Potenciālie NHL tirgus hokejisti

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Reizēm vajadzīgs kāds, kas visu sāk. Pirmdienas pēcpusdienā pirms Džeisona Zakera aizmainīšanas NHL komandu mendžeri žēlojās par pasīvo tirgu.

“Ļoti kluss,” teica kāds menedžeris pirmdien.

Kāds cits bija vēl neapmierinātāks ar situāciju.

“Kārtējā nejēdzība,” viņš teica. “Nekas kā parasti nenotiks līdz pēdējām minūtēm.”

Bet nenovērtējiet Džimu Raterfordu (Penguins GM) par zemu. Zakera maiņas darījums aizsāks visu kustību 2020. gada maiņu perioda noslēgumā. Īstermiņa spēlētājiem (spēlētāji, kuru līgums beigsies 2020) var nākties pagaidīt, kamēr tiks izpētīti varianti pievienot komandai spēlētaju, kurš palīdzēs komandai ne tikai tagad, bet arī nākamajās sezonās.

“Skatoties uz Džeika Mazina pievienošanu Toronto sastāvam, tas bija lielisks darījums. Tas nebija īstermiņā, viņi bija ieguvēji gan iepriekšējā, gan arī šajā sezonā,” teica kāds menedžeris, kurš meklē papildinājumus. “Un tomēr, ir konkrēti spēlētaji, kuri īstermiņā varētu būt komandai izdevīgi līgumu dēļ, bet ar nākotni viņus nesaistīsi, jo nākotnē uzliks spiedienu uz algu griestiem… tāpēc katrs spēlētājs atsevišķi jāizvērtē.” 

Dažiem spēlētājiem atrodot jaunas, mājas un maiņu perioda beigām tuvojoties, atsvaidzināts “The Athletic’s” NHL maiņu dēlis.

Kriss Kraiders, Ņujorkas ‘’Rangers’’

Šobrīd 7 vai 8 komandas meklē variantus, kā tikt pie labākā īstermiņa papildinājuma tirgū. Varētu teikt, ka 9, ja ieskaita Ņujorku. Iespējams ka nekur arī nedosies, it īpaši, ja komandas nebūs gatavas par viņu cīnīties līguma dēļ, kas beigsies šogad. Skatoties, ka tuvojās pārbūves posms, ir pietiekami daudz iemeslu, lai viņu paturētu. “Lai arī cik ļoti mani nesaistītu jaunie spēlētāji, nereti viņu attīstīšana paņem ilgu laiku. Ja vien neesi pirmā vai otrā izvēle, jaunajiem iekļauties līgā nav viegli,” izteica kāds talantu vērtētājs, skatoties, ka “Rangers” vienībai vajadzētu paturēt Kraideru. Kāds cits teica, ka grūti atdot pirmās kārtas izvēli par jebkuru īstermiņa spēlētāju, Kraideru minot kā izņēmumu. “Es varētu piekrist, bet tikai tad, ja zinātu, ka viņa plānos ir palikt, tikai tad tas būtu loģiski.”

Žans-Gabriels Pežo, Otavas “Senators” 

Šobrīd labākais pieejamais centrs. Ar savu karjeras labāko gadu, pirmo reizi sasniedzot 20 vārtu robežu. Ir komandas, kurām viņš patīk, bet nav gatavi pārmaksāt. “Viņš ir labs spēlētājs,” saka kādas Austrumu konferences komandas pārstāvis. “Problēma gan tāda, ka sliktā komandā viņš spēj savākt labus ciparus un visi apzinās, ka pie dotas iespējas šie cipari varētu būt vēl labāki.”

Aleks Martinezs, Losandželosas ‘’Kings”

Vairākas komandas meklē aizsargu – Karolīna, Vegasa, Toronto, Vinipega un Martinezs ir ļoti pievilcīgs variants. Izslēgšanas spēļu pieredze. Kreisais metiens un var spēlēt labajā pusē. Labs līgums ar vienu gadu, kas palicis. Kas vajadzīgs, lai darījums notiktu? Runā, ka lai arī pirmās kārtas izvēle netiek prasīta, karaļi varētu pretī gaidīt divas otrās kārtas un arī jauno talantu. Nav pārāk liels piedāvājums top4 aizsargu tirgū. “Šobrīd ir vismaz 8 komandas, kas meklē papildinājumu aizsardzībā. Cik tādu pieejami? Ir komandas, kuras netiks pie kārotā.”

