Latvijas Virslīgas un KHL čempionātus papildina video tiesāšanas iekārtas

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jaunajā sezonā Latvijas Virslīgas un Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātus papildinās jaunas video tiesāšanas iekārtas. Papildinošie elementi uzlabos čempionātu tiesāšanu, un palīdzēs laukuma tiesnešiem novērst nepamanītās spēles nianses. 

Latvijas Virslīgā visām komandām būs jānodrošina vārtu video tiesāšana, kas potenciālās vārtu gūšanas situācijas palīdzēs noteikt, vai vārtu guvums ir jāskaita, vai nav. Iepriekšējās sezonās vārtu video tiesāšanas funkcija nebija pieejama nevienai Virslīgas komandai, tomēr dažas komandas izmantoja vārtu tiesnešus. Ar jaunieviesumu varēs novērst arī situācijas, kad spēlētājs ir traucējis vārtsargam, pirms ripa šķērso vārtu līniju. 

KHL čempionāts tiesāšanas arsenālu arī papildinājis ar jaunu iekārtu – video tiesāšana uz divām zilajām līnijām, kas norobežo vidējo zonu ar aizsardzības un uzbrukuma zonu. Tiesāšanas papildinošais elements novērsīs laukumu tiesnešu nepamanītās spēles nianses, kas var izšķirt mača gala rezultātu. Hokejs kļūst ātrāks, tāpēc laukuma tiesneši var neredzēt spēlētāju aizmugures stāvoklī [vai citas nianses], lai novērstu cilvēciskā faktora kļūdas, talkā nāk mūsdienu tehnoloģijas. 

Latvijas Virslīgas jaunieviesumu citas līgas izmanto jau labu laiku, bet KHL zilo līniju video tiesāšana, hokejā ienāca pirms pāris sezonām. Jaunieviesumi šaipus okeānam tiek aizgūti no hokeja ģēnija – NHL, kur šāda veida tiesāšas sistēmas jau tiek pielietotas.  

Foto: HK Kurbads

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.