Latvijas izlase pirmo reizi vēsturē uzvar Somijas hokejistus

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Latvijas hokeja izlase pēc 17 pavasara mirkļiem ar astoņpadsmito piegājienu izcīnīja uzvaru pirmajā Pasaules čempionāta spēlē. Šī ir vēsturiska uzvara, jo Latvijas izlase pirmo reizi vēsturē uzvarēja Somijas hokejistus.

Pirmais periods: pirmo iemetienu spēlē uzvar Latvijas izlase! Spēli labāk uzsāka Somijas hokeja izlase, vairāk uzturējās mūsu zonā. Pirmos vārtus Latvijas izlase zaudēja jau 5. minūtē, kad ripa ielido starp Edgara Masaļska kājsargiem. Veiksmīgāk vārtu priekšā varēja nospēlēt Rodrigo Laviņš. Tomēr ilgi somi nebija vadībā, jo pēc divām minūtēm pretuzbrukumā vārtus guva Kaspars Daugaviņš. Pirmo noraidījumu spēlē nopelnīja Somijas izlase, Latvijas hokeja izlasevairākumā divus vienīgos metienus izdarīja Zemgus Girgensons, bet ar to bija par maz. Skaistu spēka paņēmienu spēles vidū izdarīja Kristaps Sotnieks, mums noraidījums. Mazākumi izturējām. Piecas minūtes pirms perioda beigām ļoti nesmuki ar spēku bortā tika iegrūsts Juris Štāls. Ar asiņainu degunu Juris pameta laukumu, noraidījums nesekoja. Spēles temps ļoti augsts. Labu pretuzbrukumu izveidoja Cipulis ar Ņiživiju, Saša nospēlē labi, bet vārti nav. Perioda beigās dominēja latvieši, daudz vārtu gūšanas iespējas. Minūti pirms perioda beigām noraidījumu nopelnīja Artūrs Kulda, bet pēc dažām sekundēm noraidījums arī somiem. Pirmais periods noslēdzās ar 1:1. Metienu attiecība par labu Somijas izlasei 8:7.

Otrais periods: otro periodu veiksmīgāk uzsāka mūsējie, Pujacam bija laba iespēja gūt vārtus, bet Rinne pārāks. Perioda 5. minūtē noraidījumu nopelnīja somi un bija pat iespēja 17 sekundes spēlēt 5:3. Lielais vairākums netika izmantots, bet nākamā vairākuma laikā somiem atkal pārkāpums. Diemžēl iespējas Latvijas izlase neizmantoja. Visaktīvākā maiņa šajā periodā bija otrā, veidoja bīstamus momentus. Perioda vidū metienu attiecība par labu Latvijai 10:0. Noraidījumu 12. minūtē izdarīja Kaspars Daugaviņš. Tomēr, lai arī kāds pārsvars bija latviešiem, somi pārspēja Masaļski ar pirmo metienu periodā. 15. minūtē pārkāpumu atkal izdarīja Daugaviņš. Vairākumu Somija neizmantoja. Asa spēle pie abiem vārtiem ir gandrīz pēc katra metiena. Minūti pirms perioda beigām Latvijas izlasei vairākums. Periods noslēdzās ar Somijas uzvaru 1:0. Otrajā periodā metienu attiecība par labu Latvijai 13:6.Latvijas hokeja izlase

Trešais periods: trešo periodu uzsākam ar vairākumu. Somijas izlase nospēlē pārliecinoši un latvieši negūst vārtus. Šajā periodā spēles temps bija mazliet nosēdies. Perioda 8. minūtē vairākumā vārtus guva Zemgus Girgensons, kurš pielaboja Kristapa Sotnieka mesto ripu. Spēle ritēja no vārtiem uz vārtiem. Neilgi pēc tam noraidījumu nopelnīja somi un Latvija to realizēja, vārtus guva Artūrs Kulda. Divas minūtes pirms spēles beigām Somijas hokeja izlase pieprasīja pusminūtes pārtraukumu. Latvijas hokeja izlase izcīnīja uzvaru pret Somijas izlasi pirmo reizi vēsturē.

Metienu attiecība – 26:21

Soda minūtes – 12:18

Latvija – Somija (1:1, 0:1, 2:0)

Vārti: 04:30 Miikka Salomaki 0:1, 06:18 Kaspars Daugaviņš (Miķelis Rēdlihs) 1:1, 31:42 Tuka Mantila (Petri Kontiola, Juso Hietanens) 1:2, 47:48 Zemgus Girgensons (Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks) 2:2, 52:22 Artūrs Kulda 3:2.

Spēlētāju maiņas pret Somijas izlasi:

1. maiņa: Artūrs Kulda – Guntis Galviņš; Kaspars Daugaviņš – Miķelis Rēdlihs – Ronalds Ķēniņš

2. maiņa: Kristaps Sotnieks – Georgijs Pujacs; Zemgus Girgensons – Roberts Lipsbergs – Miks Indrašis

3. maiņa: Rodrigo Laviņš – Jēkabs Rēdlihs; Aleksandrs Ņiživijs – Herberts Vasiļjevs – Mārtiņš Cipulis

4. maiņa: Māris Jass – Jānis Jaks; Juris Štāls – Andris Džeriņš – Gints Meija

Vārtos: Edgars Masaļskis (Kristers Gudļevskis)

  • Trenera palīgs Kārlis Zirnis pirms spēles ar Somiju saka, ka centīšoties pārsteigt somus ar savādāku spēli viduszonā.
  • Pret Somiju latvieši spēlēs taktiski daudzveidīgi. Katrai maiņai būs savs uzdevums.
  • Iepriekšējos 17 čempionātos tik vien iespēts, kā 2006. gadā Rīgā nospēlēts neizšķirti ar Čehiju. Pārējās spēlēs – vieni vienīgi zaudējumi.

 

Share.

3 Comments

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.