24/09/2017

Teodors Bļugers strādā pie niansēm, lai kļūtu par pilnvērtīgu “pingvīnu”

Jaunais latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers ir pavisam tuvu, lai gaidāmajā sezonā debitētu Nacionālajā hokeja līgā (NHL), turklāt čempionvienības sastāvā, kur prasības no hokejistiem ir augstas. Starpsezonā centra uzbrucējs papildus strādāja pie slidošanas tehnikas, jo šis komponents hokejista artilērijā nav spēcīgākais ierocis, bet pingvīniem vajag tikai labus slidotājus.

Pitsburgas “Penguins” galvenais treneris Maiks Salivans savai komandai diktē spēlēt ātru un agresīvu hokeju. Spēles zīmējumā tiek meklēti ātri hokejisti, tajā pašā laikā ar labu hokeja izpratni, kas ir viens no Bļugera trumpjiem. Latviešu hokejists zināja pie kurā niansēm vasarā jāstrādā, lai sevi veiksmīgi pierādītu “Penguins” treneru korpusam.

“Tas bija mans lielākais mīnuss,” portālā post-gazette.com citēts Teodors Bļugers. “Slidošana nekad man nav bijusi augstā līmenī. Tā ir lieta pie kuras es mēģināju strādāt pēdējos gadus, it īpaši aizvadītajā vasarā. Viennozīmīgi, spēle NHL līmenī ir ļoti ātra. Tu vēlies būt drošs, lai turētos līdzi tempam.”

Pašreizējā situācija ar “Penguins” centra uzbrucēju brīvajām vakancēm ir labvēlīga priekš latviešu hokejista. Pavisam vienkārši: Ir iespēja tikt pamatsastāvā. Ja regulārā sezona sāktos šodien, tad Bļugers nebūtu tālu no pamatsastāva kodola. Viss var mainīties, ja ģenerālmenedžeris Džims Raterfords komandas sastāvam piesaista trešā maiņas centra uzbrucēju.

Ja Bļugers sevi labi apliecinās jauno spēlētāju un lielajā komandas nometnē, tad iespēja palikt komandā ir pavisam reāla. Protams, ja būs uzlabojies hokejista slidojums, jo pārējās latviešu uzbrucēja prasmes ir vērtējamas augstu.

“Es uzskatu, ka Teodors ir ļoti gudrs spēlētājs,” sacīja “Penguins” fārmkluba treneris Klārks Donatelli. “Viņš ir neiedomājami gudrs spēlē ar ripu. Augsts hokeja IQ līmenis. Uzbrucēja ātrums ir vērtējums zemu. Viņš nav labs slidotājs, bet viņš nonāk vietā, kur jābūt. Pēc manām domām, tas ir augstā domāšanas līmeņa dēļ, viņš labi lasa spēli. Bļugers strādāja pie savas slidošanas tehnikas. Ļoti labs iemetienos, labs aizsardzības spēlētājs un prasmīgi darbojas mazākumā.”

Pagājušās sezonas sākumā hokejists iedzīvojās savainojumā, bet sezonas otrajā daļā Teodors Bļugers bija viens no Pitsburgas “Penguins” fārmkluba atslēgas spēlētājiem. Treneri viņam uzticējās spēlei mazākumā un vairākumā, 54 spēlēs uzbrucējs guva 38 (7+31) punktus.

Spēlējot koledžā, latviešu uzbrucējs bija rezultatīvs, sakrājot 108 punktus, Bļugers ieņem dalīti devīto vietu Minesotas Štata Universitātes rezultatīvāko spēlētāju sarakstā. Juniora vecumā hokejists pārstāvēja “Shattuck St. Mary’s” skolas komandu, kurā spēlējis arī “Penguins” kapteinis Sidnijs Krosbijs.

Teodors Bļugers ir gudrs spēlētājs, kurš labi lasa spēli un lietderīgi izmanto brīvo laukumu. Hokejista galvenās rūpes ir par spēli aizsardzībā. Pašreiz notiekošajā jauno talantu nometnē, Bļugers spēlē otrajā virknējumā un pilda komandas kapteiņa pienākumus.

Latviešu hokejists apzinās, ka tagad nespēlē ar NHL hokejistiem, bet viņam ir laba iespēja sevi pierādīt. Parādot labu sniegumu pirmssezonā, Bļugers var iekļūt lielās komandas sastāvā.

“Sanāk sekot līdzi spēlētājiem, ar kuriem tiek parakstīti līgumi,” sacīja Bļugers. “Viss būs atkarīgs no manis, cik labi es spēlēšu. Es domāju, ka būs svarīgi neiespaidoties no blakus apstākļiem, bet fokusēties uz sevi, manu darbu un ieradumiem, labāk spēlēt savu hokeju nevis prātot, ko nevaru iespaidot.”

Vairāk par Bļugera gatavošanos sezonai, spēlējot NHL vasaras līgā – ŠEIT

Komentārs

Jūsu E-pasta adrese netiks publiskota. Iezīmētie lauciņi ir obligāti *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Scroll To Top