Merzļikins iet pretī NHL

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ja kāds nepiekrīt apgalvojumam, ka Latvija ir hokeja lielvalsts, tad hokeja vārtsargu metropole mēs noteikti esam. Pasaules čempionāti hokejā pierāda, ka mums ir augstas klases vārtu vīri. Varbūt tāpēc, ka senči mūsos iesējuši strādnieka garu. Vārtsargi ir lielāki darba rūķi laukumā. Šīs sezonas izskaņā soli pretī Nacionālajai hokeja līgai (NHL) spers Šveicē izskolotais letiņš Elvis Merzļikins.

24 gadus vecais Merzļikins Šveicē aizvada jau savu desmito sezonu, pacietīgi, bet pamatīgi gatavojoties startam Ziemeļamerikas hokejam. 2014. gadā ar 76. kārtas numuru viņu draftēja NHL komanda Kolumbusas “Blue Jackets”, ja līdz šim iespēja doties pāri okeānam netika izskatīta, tad šobrīd augsne ir sagatavota, lai ražīgi iesakņotos hokejā otrpus krastam.

“Cerības šai sezonai? To nav daudz, bet, ja viņam beidzas sezona Šveicē un ir iespēja braukt uz Ziemeļameriku, pieņemu, ka Merzļikins aizvadīs pāris spēles AHL,” sarunā ar hokejablogs.lv sacīja medija The Athletic apskatnieks Ārons Porclains. “Tomēr nekad nevar būt simtprocentīga skaidrība, kas var atgadīties – traumas un sniegums. Neizslēdzu iespēju, ka Merzļikins šosezon parakstīs līgumu un jau nospēlēs mačus AHL.”

Diskusijas par latvieša vārtsarga došanos pāri okeānam aizsākās pēc šī gada pasaules čempionāta, kur Elvis savu pārliecību pierādīja kā viņa slavenais nelaiķis vārda brālis uz skatuves. Sešās spēlēs latvietis vidēja ielaida 1,5 ripas un atvairīja 94% pretinieku metienu. Merzļikina ķermenī cirkulē uzvarētāja asinis, pēc zaudējuma ceturtdaļfināla mačā zviedriem, Elvja niknums liecināja, ka viņš ar plikām rokām būtu gatavs saplosīt lāci. Tik ļoti latvietis ir dedzīgs par uzvarām.

Noslēdzoties pasaules čempionātam Dānijā, Merzļikins atbrauca uz mājām Latvijā, bet drīz vien devās atvaļinājumā uz ASV. Losandželosā Elvis tikās ar savu aģentu, lai pārrunātu nākamās sezonas plānus, bet pēcāk devās uz Lasvegasu. Runāja, ka hokejists varētu sezonu sākt Ziemeļamerikā, bet latvietis kliedēja baumas un apstiprināja, ka vismaz vēl vienu gadu aizvadīs Šveicē. Pēc atpūtas sekoja trīs nedēļu nometne Šveicē, vārtsargu treniņnometne Toronto un atgriešanās pašreizējās mājās Lugano.

“Fani liek lielas cerības uz Elvi – viņi izbauda latvieti kā personību uz ledus un ārpus tā, tomēr patīkamākās ziņas, kad redzami Merzļikina panākumi vārtos,” sacīja The Athletic žurnāliste Elisona Lukana.

Visi puzles kauliņi ir salikušies par labu Merzļikinam, kas ir viņa paša nopelns, jo pacietīgi attīstīja savu sniegumu un meistarību Šveicē, nevis ņēma mantas pār pleciem un devās uz Ziemeļameriku. Līguma pēdējais gads ir diviem Kolumbusas “Blue Jackets” vārtu vīriem, no kuriem pirmais numurs jaunajā sezonā komandu nepārstāvēs. Krievu vārtsargs Sergejs Bobrovskis ir viens no līgas top meistariem savā pozīcijā, tagad saņemot 7,4 milj. dolāru. Mūsu kaimiņvalsts pārstāvis gaidāmajā sezonā vēlēsies ienesīgāku līgumu, ko “Blue Jackets” nevarēs piedāvāt. Arī pats vārtsargs devis mājienus, ka jaunajā sezonā nepārstāvēs zilās vestes. Otrs vārtu vīrs ir Merzļikina vienaudzis soms Jūnas Korpisalo, kura sniegums ir nepārliecinošs.

