Soči 2014: Latvija gatavojas cīņām ar hokeja lielvalstīm

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

7. janvārī Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Teds Nolans nosauca tos 25 hokejistus, kuri dosies uz Ziemas Olimpiskajām spēlēm Sočos: trīs vārtsargus, astoņus aizsargus un četrpadsmit uzbrucējus. Latvijas hokeja izlase sochi.ruZiemas Olimpiskajās spēlēs startēs jau ceturto reizi pēc kārtas.

Hokejā 2014. gada Ziemas Olimpiskajās spēlēs tiek sadalīti 2 medaļu komplekti — vīriešu un sieviešu izlasēm. Sacensības notiks no 8. februāra līdz 23. februārim. Gan vīriešu, gan sieviešu sacensībās piedalās 12 izlases.

Varētu teikt, ka Latvijas izlase spēlēs savā stiprākajā sastāvā, kāds tagad ir iespējams. Salīdzinājumā ar 2010. gada Olimpisko sastāvu šis viennozīmīgi ir spēcīgāks. Kad līdzjutēji uzzina izlases sastāvu kādam turnīram, sākās runas, ka kāds cits būtu pelnījis vietu valstsvienībā, nevis tagad nosauktie. Šoreiz no fanu puses lieli pārmetumi nav dzirdēti un nav arī pamats tam.

Treneri un apstākļi

Liels izlases pluss ir tas, ka treneris ir Teds Nolans, ne tikai tāpēc, ka viņš ienes jaunas vēsmas valstsvienībā, bet tas, ka viņam nav savi mīluļi un sliktie. Laika gaitā kāds spēlētājs sakašķējās ar treneri, bet Nolans ir nosvērta un mierīga persona ar kuru nav pamats meklēt strīdu. Ļoti labi redzams tas bija pirms pāris gadiem, ka kāds spēlētājs atsaka Teds Nolanspalīdzēt izlasei, jo lūk tas un tas treneris ir pie valstsvienības stūres. No vienas puses tas ir labi, ka Tedam šis būs pēdējais turnīrs pie Latvijas izlases stūres, jo tādējādi viņš varēs 100 % koncentrēties savam darbam pie Bufalo “Sabres” stūres. No otras puses, tas ir slikti Latvijas izlasei, jo atkal būs jāmeklē jauns treneris un, iespējams, atpakaļ būs kāds no vecajiem treneriem pie kura negribēs spēlēt kāds spēlētājs. Leģendārais krievu treneris Viktors Tihonovs teicis, ka labu komandu var izveidot pa pieciem gadiem. Tagad variet spriest paši.

Vislielāko cūcību, ko Lipmans izdarīja pirms Olimpiādes – atlaida Artūru Irbi. Tas ir nesaprotami, kāpēc jāatlaiž viens no tiem cilvēkiem, dēļ kura Latvija izcīnīja ceļazīmi uz Sočiem. Detaļas nav zināmas, bet visdrīzāk bija tas pats gadījums, kas ar Sandi Ozoliņu. Kad pirmo gadu izlases ģenerālmenedžeris bija Sandis, tīri cilvēcīgi viņš prasīja Kirovam, lai sagādā cienīgus apstākļus izlases hokejistiem. Tomēr, viss maksā naudu un, lai apstākļi būtu cienījamāki, tas maksā vairāk, Lipmans tā vietā atlaiž Sandi. Tāpat, nav noslēpums, ka LHF ar naudas izmaksāšanu spēlētājiem, tiesnešiem u.c. vilcinās pat gadu un vairāk.

Spēlētāji

Kā jau tika minēts, šis sastāvs ir sīksts un konkurētspējīgs ar citām valstsvienībām. Pēc auguma parametriem, mēs Latvijas hokeja izlasevidēji esam sestie garākie (185.88 cm), izlases garākais hokejists ir Vitālijs Pavlovs (195 cm), bet īsākais – Mārtiņš Karsums (177 cm). Vidēji svara jomā mēs arī esam sestajā vietā (90.48 kg), smagākais – Jānis Sprukts (102 kg), vieglākais – Miķelis Rēdlihs (81 kg). Un Latvijas izlase vidēji ir sestā vecākā izlase turnīrā (28.28 gadi), viennozīmīgi, vecākais un pieredzējošākais spēlētājs izlasē ir Sandis Ozoliņš (41 gads), viņš ir arī ceturtais vecākais spēlētājs šajā turnīrā. Toties jaunākais izlases dalībnieks ir Zemgus Girgensons (20 gadi).

