Ogrēnietis ar Liepājas zeltu – Edgars Beizaks

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pēc skata mierīgs un nosvērts cilvēks, bet divcīņās hokeja laukumā ar viņu labāk neiesaistīties. Plašākai sabiedrībai, hokejists par sevi lika manīt pagājušā gada Latvijas Virslīgas finālā, kad savā starpā tikās HK “Liepāja” un HK “Kurbads” komandas.

Edgars Beizaks ir ogrēnietis, bet jau otro gadu pārstāvēs vēja pilsētas komandu. Finālsērijā pret Kurbads vienību, Beizaks bija viens no pamanāmākajiem hokejistiem liepājnieku rindās – neskopojās ar spēka paņēmienu izpildi, arī pret pieredzējušajiem spēlētājiem, nepiekāpīgi līda uz pretinieku vārtiem un neatdeva nevienu laukuma centimetru ogrēniešiem. Jaunais hokejists [20 gadi] paspējis sevi apliecināt Latvijas jauniešu hokeja līgās, pa sezonai aizvadījis emigrācijā – Somija un Vācija. Pagājušo sezonu uzsāka Tukums HASC vienībā, bet ar Liepājas komandas menedžera Toma Strausa palīdzību, sezonas vidū nonāca vēja pilsētā. Edgars Beizaks

“Ierodoties Liepājā man bija jāsāk no nulles, un jāpierāda sevi ieguldot smagu darbu – lēnām izcīnīju savu vietu komandā. Lielajā komandā konkurence bija liela, sevi pierādīt vēlējās daudzi spēlētāji,” par pirmajiem iespaidiem ierodoties HK “Liepāja” komandā dalījās Edgars Beizaks. “Iespēju man deva tikai tajā mirklī, kad vairāki spēlētāji bija traumēti vai devušies uz ārzemēm. Zināju, ka situācija ir ļoti līdzīga kā bija Somijā. Iespējas netiks dotas daudz, toties kad tiek dota, tad jāizmanto un jāparāda sevi no labākās puses. Tādējādi lēnām spēju nostabilizēties sastāvā un izcīnīt lielāku spēles laiku.”

Raksta sākumā tika minēts, ka plašākai hokeja sabiedrībai, Edgars Beizaks par sevi lika manīt aizvadītās sezonas Latvijas Virslīgas finālsērijā. Uzbrucējs izmantoja sava auguma priekšrocības un līmēja bortos ar pieredzējušus hokejistus. Treneru uzstādījums bija pielieto fizisku spēli pret Kurbads hokejistiem, tādējādi provocējot pretspēlētājus. Tieši Edgars bija viens no lielākajiem provocētājiem, kas atmaksājās ar zelta medaļas kāršanu kaklā.

“Centāmies spēlēt aktīvi, visiem bija skaidrs, ka pretspēlētāji ir pieredzējušāki, meistarīgāki un iepriekš sevi pierādījuši dažādu līmeņu čempionātos. Nevienam nepatīk, kad pret viņu spēlē aktīvi, it īpaši pieredzējušiem spēlētājiem, kuri laukumā vēlas darboties tehniski. Pretinieku komandā, vairāki spēlētāji centās izprovocēt mani un citus komandas biedrus. Svarīgi bija sevi savaldīt un nepārkāpt noteikumus, jo iegūstot vairākumu Kurbads bija ļoti bīstams. Katrs pretspēlētājs izmantoja dažādas viltības, lai izspruktu no spēka paņēmieniem. Pretinieku komandas kapteinis, Toms Bluks īpaši asi reaģēja uz spēka paņēmieniem. Svarīgi bija nospēlēt korpusā, pēc tam viņš vairāk koncentrējās, lai atriebtos.”

Pagājušās sezonas Virslīgas finālsērija bija viena no aizraujošākajām pēdējos gados. Kurbads, sērijā atrodoties iedzinējos ar 1:3, prata atspēlēties, tomēr septītajā spēlē pārāki bija liepājnieki. Zelta vārtus nodrošināja Bruno Zabis, kurš tagad pievienojies kurbadiešu pulkam. Edgars Beizaks atzīst, ka emocijas bija neaprakstāmas. Pagaidām, Latvijas Virslīgas zelts jaunajam hokejistam ir lielākais panākums karjerā.

“Emocijas bija neaprakstāmas, kaut kas vienreizējs. Pirmajā periodā 3:0, pamatlaika pēdējā minūtē Kurbads izlīdzina, viss aizvelkas līdz papildlaikam. Visi saprotam, ka vairs nav kur atkāpties un jāatrod iekšējās rezerves. Tobrīd apzinājāmies, ka ir nepieciešams tikai viens veiksmīgs metiens un viss ir beidzies. Pirmo reizi dzīvē pacelt tādu kausu un saprast, ka esam paveikuši gandrīz neiespējamo. Neiedomājami! Uzskatu, ka būtu ļoti interesanti katram spēlētājam pavadīt vienu dienu ar kausu. Ir vērts padomāt par šādas tradīcijas ieviešanu.”

Hokejistam ir visas iespējas attīstīties nākotnē, un Latvijas zelts nebūt nav karjeras griesti. Edgars Beizaks zina savas vājās vietas, starpsezonā cītīgi trenējies, uzbrucējs ir gatavs jaunajai sezonai. Galvenais mērķis pierādīt, ka aizvadītās sezonas izcīnītais zelts nebija nejaušība. Skaļi uzvārdi nespēlē, hokejists ir pārliecināts, ka tikai ar smagi ieguldītu darbu var tikt izcīnītas uzvaras. Tāpat Beizakam tika jautāts, par diskvalificētā liepājnieka Dmitrija Korņilova aizstāšanu policista ampluā.

“Pašam ir jāpiestrādā pie izturības, spēka, ātruma stadionā un svaru zālē, lai pēc tam lielāku uzmanību varētu vērst uz dažādiem spēles komponentiem. Vēlos kļūt pārliecinātāks par sevi, lai pilnvērtīgi spētu izmantot savu augumu, dodoties uz vārtiem,” Edgars Beizaks izteicās par komponentiem, kur vēl jāpiestrādā. “Korņilovs bija komandas policists, nekautrējās aizstāvēt komandas biedrus un savākt spēlētājus atbildīgās spēles situācijās. Neuzskatu, ka varētu kļūt par komandas policistu, kaut gan komandas ārsts mani visu laiku uz to mudina.”

Uzbrucējs vismaz vēl vienu sezonu aizvadīs Liepājas komandas rindās. Tādējādi iegūstot pieredzi un pierodot pieaugušo hokejam – gan morāli, gan fiziski. Tāpēc ar pilnu pārliecību Beizaks gatavojās jaunajai sezonai, neizskatot citus variantus.

Foto: HK Liepāja

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.