Tailers Tofoli, Losandželosas “Kings”

Pietiekami daudz komandām ir interese, runā, ka “Kings” ģenerālmenedžeris Robs Bleiks “uzstādījis samērā augstu cenu”. Kalgarī un Bostonas komandu nosaukumi tiek regulāri saistīti ar Tofoli, bet arī citām ir interese. Viņam pašam Losandželosā patīk un iespējams, ka izvērtētu līguma pagarināšanu, ja darījums izpaliek.

Sami Vatanens, Ņūdžersijas “Devils”

Lai arī neviens nesteidzas ķerties pie darījumiem, iesaistot spēlētajus ar līgumu līdz sezonas beigām, “Devils” vienība atrodas ļoti laba pozīcijā tieši piedāvājuma trūkuma dēļ. Šobrīd sešas vai septiņas komandas lūko pēc somu aizsarga. Cik daudzi top4 aizsargi, kas lieliski spēlē ar ripu, ir pieejami? Nav daudz. Visdrīzāk, ka komanda lūko cauri piedāvājumiem un pie šāda plāna arī paliks.

Jūnas Brodīns, Minesotas “Wild”

Bils Gerins noteikti ir persona ar kuru ne mazums menedžeru vēlas runāt. Kāds NHL avots gan lūkoja uz situāciju, kādā nonāktu Minesotas īpašnieki un vai atbalstītu pilnīgu pārbūvi uz kuru komanda dotos, kad aizmainīts Zakers (jau devies uz Pitsburgu) un vienu no top aizsargiem, bet ir interese par Brodīnu. “Par viņu noteikti varētu dot pirmo kārtu. Viņš ir labs,” kāds avots teica, kamēr cits nav pārliecināts, ka aizsargs pametīs vienību. “Neuzskatu, ka viņu iesaistīs darījumos. Viņiem pārāk ļoti viņš patīk.”

Brendans Dilons, Sanhosē “Sharks”

Dilons šķiet spēlētājs, kurš patīk un kuru respektē visi. Noteikti iekļautos teju jebkurā komandā, kas meklē papildinājumu aizsardzībā. Viss atkarīgs no prasītās cenas. “Šādi Vataneni, Diloni – ja komandas pēc viņiem dosies, tad vairākkārt apdomās cenu, jo vairs netaisās maksāt smieklīgi augstās cenas par īstermiņa papildinājumu,” saka kāds menedžeris. Otrā kārta un prospekts varētu būt cena par Dilonu, bet arī tāda šķiet par augstu kādam avotam. “Šaubos, ka to kāds tagad būtu gatavs maksāt,” viņš teica. Redzēsim vai noslēdzošajām stundām nākot tuvāk, komandu attieksme mainīsies.

Iļja Kovaļčuks, Monreālas “Canadiens”

Kovijs Monreālā nolaupījis visu sirdis, arī The Athletic autora Arpona Basū. “Ir traki, patiesi traki,” kāds no NHL avotiem par Kovija māniju.”Pirms pusotras nedēļas visi bija diezgan droši, ka viņš tiks mainīts prom. Tagad izskatās, ka viņi paši varētu viņu parakstīt”. Vērts paskatīties – kā minimums Kovaļčuks ir parādījis, ka viņa pienesums ir gan komandas biedrus enerģijai, gan vārtu gūšana. Un komandas biedri viņu mīl.

Maiks Hofmans, Floridas “Panthers”

“Panthers” grib uzlabot savu aizsardzību. Viņiem ir arī jaunais talants Ovens Tipets, kurš noteikti gatavs parādīt sevi lielajā spēlē. Florida noteikti apsver scenāriju, kurā viņi aizmaina  par neierobežotu brīvo aģentu kļūstošo Hofmanu, it īpaši, ja nākamais līgums varētu būt tuvu Džefa Skinera cipariem (9 milj sezonā) ilgtermiņā, un tad iegūtos papildinājumus un atbrīvoto algu griestu daļu izmanto aizsardzības papildināšanai. Ir ko kustināt, savs darbs līdz 24. februārim jāpadara, bet ģenerālmenedžeris Deils Talons noteikti to varētu paveikt.

