HK “Zemgale/LLU” sešās spēlēs nodrošina sev vietu finālā

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

22. martā Latvijas “Optibet” hokeja virslīgas čempionātā sākās izslēgšanas spēļu pirmā sērija. Pirmajā pārī regulārās sezonas čempionāta uzvarētāji HK “Zemgale/LLU” mērojās spēkiem ar HK “Mogo/LSPA”, bet otrā HK “Olimp/Venta 2002” tikās ar HK “Liepāja”. Jelgavas komanda ar 4:2 sērijā uzvarēja HK “Mogo/LSPA”, savukārt HK “Olimp/Venta 2002” ar rezultātu 4:1 pieveica liepājniekus, tādejādi nodrošinot sev vietu finālā.

Jelgavas komandai visas sērijas laikā sastāvā pietrūka Kirils Tambijevs, kurš nespēlēja cirkšņa savainojuma dēļ un Rustams Begovs, kuram ir traumēts celis. Kirils pagājušonedēļ centās atgriezties uz ledus, špricējot pretsāpju līdzekļus, bet savainojums tomēr liedza spēlēt.

Pirmā spēle bija nedaudz haotiska un ar daudz neuzmanības kļūdām no abu komandu puses, kopumā tika piešķirti 12 noraidījumi, kas lielā mērā izsķīra spēles likteni. Līdz pat trešā perioda sākumam vadībā bija viesi (Mogo/LSPA). Trešā perioda pirmajās 14 minūtēs Jelgavas hokejistiem izdevās spēli pavērst pretējā virzienā, panākot rezultātu jau 3:1. Divus vārtus Zemgales komanda guva skaitliskajā vairākumā un abus guva Frenks Razgals. Uzbrucēju varētu izceltīpaši, jo šajā mačā un visas sērijas garumā Razgals rādīja teicamu spēli un izcēlās ar vairākiem skaistiem vārtu guvumiem. Ģirts Ankipāns pēc trīs zaudētiem vārtiem pieprasīja pusminūtes pārtraukumu. Nedaudz mazāk kā minūti vēlāk jau bija noticis kaut kas neiedomājams, rezultāts – 3:3. Pateicoties divām rupjām jelgavnieku kļūdām HK “Mogo/LSPA”, guva divus vārtus 23 sekunžu laikā. Papildlaikā, spēlējot mazākumā Jelgavas komandas aizsargs Iļja Grekovs ar seju bloķēja pretinieku mesto ripu.

Uzvaras vārti tika gūti papildlaikā, kad izspēlējot skaitlisko vairākumu, precīzs bija 2002. gadā dzimušais hokejists Daniels Mūrnieks (Mogo/LSPA), kuram šie bija otrie vārti spēlē (4:3 OT).

HK “Zemgale/LLU” otrajā spēlē izcīnīja uzvaru ar 3:0. Šajā mačā HK “Mogo/LSPA” nespēja izmantot nevienu no piecām vairākuma iespējām, savukārt Jelgavas hokejisti rādīja teicamu spēli mazākuma visas sērijas garumā. Jāatzīst, ka pirmajos divos vārtu guvumos nedaudz palīdzēja arī veiksmes faktors, savukārt trešā ripa tika raidīta tukšos vārtos. Pēc Frenka Razgala izcīnītās ripas, otros vārtus spēlē guva Ričards Bernhards. Pirmajās trijās spēlēs pa vārtiem vairāk meta jelgavnieki, bet ceturtajā mačā tieši HK “Mogo/LSPA” komanda 30 pret 25.

Arī trešās spēles iznākumu pamatīgi ietekmēja spēle nevienādos sastāvos. Visi trīs jelgavnieku komandas vārti tika gūti, spēlējot skaitliskajā vairākumā. Taču HK “Mogo/LSPA” neizmantoja viena cilvēka pārsvaru. Šajā spēlē viesu komandas labā divus vārtus guva Aleksandrs Novikovs un vienus Razgals, bet vienīgos vārtus Mogo komandas rindās guva Mūrnieks. Visas spēles garumā vairāk dominēja viesu komanda, kas arī attiecīgi atspoguļojās rezultātā. Šajā spēlē savainojumu guva aizsargs Aleksandrs Galkins – lauzta potīte, kuram sezona noslēgusies.

Ceturtās spēles rezultātu izšķīra vieni gūti vārti, kuri arī tika gūti spēlējot nevienādos sastāvos. Svarīgi piebilst, ka šajā un arī iepriekšējās spēlēs HK “Zemgale/LLU” hokejisti pašaizliedzīgi bloķēja daudz metienus, neļaujot ripai šķērsot vārtu līniju. Vienīgie vārti tika gūti pirmā perioda 16. minūtē, kad precīzs bija Bernhards. Visas sērijas garumā jelgavnieku komandas nevienādo sastāvu brigādes veica lielu pienesumu komandas kopējam rezultātam. Jāuzteic ir Jelgavas komandas aizsargs Iļja Grekovs, kas nereti atradās ripas ceļā un Mārtiņš Porejs, kas pēc ilgāka laika atgriezās hokeja laukumā un spēja ātri pielāgoties, papildu izpildot vairākus skaistus spēka paņēmienus.

