Koziols: Mēs mēģinām veidot jauno Latvijas hokeja vilni

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ar spēli starp HK “Kurbads” un HK “Mogo” komandā, vakardien tika atklāta jaunā Latvijas Virslīgas jeb “Optibet hokeja līgas” sezona. Vienā no mača starplaikiem uz interviju tika aicināts Latvijas hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.

“Mēs mēģinām veidot jauno Latvijas hokeja vilni,” intervijā ar Sportacentrs.com galveno redaktoru Jāni Celmiņu sacīja Koziols. “Mūsu primārais uzdevums ir mainīt attieksmi un filozofiju itin visā. Mums ir sākusi strādāt hokeja haļļu pieņemšanas komisija, apsekotas vairākas halles un izteikti aizrādījumi. Protams, vienā dienā visu nevar mainīt.”

Koziols ieskicēja plānotās pārmaiņas, kas sagaida Latvijas hokeju tuvā un tālākā nākotnē. Augusta beigās LHF pagarināja līgumu ar kanādiešu speciālistu Bobu Hārtliju, kura uzdevums būs vadīt ne tikai Latvijas izlasi, bet arī uzlabot Latvijas hokeja sistēmas mehānismu.

“Ar Bobu bija viegli vienoties, abām pusēm galvenais bija nākotnes vīzija. Sapratām, ka gribam veidot ilgtermiņa stratēģiju, tāpēc vienojāmies par sadarbību uz pieciem gadiem. Mērķis ir aizbraukt uz Pekinas Olimpiskajām spēlēm,” sacīja Koziols.

Tāpat Hārtlijs veidos Latvijas bērnu un jaunatnes hokeja sistēmas programmu. Tomēr kanādiešu speciālista līgumā ar Latvijas hokeja federāciju ir atrunāts punkts, ja Bobs Hārtlijs saņems piedāvājumu no kādas NHL vienības, tad līgums var tikt pārtraukts.

“Hārtlijs ir runājis ar Kvebekas hokeja līgu par sadarbības modeļiem. Vienojāmies, ka viņam jāpalīdz veidot jaunā hokeja kultūra – treneru apmācība, darbs ar vecākiem, hokeja administrēšanas jautājumi. Bobam ir milzīga pieredze un kontaktu bāze, viņš tikās ar Kvebekas hokeja līgas pārstāvjiem, jo mēģinām izveidot apmaiņas programmas bērnu un jauniešu komandām. Rakstām arī treneru rokas grāmatu,” bilda Koziols.

Foto: dinamoriga.lv

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.