Mikaels Granlunds, Nešvilas “Predators”

Kāds NHL skauts nesen izteica, ko tādu, kas nu jau ir kā kopīgs viedoklis par Granlundu: ”Man viņš patīk, bet diemžēl spēle, ko rādīja Minesotā nav pārnesusies uz Nešvilu”. Iespējams, ka tas mainīsies, nesen notikusī trenera maiņa piešķīla dzirskteli viņa spēlei. Reizēm vajadzīgs laiks, lai spēlētājs iekļautos komandā. Vai arī treneru maiņa. Redzēs, kā ģenerālmenedžeris Deivids Poils jutīsies par savas komandas spējām līdz februāra beigām. “Viņi ir kārtējā komanda, kura sēž un domā – mums ir 3, 4 spēles mazāk – vai mums ir kāda iespēja?” tā, kāds avots.

Džošs Andersons, Kolumbusas “Blue Jackets”

Viņš ir fiziska stila spēlētājs, kuru meklē “kontenderi”, komandas, kas cīnās par kausu. Labs augums. Labs raksturs. Un, ja tu esi Kolumbusa un neesi pārāk ļoti gatavs ienirt sarunās par jaunu līgumu, viņš ir spēlētājs, kuru var mainīt. “Arī bez viņa komanda uzvar,” tā avots. Viņš varētu būt labs papildinājums Bostonai, Kalgarī un Vankūverai, bet ne tikai.

Aleksandrs Georgijevs, Ņujorkas “Rangers”

“Rangers” noteikti ir gatavi palikt pie savas 3 vārtsargu situācijas, kamēr vien tā ir, kas ir skaidrs. Jaunos talantus tik viegli neviens negrasās atdot. Bet situācija noteikti nav perfekta, it īpaši veterānam Henrikam Lunkvistam, kurš pieradis pie regulāra darba. “Gandrīz 14 gadus esmu pieradis būt tur ārā, spēlēt,” viņš teica pēc kādas nesenas spēles. ”Tagad tas ir savādāk. Jāmēģina pielāgoties, galu galā gribi būt uz laukuma un palīdzēt komandai…tagad ir krietni savādāk. Jāmēģina saskatīt visu lielo bildi.”

Andreas Atanasiu, Detroitas “Red Wings”

Ja meklē ātrumu, labu uzbrukumu un nevēlies izmantot vērtīgus “puzles gabalus” par īstermiņa spēlētāju, tad Atanasiu ir ļoti kārdinošs gabals. 25 gadi, nesen atgriezies no traumas un “Red Wings” šobrīd visas iespējas viņu atrādīt. Lielākā problēma būtu viņu parakstīt uz priekšu, kas arī raisa šaubas starp menedžeriem. “Komandas grib zināt, vai tām ir iespēja parakstīt līgumu, pirms viņi atdod kādu spēlētāju, tā kāds avots. Vien iztēlojieties viņa ātrumu kopā ar Konoru Makdeividu vai Sidniju Krosbiju, spēlētāji no komandām, kuras tiek pieminētas saistībā ar Atanasiu vārdu.

Ēriks Haula, Karolīnas “Hurricanes”

Viņa vārds uzpeldējis sarunās lielākoties līguma dēļ, kas ir uz vēl vienu sezonu. Pievilcīgs spēlētājs, jo var spēlēt gan top6, gan bottom6, gan centrā, gan malās. Klīst runas, ka pats labprāt paliktu “Hurricanes” rindās. “Viņš priecātos, ja varētu parakstīt līgumu, viņš gribētu šeit spēlēt,” tā avots. Citas komandas gan runā par Džeika Gardinera un Džoela Edmundsona iespējamo parādīšanos tirgū, lai gan pati Karolīnas vienība paši meklē papildinājumu aizsardzībā.

Džošs Mansons, Anaheimas “Ducks”

Mansons gan šeit atrodas vairāk idejiski, jo “Ducks” vajadzētu parādīt jebkādas dzīvības pazīmes, tuvojoties maiņu perioda beigām. Iespējams, ka kāda komanda arī pavilktos piedāvājuma trūkuma dēļ. Kādas komandas pārstāvis gan teicis: ”Diezgan neiespējams scenārijs, ja kāds Bobam Marejam (Anaheimas GM) izteiktu traku piedāvājumu, varbūt viņš apdomātu, bet diez vai”. Ondrejs Kāse būtu vēlviens, iespējams vārds šai komandā.

