Kontinentālās hokeja līgas (KHL) dalībniece Rīgas “Dinamo” jau ir netālu no sezonas beigām, bet mērķis vēl nav sasniegts tikt stabilā Rietumu konferences astotniekā. Rīdzinieki jauno 2019. gadu iesāka Krievijā ar divām asa sižeta cīņām pret Jaroslavļas “Lokomotiv” un Maskavas “Dinamo”.

Dinamo – Traktor 1:2 PL 1
Dinamo – Avtomobilist 1:2 PL 1
Dinamo – Metallurg 0:2 0
Kopā

Pirmais “Dinamo” pretinieks 4. janvārī bija “Lokomotiv” vienība, kura uz to brīdi atradās Rietumu konferences trešajā vietā. Rīdzinieki spēli iesāka ļoti pārliecinoši. Jau pirmajās minūtes dinamieši izcēlās ar ātru un agresīvu hokeju un ieguva divu minūšu vairākumu, bet tas diemžēl tas netika realizēts. Pirmās trešdaļas vidū spēle sāka pāriet mājinieku pārziņā. Un pēc pirmās trešdaļas rezultāts palika 0:0. Otrajā periodā sāka parādīties pirmie asumi, spēle kļuva dinamiskāka un aizraujošāka. Otrās trešdaļas sākumā tika pārspēts viesu vārtu vīrs Timurs Biļalovs, taču ripa ielidoja vārtos no “Lokomotiv” komandas uzbrucēja Aleksandra Kuturova, tādēļ vārtu guvums netika ieskaitīts. Otrās trešdaļas otrajā pusē rīdzinieki izturēja divus mazākumus un pretinieku spiedienu, lielisku sniegumu demonstrējot vārtsargam Biļalovam. Otrajā periodā bija daudz bīstamu momentu, bet abu komandu vārtu vīri rādīja pārliecinošu sniegumu. Trešdaļa noslēdzas ar bezvārtu neizšķirtu. Trešais periods atgādināja otro periodu, bet spēles garša kļuva sāļāka, un neviens nevēlējas pazaudēt punktus. Mača rezultāts tika atklāts trešā perioda sestajā minūtē, kad Līnuss Videls pēc Laura Dārziņa piespēles ieslidoja zonā un netraucēts raidīja ripu tīklā. Tiesa, pāris minūtes vēlāk Deniss Aleksejevs pēc ātra pretuzbrukuma panāca 1:1. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Rīgas komanda savērpa pamatīgus uzbrukumus pie “Lokomotiv” vārtiem, taču vēlreiz izvirzīties vadībā nespēja. Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām ripu ārpus laukuma izmeta Dārziņš, “Dinamo” komandai vēlreiz nonākot mazākumā. Spēlējot četratā pret pieciem, rīdzinieki 18 sekundes pirms finālsvilpes ielaida vārtus, ripu cietoksnī raidot Brendonam Kozunam. Spēle diemžēl noslēdzās ar nepatīkamu rezultātu 1:2.

Rīgas “Dinamo” pēc smaga zaudējuma Jaroslavļā devās uz Maskavu, lai aizvadītu derbiju pret Mika Indraša pārstāvēto Maskavas “Dinamo”. Spēles pirmajā trešdaļā abas “Dinamo” frontes spēlēja līdzīgu hokeju. Vairāki momenti bija gan pie Kristera Gudļevska, gan pie Ivana Bočharova mūriem, bet tomēr neviena komanda nespēja gūt vārtus pirmajās 20 minūtes. Pēc pirmā perioda rezultāts paliek nemainīgs 0:0. Rīdziniekiem otrais periods iesākās kā auksta duša, jo pirmajās minūtes maskavieši izcēlās ar vārtu guvumu. Kristeru pārspēja pieredzējušais Aleksejs Pepeļajevs, kuram tie bija pirmie vārti Maskavas “Dinamo” kreklā. Pēc nepatīkamā vārtu zaudējuma viesi sāka spēlēt ļoti agresīvi un tas atmaksājās ļoti nepatīkami. Rīdzinieki pēc ielaistā vārtu guvumu nopelnīja trīs mazākumus, par laimi, neviens netika realizēts.  Pēc smagi nospēlētām 20 minūtēm sekoja trešais periods, kurā Rīgas komanda paradīja cienīgu hokeju. Jau no pirmajā minūtēm rīdzinieki sāka pārņemt spēles gaitu. Viesi vairākas reizes apdraudēja Maskavas “Dinamo” vārtu mūri. Kad līdz spēles beigām atlika vien sešas minūtes Dārziņš pēc Videla piespēles guva skaistus vārtus. Rezultāts atkal kļuva neizšķirts 1:1. Papildlaikā abas komandas bija līdzvērtīgas, tomēr Andra Džeriņa metiens pa Ivana Bončharova vārtiem bija liktenīgs un Rīga svinēja patīkamu uzvaru pār vienu no Maskavas labākajiem klubiem. Beigu rezultāts 2:1.

Raiti nav dinamiešu soļi pretī izslēgšanas spēlēm.

