Vai Rīgas “Dinamo” iekļūs izslēgšanas spēlēs?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šis viedokļa raksts ir balstīts uz iepriekšējo četru un šīs sezonas sākuma salīdzinājumu. To, cik tuvu patiesībai šis viedoklis pietuvosies, varēs vien redzēt februāra noslēgumā – apzinoties, cik nepgronozējams ir sports un cik kļūdaini mēdz būt centieni paredzēt nākotni no aizvadītajām spēlēm. Nesens piemērs, ņemot komandas vērtēšanu pēc pārbaudes spēļu rezultātiem, ir Latvijas izlase pirms 2018. gada PČ, kam sekoja ļoti labs sniegums vai Monreālas “Canadiens” 2015./16. gada sezonas sākums ar deviņām uzvarām pēc kārtas – traumu mocītā komanda sezonu noslēdza atrodoties vien 23. vietā līgā – skaidrs, ka nekā nav skaidrs.

Rīgas “Dinamo” aizvadījuši savu septīto spēli jaunajā 2018./19. gada KHL sezonā. Rīgas vilciens pēc Dzelzceļa kausa izcīnīšanas ir ieeļļots diezgan labi. Ar deviņiem punktiem atrodamies 3. vietā Rietumu konferencē. Ko varētu nosaukt par samērā saspringtu grafiku, kur esam paspējuši jau divas reizes aizvadīt spēli bez brīvdienas pa vidu, sniegums ir vērtējams ar + zīmi. Salīdzinājumam, kā veicies pirmajās septiņās spēlēs iepriekšējās sezonās, izcīnītie punkti (un kā tie izskatītos šodien) un vārtu bilance.

Andris Džeriņš septiņās spēlēs sakrājis (1+1) punktus.

2014./15. gada sezona

(60 spēles, 22 uzvaras, 30 zaudējumi, 3 uzvaras PL, 5 zaudējumi PL) = 77 punkti

Sezona sākās ar trim mājas spēlēm, sekojot četras izbraukumā. Spējot atklāt sezonu ar 4:2 uzvaru pret Minskas Dinamo, sekoja zaudējumi Jaroslavļas “Lokomotiv” (2:5) un Soču klubam (1:2). 3/9 punktiem, vārtu attiecība 7:9.

Izbraukumā, pirmajā spēlē tika pacelta uzvara pret Naftaķīmiķu komandu ar 3:2, tālāk zaudējums “Ladai” papildlaikā (2:3), pēcspēles metienos atzīts “Traktor” pārākums (1:2) un noslēgumā kāviens no Jugras (2:5). 5/12 punktiem, vārtu attiecība, 8:12.

7 spēles = 8/21 punkti, 15:21 vārti.

Pārvēršot uz jauno punktu sistēmu, Dinamo būtu 4/14 (2/6 + 2/8) punkti. Punkti sezonā – 55.

2015./16. gada sezona

(60 spēles, 17 uzvaras, 34 zaudējumi, 8 uzvaras PL, 8 zaudējumi PL) = 75 punkti

Sezona atklāta mājās ar divām spēlēm, ar 3:1 uzvarēts “Ak Bars”, pagarinājumā zaudēts Čerepovecai (2:3). Bilance – 4/6 punktiem, 5:4 vārtu attiecība.

Tālāk sekoja izbraukums ar piecām spēlēm, uzvara Minskā (4:0), sagrāve pret CSKA (0:5), zaudējums Zagrebas lāčiem papildlaikā (1:2), Novokuzņeckā izcīnīta uzvara (4:1), bet tad ar 1:4 zaudējums “Sibir”. Punkti – 7/15, vārtu attiecība 10:12.

7 spēles = 11/21 punkti, 15:16 vārtu attiecība.

Jaunās sistēmas punkti – 4/14 (2/4 + 2/10). Punkti sezonā – 58.