Olimpiskajās spēlēs piedalīsies 12 valstsvienības:

  • A grupa – Krievija, Slovēnija, Slovākija, ASV
  • B grupa – Austrija, Kanāda, Somija, Norvēģija
  • C grupa – Čehija, Latvija, Šveice, Zviedrija

[divider]

VĀRTSARGI

Vārtsargi šajā izlases modelī, var teikt, ir tikai divi – Kristers Gudļevskis un Edgars Masaļskis. Pašreiz izskatās, ka pirmais numurs būs Gudļevskis, kuram ir veiksmīga sezona Z-Amerikā un ir iemantojis Nolana uzticību. Masaļskis tikko atradis klubu Slovākijā un īsto hokeja garšu vēl nebūs atguvis, lai gan gatavs būs. Papētot, kurš varētu būt izlases trešais vārtsargs nonācām pie secinājuma, ka kā trešais vārtsargs varētu arī doties Salvis Balandīns, Denijs Romanovskis, Dāvis Dakša vai jebkurš cits. Latvijas izlasei nav trešais vārtsargs, Muštukovs brauks, kā tūrists. Salīdzinājumā ar 2006. gada Olimpiskajām spēlēm, kad izlasei bija trīs vārtsargi, kuriem treneris varēja uzticēties, tagad vairs tā nav. Objektīvi izvērtējot, Latvijas izlasei līdzi uz Sočiem labāk varēja doties Elvis Merzļikins.

Kristers GudļevskisKristers Gudļevskis: Kristeram šīs būs pirmās Olimpiskās spēles un nepārprotami šis viņam ir tikai viens no pirmajiem lielajiem pārbaudījumiem karjerā. Pagājušā gada čempionātā Nolans Gudļevskim uzticējās un vārtsargs uz sevi liktās cerības attaisnoja. No MHL komandas HK Rīga latvietis ļoti labi ielēca Latvijas pieaugušo izlases kuģī, bez nekādas aizķeršanās. Šo sezonu Gudļevskis uzsāka ECHL komandā Floridas ”Everblades” un 11 spēlēs vidēji ielaida 1.83 vārtus spēlē (92.5%). Bet tagad vārtsargs ir stabila AHL komandas Sirakūzas “Crunch” vērtība. Kristers Gudļevskis būs izlases pirmais vārtsargs.

Spēles

Vidēji ielaistie vārdi spēlē

Atvairīšanas %

4

2.22

92.5%

OS

Edgars Masaļskis Edgars Masaļskis: Edgaram šīs jau būs ceturtās Olimpiskās spēles: 2002. gadā – trešais vārtsargs, 2006. gadā – trešais, 2010. gadā – pirmais un šogad (visdrīzāk) – otrais. Maza auguma vārtsargs, kaite – mēdz ripas laist vārtos virs pleca. Toties ļoti kustīgs un veikls. Dažreiz tēlo par daudz, bet tas nāk par labu. Tikai nesen atradis darbu – Slovākijā pie Štāla. Gaidīja piedāvājumu no KHL, bet tā arī nesagaidīja.