Nākamā Rīgas “Dinamo” spēle norisinājās Čerepovecā pret Artūra Kuldas pārstāvēto “Severstaļ” vienību. Pirmajā trešdaļā abi klubi rādīja līdzīgu un aizraujošu hokeja komandu dueli. Pēc nospēlētām astoņām minūtēm “Severstaļ” uzbrucējs Jevgēņijs Lapenkovs pārspēja Biļalovu. “Dinamo” uzreiz saņēmās un jau nākamajā uzbrukumā rezultātu izlīdzināja. Pēcāk Rīgas klubam sekoja vairākums, kurā izcēlās latviešu puika Kristaps Zīle un rezultāts kļuva 2:1. Pamatlaika beidzamajā trešdaļā viesi izcēlās ar savām neuzmanības kļūdām, un ar nopelnītiem mazākumiem. Tiesa neviens no šiem mazākumiem netika realizēti. Pēc kāda laika sāka ritēt pēdējās pamatlaika sekundes un “Severstaļ” ar sešiem laukuma spēlētājiem sāka lielo bombardēšanu pa rīdzinieku mūri. Diemžēl viens no mājinieku šāvieniem bija liktenīgs. Papildlaikā viesi guva vārtus, kuri pēcāk netika ieskaitīti, trešajā minūtē Rīgas vienība uzdāvināja Čerepovecai izgājienu pret Biļalova vārtiem, kas noslēdza spēles gaitu, jo izgājiens tika realizēts. Latviešu klubs atkārtoti netika pie uzvaras.

Nākamie pretinieki bija Ufas “Salavat Julajev” monstri. Par pārsteigumu Rīgas “Dinamo” visās trijās trešdaļas izskatījās labāk nekā mājinieki. Tomēr pirmā trešdaļa Rīgas komandai bija gaužām kļūdaina, jo tika ielaisti divi bezatbildes vārti. Rezultāts kļuva nelabvēlīgs 0:2. Pēcāk sekoja dinamiešu atbilde un rīdzinieki guva skaistus divus vārtus – 2:2. Atlikušajās pamatlaika divās trešdaļās netika pārspēts neviens no komandu vārtsargiem. Kārtējo reizi Rīgas “Dinamo” cīnījās papildlaikā par diviem punktiem, bet tomēr arī šajā spēlē Rīgas klubs piekāpās tieši papildlaikā, jo Ufas spēlētāji nodemonstrēja savu meistarību un ātrumu. Kārtējais zaudējums papildlaikā.

Pēc diviem nepatīkamiem zāģiem Rīgai pretī nāca Čeļābinskas “Traktor” vienība. Uz Dinamo Rīgas komandu šajā spēlē bija krietni lielāks spiediens, jo spēle norisinājās uz “Arēnas Rīga” ledus. Dinamieši šo spēli iesāka ļoti pārliecinoši un veiksmīgi, jo jau pirmajā minūtē uzbrucējs Brendons Makmilans pēc Riharda Mareņa lieliskas piespēles guva vārtus. Pēcāk sekoja otrā trešdaļa, kurā “Traktor” vienība atspēlēja vienus vārtus. Trešajā trešdaļā neviens vārtsargs netika pārspēts, un atkal Rīgas komandai bija jāspēlē vairāk nekā 60 minūtes. Papildlaiks kārtējo reizi bija nepatīkams, jo “Dinamo” vienība zaudēja vārtus jau pirmajā uzbrukumā. Atkal Dinamo piedzīvoja nepatīkamu zaudējumu.

Marenis izkaplē dobi, lai Makmilans iesētu vārtus

Geplaatst door Hokeja Blogs op Maandag 14 januari 2019

Rīgas Dinamo pēc trim nepatīkamiem zaudējumiem, savās mājās uzņēma Jekaterinburgas “Avtomobilist” vienību. Pirmajās divās trešdaļās abām komandām neizdevās pārspēt pretinieka cietoksni – sekoja trešā trešdaļa. Noslēdzošā perioda astotajā minūtē viesu uzbrucējs Dans Sekstons atklāja rezultātu un “Avtomobilist” komanda izvirzījās vadībā. Pēcāk sekoja rīdzinieku atbilde un rezultāts kļuva neitrāls. Spēle noslēdzās papildlaikā, kurā kārtējo reizi dinamieši piekāpās.

17. janvāra pievakarē “Dinamo” lauvām pretī stājās Magņitogorskas “Metallurg” vienība. Pirmajās divās trešdaļās mājinieki izskatījās krietni labāki un spēcīgāki, bet tad sekoja trešā trešdaļa, kurā otrajā minūte pēc rikošeta ripa no Mihala Bulrīža ielidoja vārtos, viesiem panākot 1:0. Rīdzinieki pēc nepatīkamā vārtu zaudējuma sāka pārņemt spēles iniciatīvu, bet pie vārtu guvuma tomēr netika. Pēcāk sekoja pamatlaika pēdējā minūte, kurā Rīgas komanda izlaida sešus laukuma spēlētājus, bet mājinieki viena vīra pārsvaru neizmantoja un ielaida otros vārtus.

Tagad Rīgas “Dinamo” atlikušas divas mājas spēles, 22. janvārī uzņemot Bratislavas “Slovan” (19:30) un divas dienas vēlāk Minskas “Dinamo” (19:30).