Tribuncovs: Tagad apzināti jāsper nākamais solis trenera karjerā

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bijušais Latvijas hokeja izlases aizsargs un tagad treneris Atvars Tribuncovs jaunajā sezonā būs galvenā trenera Kari Heikiles palīgs Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) komandā Karagandas „Sariarka”.

“Esmu jau spēlējis tajā pusē. Komanda sazinājās ar mani, un es apstiprināju piedāvājumu kļūt par trenera asistentu,” tā par jaunās darba vietas piedāvājumu Sportazinas.com izteicās Tribuncovs. “Viss tika saskaņots ar galveno treneri Keri Heikilu, viņam tika piedāvāta mana kandidatūra, kura tika apstiprināta. Mani kā spēlētāju viņš noteikti ir dzirdējis, tāpat es viņu zinu kā treneri. Pamatuzdevums būs darbs ar aizsargiem, bet ar Heikilu par konkrētiem pienākumiem vēl neesmu runājis. Zinu Karagandas apgabalu, tāpēc, nekā jauna nebūs.”

Spēlētāja karjeru Tribuncovs noslēdza 2016. gadā Latvijas Virslīgas komandā “Zemgale”, un Jelgavā aizsargs sāka savu trenera karjeru. Iesākumā darbs bija ar mazajiem hokejistiem, līdz pagājušajā sezonā, nomainot hokeja skolu, Atvars strādāja par asistentu “HS Rīga 2003” komandā. Latviešu speciālistam šī būs pirmā pieredze ar pieaugušo komandu.

“Trešo sezonu esmu trenera arodā, apzināti sāku strādāt ar mazajiem puikām, lai izprastu pamatus. Pagājušajā gadā palīdzēju vadīt jaunieša vecuma komandu, sapratu, kam vairāk jāpievērš uzmanība. Tagad jāsper nākamais solis tālāk.”

Spēlētāja karjerā Tribuncovs pārstāvēja vairākas Eiropas hokeja līgas – Somija, Zviedrija, Vācija, Čehija, kā arī Krievijas, Baltkrievijas un Kazahstānas čempionāti. KHL debijas sezonā savu pierakstu ar 38 spēlēm hokejists atzīmēja Rīgas “Dinamo” kreklā. Pārstāvot Latvijas valstsvienību, Tribuncovs piedalījies desmit pasaules čempionātos un divās Olimpiskajās spēlēs.

“Viens ir, kad tu esi ģērbtuvē kā spēlētājs, otrs, kad strādā par treneri. Man ir vieglāk trenēt, jo zinu, kā ir būt spēlētājam, kādas ir izjūtas un psiholoģiskā spriedze. Tas man palīdzējis arī trenera darbā, ka es varu iejusties komandā un dot savu labumu.”

Kazahstānas komandas „Sariarka” 2014. gadā kļuva par VHL čempionu, gadu vēlāk tika izcīnīta uzvara regulārajā sezonā. Arī gaidāmajā 2018./19. gada sezonā Karagandas klubs būs viens no VHL favorītiem.

“Heikilem arī šī būs pirmā sezona ar Karagandas komandu, pagājušajā gadā bija cits galvenais treneris. Viss jāsāk veidot faktiski no nulles, nomainījušies arī daudzi spēlētāji,” sacīja Tribuncovs.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.