Spēles

Vidēji ielaistie vārti spēlē

Atvairīšanas %

41

3.83

88.52 %

OS

5

6.32

84.75 %

Ervīns MuštukovsErvīns Muštukovs: Daudziem bija pārsteigums, ka trešais vārtsargs, kurš dosies uz Sočiem būs Ervīns Muštukovs. Tomēr, ir saprotams, jo stabils trešais vārtsargs mums nav. Šo sezonu latvietis aizvada Dānijas klubā Esbjerg, kur ir stabils pirmais vārtsargs). 2009. gadā Ervīns bija otrais vārtsargs aiz Masaļska, kvalifikācijas turnīrā uz Ziemas Olimpiskajām spēlēm Vankūverā un arī devās uz Kanādu, kā trešais vārtsargs. Latvijas izlasē Muštukovs aizvadījis vien trīs spēles, tās pašas – pārbaudes.   [divider]

AIZSARGI 

Latvijas izlases  aizsardzība ir vērtējama viduvēji. Vidējais vecums izlases  starp visiem aizsargiem ir 30.1 gads, tikpat vecs aizsardzības modelis ir somiem. Visvecākais ir čehiem – 30.8 gadi, jaunākais – ASV (26.1 gads). Eksperti Latvijas izlases aizsardzību novērtējuši 9. vietā, aiz mums paliek – Norvēģija, Austrija un Slovēnija. Spilgtākā persona, iespējams, no visa KHL varētu būt tieši Sandis Ozoliņš, kuru noteikti mediji pieminēs diezgan bieži. Aizsardzības līnijai vajadzētu sagādāt problēmas pretiniekiem. Arvīds Reķis

Arvīds Reķis: Stabila izlases vērtība, kopš 2002. gada, braucis uz katru Pasaules čempionātu, nav aizbraucis tikai vienu reizi. Piedalījies divās Olimpiskajās spēlēs, šīs viņam būs trešās. Jau ceturto sezonu aizvada Rīgas “Dinamo” komandā, šogad spēlē vienā pārī ar Sandi Ozoliņu.

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

41

6 (3+3)

44

OS

9

0 (0+0)

16

Georgijs PujacsGeorgijs Pujacs: Mierīgs aizsargs ar spēcīgu šķēlienu, tā var raksturot šo aizsargu. Viens no stabilākajiem Latvijas izlases spēlētājiem, KHL spēlē kopš tā radīšanas (2008. gada). Šosezon atgriezās Rīgas “Dinamo” komandā (2008./2009. gada sezonā spēlēja). Georgijs ir ļoti labs un aukstasinīgs aizsargs. Daudziem palicis atmiņā ar pagājušo čempionātu, kur bloķējot metienu Žoram ripa trāpīja pa ausi un hokejists bez nekādām sāpju izrādošām pazīmēm devās uz ģērbtuvēm. Olimpiādē iespējams spēlēs vienā pārī ar Oskaru Bārtuli.

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

45

8 (3+5)

77

OS

9

1 (0+1)

2

Krišjānis RēdlihsKrišjānis Rēdlihs: Vecākais un pieredzējošākais no brāļiem Rēdlihiem. 2002. gadā Krišjānis debitēja Latvijas izlasē, Kurts Lindstrems paņēma jauno aizsargu no Liepājas ”Metallurga”. Arī šis hokejists ir stabila Latvijas izlases vērtība, kā nekā savas valstsvienības sastāvā aizvadījis astoņus Pasaules čempionātus. Kopš 2008. gada Rēdlihs spēlē Rīgas “Dinamo” komandā un ir viens no vadošajiem aizsargiem. Šajā sezonā spēle hokejistam neiet tik laba, kā iepriekšējās sezonās. 2011./2012. gada sezonā Krišjānis saņēma KHL balvu ”Džentlmenis uz ledus”.

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

50

4 (3+1)

18

OS

9

1 (0+1)

4

Kristaps SotnieksKristaps Sotnieks: Aizsargs, kurš īsi pirms Rīgas “Dinamo” izveides bija gatavs beigt hokejista karjeru, bet tagad ir stabils Latvijas izlases aizsardzības balsts. Katru sezonu savācis diezgan solīdu statistiku priekš aizsarga. 2010. gada debitēja Olimpiskajās spēlēs un arī guva savus pirmos vārtus (pēc noraidījuma izciešanas saņēma piespēli un 1:1 izskrēja pret čehu vārtsargu – guva vārtus).