Kasperi Kapanens, Toronto “Maple Leafs”

Komandas, kas ir starp kandidātēm uz Stenlija kausu parasti neveic darījumus, kur uzsvars ir uz aizmainīšanu, bet ja Toronto vēlas papildināt aizsardzību, tad tagad būtu īstais brīdis. Pat ja vasarā šāds darījums izklausītos daudz loģiskāk.

Džefs Petrī, Monreālas “Canadians”

Vēl viens gadījums, kur komandai būtu jāpriecājas, ja nonāk līdz darījumam, tomēr atkal –piedāvājuma trūkums tirgū varētu likt menedžerim Markam Berževinam uzklausīt piedāvājumus. “Viņiem Petrī patīk”, avots par situāciju, “viņi cer, ka vēl var aizķerties izslēgšanas spēlēs. Komandām, kas mēģina iegūt aizsargus nav no kā izvēlēties

Džimijs Vīzijs, Bufalo “Sabres”

Viņam ir augums, nav dārgs. Varētu spēlēt top6 un noteikti arī nebūtu daudz jāatdod, lai viņu iegūtu. Konors Šīrijs ir vēl viens vārds starp potenciālajiem Bufalo neierobežotajiem brīvajiem aģentiem. “Viņam ir pieredze un ierastos ar labu ātrumu.” tā par Šīriju.

Korijs Kraufords, Čikāgas “Blackhawks”

Čikāgai lielākās cerības iegūt maksimālo par jebkuru no saviem vārtsargiem būtu situācijā, kad kādas izslēgšanas spēļu komandas vārtsargs iegūst traumu, lai gan vērts minēt, ka savu potenciālu gan Kraufords, gan Lēners ir pierādījuši. Neesmu fans ierosinājumam, ka spēlētājs varētu tikt aizmainīts un vasarā parakstīt līgumu ar komandu, kur iepriekš spēlēja, jo tas notiek reti. Lai gan Lēnera situācijā, kas tāds pat izklausītos loģiski. Čikāga viņu varētu aizmainīt, īstermiņā paturēt Kraufordu un pēc sezonas ņemt Lēneru atpakaļ. Izklausās diezgan interesanti, bet tā nu parasti ar vārtsargiem sanāk.

Jese Puljujarvi, Edmontonas “Oilers”

Kamēr vien Edmontona ir izslēgšanas spēļu zonā un spēlē labi, Kens Holands (komandas menedžeris) meklēs variatus, kā uzlabot komandu. Atbrīvoties no Puljujarvi būtu viens variants. Šobrīd savācot vidēji punktu spēlē, Oulu Karpatu Sastāvā, Somijas augstākajā līgā, viņš noteikti meklēs ceļus jaunam sākumam, kad centīsies atgriezties NHL nākamajā sezonā. “Viņš tur spēlē ļoti labi. Viņš vēlas svaigu sākumu, kad nāks atpakaļ,” tā NHL avots.

Dilans Demelo, Otavas “Senators”

Viņš būtu aizsardzības aizsargs komandā, kas tēmē uz kausu. “Viņš ir samērā labs spēlētājs, vidējs slidojums, vidēja spēles uztvere, bet uzticams un vienmēr gatavs iesaistīties cīņā,” tā par Demelo.

Endijs Grīns, Ņūdžersijas “Devils”

Grīns kontrolē situāciju un ja būs gatavs doties uz komandu, kura izskatās pietiekami pievilcīga, lai varētu palīdzēt viņam tikt pie kausa, tad viņš piekritīs maiņas darījumam. Lai arī nav lielākais vārds, viņš ir izcils aizsardzības aizsargs, kuru jebkura komanda varētu izlikt laukumā bez uztraukuma. “Viņš lieliski padara savu darbu. Viņam nav jābūt uzmanības centrā,” tā par Grīnu.

Džo Torntons, Sanhosē “Sharks”

Torntons noslēdz šo sarakstu, jo viņa vārds parādījies pietiekami daudz sarunās kā potenciālais mērķis, ne tāpēc, ka “Sharks” mēģinātu no viņa atbrīvoties. Zinot viņu, viņš tic, ka “Sharks” varētu sasniegt izslēgšanas spēles un kamēr ir cerība, viņš netaisās nekur doties. Viņš mīl Sanhosē. Ja kaut kas notiks, tas notiks tuvāk pēdējai stundai, bet…jebkura spekulācija ir tikai spekulācija.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.