Tiesnesis Dāvis Zunde nomaina nūju pret svilpi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Marta vidū Krievijas pilsētā Krasnojarskā norisinājās 29. Pasaules Ziemas Universiāde, kur hokeja turnīrā ne bez Latvijas valstsvienības dalību ņēma arī arbitrs Dāvis Zunde. Pagājušajā sezonā pārstāvēja Latvijas 1. līgas komandu “Valmieras HK”, bet šosezon ar pilnu atdevi darbojas tiesneša lomā. Pagaidām kā līnijtiesnesis viņš tiesā Latvijas čempionāta un Krievijas jaunatnes hokeja līgas (MHL) spēles, kā arī piedalās starptautiskos turnīros.

-Ikdienā tiesā Latvijas čempionāta spēles, bet kādi ceļi tevi aizveda uz Universiādi?

-Starptautiskā studentu sporta federācija prasīja pārstāvēto valstu hokeja federācijām, lai iesaka tiesnesi, kurš varētu braukt uz turnīru. Es un vēl pāris tiesneši tikām ieteikti ar rekomendācijas vēstuli, ka arbitrs ir atbilstošs strādāt turnīrā.

-Šī tev ir pirmā pilnā sezona tiesneša arodā, lai gan pats pagājušajā gadā vēl spēlēji. Bija pārsteigumus, ka esi izsaukts uz turnīru?

-Pagājušajā sezonā es pieķēros tiesāšanai nopietni, kad mācījos augstskolā un dzīvoju Valmierā, tad tiesāju vietējo amatieru čempionātu. Protams, tur līmenis nebija tik nopietns, ne arī pārējā izrietošās lietas no tā. Pagājušajā gadā, kad sāku tiesāt Latvijas Virslīgu, tad pieredze kā tiesnesim ļoti auga.

Dāvis Zunde “atdzesē” iekarsušo Deividu Sarkani.
Foto: HK Kurbads

-Tu esi līnijtiesnesis ne tikai Latvijas Virslīgā, bet arī MHL, kāds līmenis bija Universiādē salīdzinājumā ar turnīriem, kurus tu tiesā ikdienā?

-Universiādes Top komandām bija spēcīgi sastāvi, tai pašai Krievijas izlasei, kas uzvarēja turnīrā. Paskatījos, ka viņiem pus sastāvs bija no Kontinentālās hokeja līgas, otra puse no Krievijas augstākās līgas. Slovākijai arī sastāvā bija spēlētāji no vietējā čempionāta un līgu zemāk. Ļoti grūti salīdzināt ar Latvijas Virslīgu vai MHL, jo tas bija jauniešu hokejs – ļoti ātrs un dinamisks. Ja jāsalīdzina ar lejasgala komandām, tām līmenis bija galvastiesu zemāks.

-Pusmēnesi tu varēji sajusties kā profesionāls tiesnesis, tev bija uzticētas arī pusfināla un fināla spēles. Atbildības līmenis bija augsts?

-Uz katru nākamo spēli tika nozīmēta atsevišķa brigāde, izvērtējot iepriekšējos mačos paveikto. Tiesnešu treneri pēc katras spēles izvērtēja, kā kurš ir notiesājis spēli, ko laukumā darījis un kādus lēmumus pieņēmis. Mēs bijām 18 tiesneši, tāpēc diezgan sanāca izrotēt, divas nedēļas sajutos kā profesionāls sportists. Spēļu grafiks bija ļoti intensīvs, 12 dienās bija deviņas spēles uz ledus, un divas dienas es biju rezerves tiesnesis. Drošības līmenis turnīrā bija augstā līmenī, ieejot iekšā hallē, un viesnīcā bija jāiet cauri pārbaudēm kā lidostā.

-Pats Krievijā noteikti tik tālu nebiji viesojies. Ikrus mājās atvedi?

-Ikrus mājās neatvedu, jo tie bija ļoti dārgi. Visādi citādi suvenīri mājās tika atvesti.

-Līdz ar Universiādes turnīra beigām, tev sezona vēl turpinās.

-Sezona vēl nav beigusies, tiesāšu Latvijas Virslīgas finālspēles. Paralēli spēles notiek arī Junioru attīstības hokeja līgā, kur darbojos kā galvenais tiesnesis. Tajā turnīrā izspēles kārtība būs citādāka, jo nebūs izslēgšanas spēles. Fināla četrinieks katrs ar katru izspēles turnīru, pēc tam tiks noteikts uzvarētājs. Aprīļa mēnesī došos uz Bulgāriju, kur norisināsies trešās divīzijas A čempionāts, tur uz nedēļu būs viens īsais turnīrs.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.