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

33

6 (0+6)

26

OS

4

1 (1+0)

4

Sandis OzoliņšSandis Ozoliņš: Aizgāja, bet atgriezās. Spēlētājs – leģenda, tā varētu nosaukt šo aizsargu, kurš palīdzēja tikt Latvijas hokeja valstsvienībai uz 2014. gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm. Šīs viņam būs trešās Olimpiskās spēles. Ideāli pārredz laukumu, labi slido, var iemest pats un iedot ideālu piespēli partnerim. Unikāls sportists – ilgus gadus spēlē bez ceļgalu sānu saites. No malas izskatās, ka Sandim viss nācis viegli, taču visam apakšā bijis ne mazāks darbs kā Irbem. Būs viena no lielākajām hokeja leģendām Olimpiskajās spēlēs.

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

16

9 (2+7)

18

OS

6

8 (1+7)

Oskars BārtulisOskars Bārtulis: Pieaugušo izlasē aizsargs debitēja jau 18 gadu vecumā. Oskaram ir spēcīgs šķēliens un viņš labi lasa spēli. Latvijas izlasi Pasaules čempionātos pārstāvējis vien trīs reizes, bet tajās vienmēr ir bijis pamanāms. 2010. gadā ar Filadelfijas “Flyers” komandu spēlēja NHL finālā, kur piekāpās Čikāgas “Blackhawks” klubam. NHL aizvadījis 66 spēles, kurās guvis 9 punktus, tā īsti pasaules spēcīgākajā hokeja līgā Bārtulim nesanāca nostiprināties. Tagad otro sezonu aizvada KHL klubā Doņeckas “Donbass”.

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

11

3 (1+3)

4

OS

4

2

Artūrs KuldaArtūrs Kulda: Viens no izlases sīkstākajiem aizsargiem, kuram ļoti patīk spēlēt fizisku spēli, varbūt tāpēc arī Artūrs tik ražīgi pelna soda minūtes. Ne kuram katram hokejistam ir bijusi iespēja spēlēt vienā aizsargu pārī ar Krisu Čeliosu, 2009./2010. gada sezonā Kuldam bija tāda iespēja. Latvietis ne tikai  smēlās zināšanas no šīs leģendas, bet arī nopelnīja lietderības koeficentu +47 pēc attiecīgas sezonas. Tāpat kā Bārtulim, arī Kuldam nav sanācis nostiprināties NHL, epizodiski latvietis ir spēlējis, bet par stabilu aizsargu nav kļuvis. Šo sezonu Artūrs, tāpat kā daudzi citi Latvijas izlases hokejisti, uzsāka bezdarbnieka statusā, bet ilgi nebija jāgaida līdz aizsargs parakstīja divu gadu līgumu ar Ufas “Salavat Yulaev” komandu.

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

13

2 (1+1)

16

OS

Ralfs FreibergsRalfs Freibergs: Viens no izlases lielākajiem pārsteigumiem, arī pašam Ralfam tas bija liels pārsteigums. Pagājušajā gadā Teds Nolans negaidīti aizsargu paņēma līdzi uz Pasaules čempionātu priekš vairākuma. Freibergam patīk improvizēt un dažreiz spēlēt pārāk pārgalvīgi, tāpēc arī vairākumos Ralfs jūtās kā zivs ūdenī. Šo sezonu latvietis aizvada NCAA, Bowling Green State Universitātes komandā. Varbūt Olimpiskajās spēlēs redzēsim vairākumā jaunu paaudžu aizsargu pāri Freibergs-Ozoliņš. INTERVIJA

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

7

1 (0+1)

4

OS

[divider] Kā tas tika izcīnīts… UZBRUCĒJI

Uz Sočiem devušies labākie Latvijas uzbrukuma speciālisti hokejā. Patīkami ir tas, ka neviens no spēlētājiem nav satraumēts un visi ir gatavi cīnīties. Mūsu izlases uzbrukumu varētu vērtēt 9. vietā. Aiz muguras paliek Norvēģija, Austrija un Slovēnija. Liels mīnuss ir tas, ka mūsējiem ir vairāk izteikti melnā darba darītāji, nevis – snaiperi. Pie snaiperiem varētu pieskaitīt – Lauri Dārziņu, Miķeli Rēdlihu, Herbertu Vasiļjevu un Miku Indraši. Pārējie hokejisti ir izteikti melnā darba darītāji. Tomēr, uzbrukums ir viens no mūsu trumpjiem un gan jau latvieši parādīs visādus brīnumus. Miks Indrašis

