Rīgas “Dinamo” paklupina Hārtliju, bet Cīrihē paliek sausā

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) viens no reprezentatīvākajiem klubiem Rīgas “Dinamo” punktus svešās mājās neņem, bet Latvijas galvaspilsētā nolika Bobu Hārtliju uz lāpstiņām. Pēdējās četrās spēlēs dinamieši ir tikuši pie diviem punktiem, lai gan varēja sazīmēt vairāk. Ar 30 izcīnītiem punktiem 31 mačā “Dinamo” ieņem astoto vietu Rietumu konferences tabulā.

Pēc veiksmīgas izbraukuma sērijas rīdzinieki atgriezās mājās, lai pirmajā spēlē uzņemtu savus tiešos konkurentus cīņā par izslēgšanas spēlēm. Ar bijušo Vašingtonas “Capitals” zvaigzni Aleksandru Sjominu sastāvā, kurš pagājušo sezonu aizvadīja Krievijas augstākajā līgā (VHL), Piemaskavas pārstāvošais klubs izrādījās pārāks. Neizteiksmīgā spēles pirmajā ceturtdaļā dinamieši iesēja ne pārāk veiksmīgu mača turpinājumu. Pēc piecu spēļu klusēšanas ar vārtu guvumu izcēlās Metjū Majone, kurš svinēja arī savu 28. dzimšanas dienu. Tomēr ar vieniem vārtiem trešā perioda vidū bija par maz, lai izcīnītu uzvaru.

Nākamais pretinieks bija viens no principiālākajiem šajā sezonā, Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard” komanda. Mācekļi (“Dinamo” treneri) apspēlēja mentoru vienos vārtos, kas mūsējiem bija svarīgi – pierādīt, ka arī latviešu speciālisti māk ievirzīt komandu taktiski pareizos zīmējumos. Tomēr svarīgākais, ka spēlētāji izpildīja treneru dotos uzdevumus, jo šī bija viena no labākajām spēlēm sezonā rīdzinieku izpildījumā.

Omskas “Avangard” spēlēja pēc vienotas shēmas, bet rīdzinieki sistēmā uztaisīja īssavienojumu. Hārtlija taktika pavisam vienkārša – no viduszonas ieraidīta ripa pretinieku zonā un forčekinga rezultātā pēc iespējas ilgāku laiku pavadīt uzbrukumā. Rīdzinieki spēlēja taktiski gudrāk, atkāpjoties un sagaidot pretinieku, pirmie tiekot pie ripas savā aizsardzības zonā un veidojot jaunu uzbrukumu. Pirmais periods noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu, kas mājiniekiem ļāva iemīt drošāku taciņu pretī panākumam. Otrā perioda ievadā aizsarga piespēli viduszonā labi nolasīja Kevins Klārks, kā rezultātā izveidojās pretuzbrukumus uz viesu vārtiem un Brendons Makmilans pēc tautieša piespēles meta netveramu ripu zem vārtu pārliktņa. Pēcspēles preses konferencē Hārtlijs bija dikti neapmierināts, ka letiņi pamanījušies apspēlēt paši savu mentoru.

Ripa vārtos.
Foto: dinamoriga.lv

Nākamās divas mājas spēles rīdzinieki aizvadīja Šveices pilsētā Cīrihē, liekot Eiropai iepazīt KHL īpatnības. Priekš “Dinamo” šāds saliedēšanās klases vakars pret diviem līgas grandiem bija produktīvs, bet no mārketinga viedokļa skatoties, šie mači bija bezjēdzīgi. Hallē ar 11200 skatītāju ietilpību katru no spēlēm noskatījās virs četriem tūkstošu skatītāju. “KHL Pasaules spēļu” koncepcija bija dikti nesimpātiska, kāpēc likt divas spēcīgas komandas pret komandu, kas visdrīzāk dabūs pa stilbiem? Oktobra beigās “KHL Pasaules spēļu” ietvaros, Bratislavas “Slovan” spēles pret līgas top komandām noslēdza ar 0:16 vārtu attiecību. Šoreiz nebija tik bezcerīgs gadījums, bet krievi gribēja padižoties, nospiežot vienu no līgas trūcīgākajām komandām.