Piektā spēle iesākās ar jelgavnieku panākumu – divi gūti vārti pirmajās spēles 11 minūtēs. Taču tas arī bija pēdējais pulveris, kas tika izšauts no Jelgavas komandas šajā vakarā. Lai gan HK “Zemgale/LLU” bieži apdraudēja pretinieku vārtus un bloķēja lielu daļu metienu, kas bija adresēti uz viņu vārtiem, HK “Mogo/LSPA” izdevās atspēlēties un pēcspēles metienos ar rezultātu 3:2 izcīnīt panākumu. Rīdzinieku vidū jāuzteic jaunais uzbrucējs Dans Ločmelis, kurš šajā spēlē guva savus pirmos vārtus Latvijas Virslīgas izslēgšanas spēlēs. Dans komandai pievienojās neilgi pirms regulārās sezonas beigām un Ģirts Ankipāns jaunajam hokejistam ļāva iekrāt play-off hokeja pieredzi. 2002. gadā dzimušais hokejists bieži parādījās vairākumos, nebaidījās pats iesākt uzbrukumus un demonstrē pārliecinātu sniegumu laukumā. Noslēdzošajā trešdaļā un papildlaikā teicamu sniegumu rādīja abu komandu vārtsargi Henrijs Ančs, un Rihards Cimermanis, kuri 30 minūšu laikā kopā atvairīja 24 metienus. Pēc pirmajiem diviem jelgavnieku vārtiem komanda pārgāja uz piesardzīgu spēli rezultāta noturēšanai. Rezultātam kļūstot 2:2, abas komandas spēlēja vairāk aizsardzības hokeju, taču bīstami momenti neizpalika. Pēcspēles metienos ar diviem līdzīgiem vārtu guvumiem HK “Mogo/LSPA” hokejisti izcīnīja uzvaru un pagarināja šo izslēgšanas spēļu sēriju.

Sērijas sestā spēle izrādījās izšķiroša. Jelgavas komanda ar rezultātu 2:1 viesos papildlaikā uzveica HK “Mogo/LSPA” un nodrošināja sev vietu finālā. Zīmīgi piebilst, ka abus vārtus Zemgales komandas sastāvā guva tieši Frenks Razgals. Interesanti, ka divi vārti tika gūti spēles pirmajās trīs minūtēs, bet atlikušajā pamatlaikā abas komandas spēlēja piesardzīgu hokeju, jo apzinājās, ka šī spēle var izšķirt rezultātu visā sērijā un vārti netika gūti. Uzvaras vārti tika gūti papildlaikā.

Kopumā šī sērija bija intrigas bagāta – trīs spēles beidzās papildlaikā vai pēcspēles metienos, daudz spēle nevienādos sastāvos, skaisti spēka paņēmieni un vārtu guvumi. Jāizceļ HK Zemgale/LLU mazākuma brigāde, kas 54 soda minūšu laikā zaudēja tikai vienus vārtus, savukārt rīdzinieki skaitliskā vairākuma iespējas realizēt nespēja. HK “Mogo/LSPA” uzbrucēji nespēja salauzt jelgavnieku aizsardzību, kas savā ziņā arī izšķīra sērijas rezultātu. Noteikti liela panākuma atslēga jelgavnieku komandai bija spēle aizsardzībā un pašaizliedzīga metienu bloķēšana. No vārtsargu līnijas svarīgi būtu izcelt Rihardu Cimermani, kas aizvadīja visas sešas spēles. Viņš laukumā pavadīja 377 minūtes un ielaida tikai astoņas ripas sevis sargātajos vārtos. Kopumā pa viņa sargātajiem vārtiem tika izdarīti 158 metieni no kuriem Cimermanis atvairīja 94% metienu.

Pēc pirmās izslēgšanas spēļu sērijas rezultatīvākais spēlētājs ir Frenks Razgals, kurš sešās spēlēs ir iekrājis astoņus punktus (6+2) un viņam uz papēžiem ar sešiem punktiem (4+2) piecās spēlēs min Miķelis Rēdlihs. Rezultatīvākais aizsargs pēc pusfināla ir Georgijs Pujacs ar trim punktiem (2+1). Pirmā fināla spēle ir paredzēta 7. aprīlī, kad HK “Zemgale/LLU” Jelgavā uzņems HK “Olimp/Venta 2002”.