Miks Indrašis: Viens no tehniskākajiem Latvijas hokeja izlases hokejistiem, jāuzlabo spēle aizsardzībā, bet viss nāk ar laiku. Mikam šīs būs debijas Olimpiskās spēles un šis ir tikai viens no karjeras sākuma pakāpieniem. Jau otro sezonu Indrašis sekmīgi aizvada Rīgas “Dinamo” komandā. Uzbrucējam turnīrs būs ļoti svarīgs, jo varbūt tieši tur, kāds NHL skauts ieraudzīs viņu kā potenciālo spēlētāju savai komandai. Iespējams būs vienā maiņā ar Ķēniņu un Girgensonu.

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

14

6 (3+3)

2

OS

Mārtiņš CipulisMārtiņš Cipulis: Neatlaidīgs melnā darba hokejists. Šīs viņam būs jau trešās Olimpiskās spēlēs, Turīnā un Vankūverā Cipulis rādīja labu sniegumu un bija viens no komandas līderiem, kā būs tagad?! Pēdējās sezonās Mārtiņam ar rezultivitāti iet kā iet, bet ar savu smago darbu viņš to kompensē. Pagājušajā sezonā Prāgas “Lev” rindās 33 spēlēs latvietis guva 6 punktus, bet 4 play-off spēlēs pie punktiem netika. Šajā sezonā kopā ar Normundu Sējēju uzbrucējs atgriezās Rīgas “Dinamo”.

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

57

32 (15+17)

41

OS

9

4 (2+2)

Vitālijs PavlovsVitālijs Pavlovs: Viens no šīs izlases pārsteigumiem. Pagājušajā sezonā vēl spēlēja Mestis līgā (pēc spēka otrā Somijas līga), bet šogad jau dosies uz Sočiem. Sezonas sākumā Rīgas “Dinamo” rindās vāca punktus pēc punkta, bet tagad mazliet pieklusis. Lielākie plusi Vitālijam ir augums un svars, tas viņam ļauj labi cīnīties pie bortiem. Pagājušajā sezonā debitēja Latvijas pieaugušo izlasē. Pavlovs būs labs ceturtās maiņas centrs.

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

6

2

OS

Lauris DārziņšLauris Dārziņš: Tehnisks uzbrucējs ar spēcīgu plaukstas metienu. Pagājušajā čempionātā pildīja kapteiņa pienākumus un bija rezultatīvākais komandas spēlētājs, arī šajā turnīrā Laurim būs jābūt vienam no līderiem. Pēdējās sezonās mocījās ar visādām traumām, Kazaņā un Čeļabinskā tā arī īsti nenostiprinājās, tāpēc tagad ir atpakaļ – mājās. Šīs viņam būs otrās Olimpiskās spēles.

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

41

20 (16+4)

48

OS

4

1 (0+1)

10

Mārtiņš KarsumsMārtiņš Karsums: Mūsu zvērs! Šosezon devās pie Znaroka un ir viens no vienīgajiem latviešiem, kuram ir izdevies atrast savu spēli Krievijas klubā. Spēka spēlētājs, kurš ar spēka paņēmieniem neskopojas, labs snaiperis, bet pie metiena vēl varētu piestrādāt. Šīs viņam būs otrās Olimpiskās spēles. Būs jābūt vienam no komandas vilcējspēkiem Sočos. INTERVIJA

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

14

11 (5+6)

31

OS

4

2 (0+2)

2

Miķelis RēdlihsMiķelis Rēdlihs: Viens no mūsu leģionāriem Krievijā, kurš vēl savu spēli nav atradis. Krievu mediji viņu pat nodēvējuši par hokeja šarlatānu no Latvijas, jo statistikas rādītāji, maigi sakot, nav labi. Tomēr, Miķelis ir labs slidotājs ar gudru galvu un veiklām rokām, cerēsim, ka pēc Olimpiādes latvietis atvērsies. Jaunākais no brāļiem Rēdlihiem spēlēs jau trešajās Olimpiskajās spēlēs.   