Spēlē pret Pēterburgas puikām svaru kausi turējās līdzīgi visu mača gaitu, tomēr pievīla vairākuma realizācija. Piecu minūšu vairākums bija kā agra dāvana Ziemassvētkos, bet mājinieki neprata izmantot šo iespēju. Trešā ripa lidoja tukšā rīdzinieku tīklā.

Pēc Rīgas “Dinamo” spēlētāju meistarklases mazajiem Šveices hokejistiem nākamajā dienā, mājinieki uzņēma Sergeja Naumova vārtsargu trenēto Maskavas CSKA komandu. Krievijas galvaspilsētas komanda izskatījās krietni organizētāk nekā SKA pulciņš pirms divām dienām. Rezultāts uz tablo mača noslēgumā pilnībā attaisnoja spēles gaitu – netikām līdzi fiziski un izpildītāji maskaviešu rindās bija krietni vairāk.

Gada nogalē galdā likts sijāšanas trauks

Neskatoties uz samērā pozitīvajiem rezultātiem, rādās, ka Rīgas “Dinamo” nometni drīzumā pametīs kāds hokejists. Nevienam to nenovēlētu, jo spēlētāju kodols sacensību kontekstā ir sakarīgs. Kā minēja kolēģi dienu iepriekš, tad uz strīpas esot Kristers Gudļevskis. Izlašu pauzē galvenais treneris un ģenerālmenedžeris vienā personā Ģirts Ankipāns minēja, ka Gudis vēl joprojām ir pirmais numurs, bet uzticības kredīts pēdējā laikā pārgājis Timura Biļalova kontā. Krievu vārtsargs sevi ir labi pierādījis, un Kristers, kuram ir viena no lielākajām algām komandā, mačus vairāk skatās no soliņa. Pēdējā spēlē pret CSKA otrā vārtsarga lomā iejutās Maksims Tretjaks.

Līdz ar Kristapa Zīles atgriešanos sastāvā, komandas rindas varētu pamest kāds no leģionāriem aizsargiem. Divi upuri, kuriem paredz īsākā sērkociņa izvilkšanu ir Sergejs Gimajevs un Marks Dzaneti. Kamēr krievu leģionārs spēles aizvada regulāri, kanādietim treneri nedod lielu spēles laiku. Iespējams, tā ir sezonas laikā gūtās traumas vaina, bet Dzaneti regulāri krīt ārā no spēles kopbildes.

Čeļabinskā pirmajā decembrī sastāvā atgriezīsies Līnuss Videls, kurš komandai uzbrukuma smailē ir vajadzīgs kā zvaigzne egles galā. Bez viņa var iztikt, bet zviedra līdzdalība padara košākas iespējas uzbrukumā. Lauris Dārziņš centra pozīcijā īsti nestrādāja – mainās pienākumi laukumā un bez pieredzes iemetienos. Pašam hokejistam arī punkti nelasās tik ražīgi, jo nav cīņubiedrs Videls, kurš dala Jāņa Sprukta ziedu laiku piespēles.

Izbraukumā jāvāc punkti

Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs pirmajā decembrī, kad viesos tiksies ar Čeļabinskas metalurga vīriem. Izbraukuma pēdējās divas spēles būs svarīgas, jo mūsu konferences dalībnieces – Maskavas “Spartak” un HK “Soči” ir konkurenti cīņā par izslēgšanas spēlēm. Pārmaiņas komandā notiks, galvenais, lai tās nes rezultātu.

Avots: https://www.sportazinas.com/rigas-dinamo-majas-punktus-atrod-bet-cirihes-meldins-par-augstu/

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.