“Visu nosaka sniegums. Ja Elvis Merzļikins atsitīs vaļā durvis, pasaule ir viņa un viņš dabūs pilsētas atslēgu,” sacīja Porclains. “Ar nepacietību gaidu, kas notiks, ja Bobrovskis paliks vai nepaliks komandā. Vai komanda parakstīs veterānu vārtsargu? Tādi būs pieejami vairāki neierobežoti brīvo spēlētāju sarakstā. Es šaubos, ka nākamsezon vārtu drošība tiks uzticēta Merzļikinam un Korpisalo. Bet, ja puika pierāda, ka viņš ir gatavs NHL līmenim, tad treneri neliegs spēles laiku.”

Iespējami ļoti daudz scenāriju “Blue Jackets” vārtsargu jomā. Ja komanda neparaksta līgumu ar Bobrovski, bet jūt, ka Merzļikins ir pavisam tuvu pirmā vārtsarga lomai, tad Kolumbusa var izvēlēties veterānu vārtsargu, kurš latvietim pamāca līgas pamatus un nianses. Spriežot pēc soma spēles, Korpisalo sniegums vairāk atbilst AHL līmenim, bet iesākumā Elvim pašam būs jāiziet cauri gaļas mašīnai, lai pierastu Ziemeļamerikas hokejam.

“Komanda noteikti gribēs, lai viņš iesākumā spēlētu AHL un aklimatizētos no Eiropas hokeja, ja viņš pierādīs, ka ir gatavs – NHL nekur neizpaliks,” par Merzļikinu ir pārliecināta Lukana. “Grūti pateikt, cik viegli Elvim būs adaptēties mazajiem laukumiem, jo katram uz Ziemeļameriku atbraukušam Eiropā spēlējošam vārtsargam liek mainīt spēles ieradumus. Neviens viņu neapstādinās īstenot savus mērķus.”

Ja Merzļikina pārstāvētā Šveices komanda “Lugano” tiks līdz finālsērijas septītajai spēlei, tad latvietim sezona noslēgsies aptuveni 17. aprīlī, bet AHL izslēgšanas spēles sākās 15. aprīlī. Kā ziņo Šveices mediji, tad “Lugano” jau meklē Elvja aizvietotāju. Visdrīzāk, ka Elvis nākamajā pasaules čempionātā Slovākijā nevarēs palīdzēt Latvijas valstsvienībai. Ne tikai gaidāmajā, bet arī turpmākajos turnīros Latvijai būs jāiztiek bez Elvja, jo savu karjeru latvietis veidos Ziemeļamerikā.

Merzļikins ripu notvers.
Foto: Bote der Urschweiz

Pašlaik Kolumbusas komanda ieņem septīto vietu Austrumu konferences tabulā, bet scenārijs neveiksmīgam sezonas turpinājumam jau sarakstīts. Ja komanda netiek izslēgšanas spēlēs, tad visdrīzāk maiņas darījumā atbrīvosies no diviem komandas līderiem krieviem – Sergeja Bobrovska un Artēmija Panarina. Tādā gadījumā durvis būs pavērtas mazliet plašāk, lai Elvis Merzļikins varētu izmantot savu iespēju un jaunajā sezonā debitētu NHL kā pirmais numurs.

“Blue Jackets” sistēmā spēlē arī cits latviešu vārtsargs Matīss Kivlenieks, kurš darbojas otrā vārtsarga lomā AHL komandā Klīvlendas “Monsters”. Šosezon Matīsam neiet kā cerēts, septiņās spēlēs latvietis vidēji ielaidis 3,84 vārtus, atvairot 86% pretinieku metienu. Paredzams, ka Kivleniekam vēl jāpraktizējas fārmklubā, jo šī viņam ir tikai otrā sezona profesionālajā hokejā.

“Kivlenieks šosezon nerāda labu sniegumu. Pašlaik nevar paredzēt, kādas ir viņa iespējas ilgtermiņā,” par latvieti izteicās Porclains. “Viņam jāspēlē labi AHL līmenī, lai varētu izdarīt tālejošus plānus. Vārtsargi ir interesanta suga. Gaismiņa var iedegties jebkurā brīdī.”

Tuvākajās sezonās NHL okeānā iepeldēs jauns latvietis, kuru var salīdzināt ar Artūra Irbes stila spēlējošu vārtu vīru. Kādi būs panākumi, to mēs redzēsim. Elvis Merzļikins ir dedzīgs pierādīt, ka var spēlēt augstākajā līmenī, viņš patiks Kolumbusas faniem, jo interaktīvais līmenis letiņam ir tikpat augsts, cik spēles stils.

Avots: https://www.sportazinas.com/ziemelamerikas-apskatnieki-verte-merzlikina-iespejas-spelet-nhl/

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.