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

45

16 (4+12)

34

OS

9

2 (2+0)

8

Jānis SpruktsJānis Sprukts: Spēlētājs, par kuru 2000. gadā smējās, ka Vasiļjevs viņu uz Pēterburgu līdzi paņēmis kā himnas dziedātāju. Uzbrucējs ir diezgan interesants gan laukumā, gan kā cilvēks. Labs augums, gudra galva, nebaidās līst vārtu priekšā, rokas arī strādā, jāpiestrādā pie slidojuma. Tika runāts, ka trauma varētu izjaukt plānus doties uz Sočiem, bet uzbrucējs jau atgriezies laukumā. Spruktam šīs būs otrās Olimpiskās spēles.

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

61

26 (5+21)

12

OS

4

1 (0+1)

Ronalds ĶēniņšRonalds Kēniņš: Latvietis, kurš Šveici var uzskatīt par savām otrajām mājām. Pašlaiks spēlē vienā no labākajām Eiropas hokeja līgām – NLA. Nākamajā sezonā visdrīzāk spēlēs Z-Amerikā, jo aizvadītajā sezonā parakstīja divu gadu līgumu ar Vankūveras “Canucks” komandu. Ķēniņu var raksturot kā uzbrucēju ar labu slidojumu un spēcīgu metienu. Sočos latvietim būs pirmās Olimpiskās spēles.

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

18

4 (1+3)

12

OS

Kaspars DaugaviņšKaspars Daugaviņš: Latvietis ar pamatīgu raksturu gan laukumā, gan ārpus tā. Pagājušajā vasarā pēc sezonas NHL, Daugaviņš atraidīja divus KHL klubus (vienu ļoti bagātu) un pateica “Nē” diviem citiem Šveices klubiem. Pašreiz viņš spēlē vienā līgā ar Ķēniņu un par Kasparu izsākās, ka viņš ir NHL līmeņa spēlētājs, kurš nespēlē NHL. Daugaviņš ir izcils slidotājs, labi pārvalda ripu, ir kārtīgs cīnītājs un Latvijas patriots. Spēlēs savās otrajās Olimpiskajās spēlēs. INTERVIJA

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

28

12 (6+6)

10

OS

4

2

Herberts VasiļjevsHerberts Vasiļjevs: Latvijas izlases lielākais pārsteigums. Gandrīz jebkuram bija pārsteigums ieraugot šo uzbrucēju Olimpisko spēļu sastāvā. Daudzi jau saka, kāpēc mums tāds Vasiļjevs, kuram ir Vācijas pilsonība, bet tas nav nekas, jo Latvija Herbertam vēl joprojām ir sirdī un būs visu mūžu. Teds Nolans esot uztājis, ka uzbrucēju vajag izlasē, pats Herbis arī esot bijis pārsteigts, bet neieslīga eiforijā un sāka trenēties pat naktīs. Herberts ir uzbrucējs ar labiem fiziskiem dotumiem, var spēlēt gan malā, gan centrā. Ir spēcīgs un precīzs metiens. Šīs Olimpiskās spēles uzbrucējam būs trešās.

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

57

26 (9+17)

56

OS

8

3 (2+1)

10

Koba JassKoba Jass: Mazs buldogs ar asiem nagiem un spēcīgu raksturu. Teda Nolana brīnumbērns, kuru treneris pirmo reizi paņēma uz pieaugušo izlasi 2012. gadā. Lielākais trumpis šim uzbrucējam – cīņasspars un bezbailīgums. Ies un cīnīsies ar visiem, pat ar vienu no labākajiem NHL aizsargiem – Ēriku Kārlsonu. Šo sezonu aizvada Čehijā. Visdrīzāk Olimpiādē būs rezerves uzbrucējs.

