu rīdzinieki raidīja tukšos vārtos. Uzvaru spēlē izcīnīja HS “Rīga” vienība ar rezultātu 5:2.