Vai regulārajā sezonā dominējošā Tampa izcīnīs Stenlija kausu?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) pamazām izskaņai tuvojas regulārā sezona, kurā par uzvarētāju lielu šaubu vairs nav palicis – Tampabejas „Lightning” atrāviens ir milzīgs. Attiecīgi Tampa par galveno favorīti tiek uzskatīta arī Stenlija kausa izcīņā, taču vēsture rāda, ka Prezidenta kausa apvienošana ar Stenlija kausu nemaz nav tik vienkārša lieta.

Bostonas „Bruins” ir tikusi pie punktiem 18 spēlēs pēc kārtas, taču šis iespaidīgais sasniegums kopvērtējumā tik un tā nozīmē veselu 15 punktu deficītu pret „Lightning”. Tampas komandu, uz iekļūšanu kurā vēl nemaz ne tik sen tēmēja arī mūsu vārtsargs Kristers Gudļevskis, aizvada izcilu sezonu un ar 68 spēlēs gūtu 51 uzvaru atrodas pārliecinošā līgas galvgalī.

NHL regulārās sezonas punktu rekords gan Tampai paliks neaizsniegts („Canadiens” 1977. gadā savāca 133 punktus), taču teorētiski vēl iespējams pārspēt vienā sezonā gūto uzvaru rekordu. Atlikušas vēl 14 spēles, bet rekords ir 62 uzvaras – 1996. gadā par to parūpējās Detroitas „Red Wings”.

Tampas nometnē gan daudz ticamāka pievēršanās gaidāmajām izslēgšanas spēlēm jeb Stenlija kausa izcīņai. Lai Tampa paliktu bez Prezidenta kausa, ko piešķir regulārās sezonas labākajai komandai, tai jāzaudē gandrīz visās atlikušajās spēlēs, kamēr Bostonai jāuzvar 13 no 15 savām atlikušajām spēlēm. Katrs lai pats spriež, cik šāds scenārijs ir ticams.

Daudz nopietnāk vērts apsvērt cita scenārija ticamību – vai Tampai ar Stīvenu Stemkosu, Ņikitu Kučerovu un Andreju Vasiļevski priekšgalā izdosies pacelt virs galvām arī Stenlija kausu? Neseno laiku vēsture rāda, ka Prezidenta kausa ieguvējas nemaz tik bieži nav izcēlušās ar lielisku sniegumu izslēgšanas spēlēs. No pēdējām piecām regulārās sezonas uzvarētājām neviena nav spēlējusi pat finālā, bet pēdējos desmit gados abus titulus spējusi iegūt tikai Čikāgas „Blackhawks”, paveicot to 2013. gadā.

Totalizators „Betsafe” savās hokeja prognozēs gan tāpat uzskata „Lightning” par milzīgu favorīti šosezon. Taču atšķirībā no citām Ziemeļamerikas profesionālajām līgām un dažādiem Eiropas futbola čempionātiem NHL vārdi „milzīga favorīte” nozīmē to, ka Tampas uzvaras iespēja novērtēta ar apmēram 30% ticamību, kas būtībā nav nemaz tik daudz.

„Betsafe” atzīmē, ka nevienai citai komandai triumfa iespējamība nav lielāka par desmit procentiem, taču robežās starp 5%-10% iekļāvušās veselas astoņas komandas. Savukārt tieši aiz šī intervāla ir Teodora Bļugera pārstāvētā „Penguins”, kas pēc nelielas neveiksmju sērijas atkal atgriezusies „play-off” zonā, tiesa, visnotaļ nestabilā. Sezonas izskaņā Pitsburgai tāpat jārēķinās ar cīņu par iekļūšanu konferences labāko astotniekā.

Šī cīņa toties daudz grūtāka solās Bufalo „Sabres” vienībai ar Zemgu Girgensonu sastāvā. Pēc daudzsološās sezonas pirmās puses Bufalo nav spējusi noturēt uzņemto tempu un šobrīd jau atrodas desmit punktus aiz „play-off” zonas. Atlikušajās 15 spēlēs tā nav neiespējama starpība, un reizē jāatzīmē, ka „Sabres” tik un tā aizvada labāko sezonu pēdējos gados, taču cerības ir visnotaļ mazas. Bukmeikeri Girgensona komandas iespējas ar vēlīnu sezonas izrāvienu tomēr paspēt sev nokārtot vietu izslēgšanas spēlēs novērtējuši ar apmēram septiņu procentu iespējamību, un var argumentēt, ka arī tā ir dāsna prognoze.

NHL regulārā sezona noslēgsies sestajā aprīlī, Stenlija kausa izcīņa sāksies dažas dienas vēlāk, un finālsērija paredzēta maija pēdējās dienās un jūnija sākumā. Pašreizējā čempione „Capitals” šobrīd ir piektajā vietā Austrumu konferencē, taču jau pierādījusi, ka izslēgšanas spēlēs izsētais numurs nemaz tik lielu lomu nespēlē. Tiesa, ja turnīrs noslēgtos jau šodien, Vašingtonai pirmajā kārtā atkal būtu jāsacenšas tieši ar „Penguins”, atjaunojot Ovečkina un Krosbija dueli.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.