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

11

1 (0+1)

27

OS

Juris ŠtālsJuris Štāls: Jaunībā tika uzskatīts par ļoti perspektīvu hokejistu, draftēts NHL, bet līdz tam līmenim tā arī nekad netika. Regulārs Latvijas izlases dalībnieks Pasaules čempionātos, bet Olimpiskajās spēlēs vēl nav spēlējis. Šo sezonu aizvada Slovākijā, diezgan veiksmīgi. Būs tas uzbrucējs, kurš svārstīsies – tiks spēlei pieteiks vai nē.

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

33

2 (0+2)

10

OS

Armands BērziņšArmands Bērziņš: Garākais Latvijas hokeja izlases uzbrucējs. Tika uzskatīts par NHL spēlētāju, bet  augstāk par KHL nav ticis. Daudziem palicis atmiņā ar Rīgas “Dinamo” pirmās sezonas maiņu: Miķelis Rēdlihs-Armands Bērziņš-Lauris Dārziņš – viņiem bija laba saspēle. Šīs viņam būs jau trešās Olimpiskās spēles.

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

38

9 (3+6)

67

OS

9

2 (0+2)

6

Zemgus GirgensonsZemgus Girgensons: Latvijas lokomotīve! Mūsu nākotnes cerība hokejā, lai gan jau tagad Zemgus ir atstājis paliekošas pēdas Latvijas hokejā. Vienīgais latvietis NHL šosezon, viens no Bufalo “Sabres” komandas līderiem un līderis starp jaunajiem spēlētājiem, kuri izpildījuši spēka paņēmienus. Girgensonam ļoti paveicās, ka sezonas sākumā nomainījās treneris un Rolsona vietā nāca Teds Nolans. Tagad jau Nolanu varētu pat uzskatīt par Girgensona krusttēvu, jo treneris viņam ļoti uzticas. Visa viņa spēle balstās uz emocijām, smagu darbu un slidojumu. Var spēlēt gan malā, gan centrā, labi slido un ir veiklas rokas. Var uzskaitīt un uzskaitīt, cik daudz labu iezīmju ir Zemgum, bet to vislabāk var redzēt tikai laukumā. Sočos varēsim redzēt, kāda tad ir šī ”Latvijas lokomotīve”!

Spēles

Punkti (Vārti+Piespēles)

Soda minūtes

5

1 (1+0)

OS

Jūs…

Latvijas hokejam ir tūkstošiem līdzi dzīvotāju. Tikpat daudzi sevi uzskata par lieliem lietpratējiem šajā lietā. Cik nu Edgars Masaļskisargumentēti vai galīgi greizi ir šie viedokļi, lai nu paliek viņu pašu ziņā. Tie, kuri slavēs spēlētājus pirms turnīra, tie paši pēc tam viņus būs gatavi aprakt. Daudziem hokeja “ekspertiem” nav galva uz pleciem un viņi vienmēr saskatīs negatīvo, bet pozitīvo retāk. Šie cilvēki nemaz nevar iedomāties, kādiem ērkšķiem hokejisti ir izgājuši, lai tikai uzvilktu Latvijas izlases kreklu un varētu pārstāvēt savu valsti kādā turnīrā.

Tāpēc pēc spēlēm, kurās mūsējiem nebūs veicies, labāk paturiet savus negatīvos komentārus pie sevis. Uz Sočiem brauks paši labākie Latvijas izlases hokejisti, kuri tagad ir pieejami. Baudīsim mierīgi hokeju un priecāsimies, ka Latvija ir starp 12 spēcīgākajām izlasēm pasaulē.

Olimpiskā hokeja turnīra izspēles kārtība

Share.

1 Comment

  1. Ļoti labs raksts. 🙂 Pilnīgi piekrītu par Lipmani, viņš tik citus treneru asistentus mazgā netīrā silē, bet nesaprot līdzekļu apmērus, kādus jādod izlasei. 🙂
    Tagad viņš meklēs nākamo gandidatūru. Tihanova vārdi tiešām kā akmeni iekalti. Pieci gadi vismaz vajadzīgi, lai spēlētāju aprastu pie viņa sistēmas, nevis Lipmans visu grib paveikt īstērmiņā.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.