2016./17. gada sezona

(60 spēles, 11 uzvaras, 34 zaudējumi, 10 uzvaras PL, 8 zaudējumi PL) = 58 punkti

Sezona sākās pagalam auksti ar sešām izbraukuma spēlēm. Sočos (1:3), sekojot “Torpedo” (0:2), “Spartak” (3:4), pirmā uzvara pret Ufu pēcspēles metienos (3:2), sīvs zaudējums Magņitogorskai (1:2) un noslēgumā atzīts “Traktor” pārākums (0:3). Punkti – 2/18, vārtu bilance 8:16.

Atgriešanās mājās pret somu Džokeriem panākumu nenesa – 1:3. Punkti 0/3, vārti – 1:3.

7 spēles = 2/21 punkti, 9:19 vārtu attiecība.

Jaunās sistēmas punkti  – 2/14 (2/12 + 0/2). Punkti sezonā – 50.

2017./18. gada sezona

(56 spēles, 9 uzvaras, 31 zaudējums, 7 uzvaras PL, 9 zaudējumi PL) = 50 punkti

Atkal sākām sezonu izbraukumā, šoreiz četras spēles un atklājām gadu ar zaudējumu Omskā (1:3), kam sekoja “Sibir” (1:2), izcīnīti punkti pret “Barys” (5:3) un izbraukums noslēgts ar uzvaru papildlaikā Hantimansijskā (3:2). Punkti 5/12, vārti 7:8.

Uz mājas ledus labāk negāja – Spartaks sameta trīs ripas (1:3), Maskavas “Dinamo” tam pievienoja vēl piecas (1:5), un sezonas septītā spēle tika nospēlēta pret “Lokomotiv” (1:2). Punkti 0/9, vārti – 3:10.

7 spēles = 5/21 punkti, bilance 10:18.

Jaunās sistēmas punkti – 4/14 (4/8 + 0/6). Punkti sezonā – 41.

2018./19. gada sezona

Sezona trešo reizi pēc kārtas tiek uzsākta izbraukumā, šoreiz ar 2:4 Jekaterinburgā tika piedzīvots zaudējums. Komanda izskatījās pilnīgā pretstatā tam, kas bija redzēts Dzelzceļa kausā – sākums līdzvērtīgs, bet tālāk seko lēna spēle, brāķi piespēlēs, brāķi aizsardzībā ar pazaudētiem spēlētājiem. Varēja likties, ka iepriekšējās sezonas “Dinamo” ir uzsācis vienu no pēdējām gaitām. Par spīti aukstai dušai otrā perioda ievadā, “Dinamo” turpinājumā spēja atgūties un rezultātu izlīdzināt, bet trešajā periodā divi zaudēti vārti un beigās  zaudējums ar 2:4.

Kristers Gudļevskis vārtos darbojas kaujinieciski.

Pēc šīs spēles vienīgie jautājumi, kas radās – kāda ir fiziskā sagatavotība un vai spēsim gūt arī pieklājīgus vārtus, ne tikai ar veiksmes palīdzību un iebakstītus – ar tādiem daudz punktus grūti savākt. Turpinājums Magņitogorskā, kur pretiniekos divkārtējie līgas čempioni – Metalurgs. Jāatkārtojas – spēle bija pilnīgs pretstats iepriekšējam mačam. Iespējams, tā bija atpūta, kas nāca par labu, vai komanda sapurinājās pēc zaudējuma “Avto”, bet sniegums bija daudz labāks. Cits asums piespēlēs, ātrāks slidojums – šo “Dinamo” redzējām augustā. Lai gan abām komandām ievērojami palīgā nāca veiksme ar vārtu stabiņiem un rezultāts varēja būt krietni lielāks, beigu beigās, tieši Rīgai izdevās pacelt divus punktus ar minimālu 2:1 uzvaru. Veiksmīgs iznākums, ko par skaistām acīm nedod.

Atgriešanās mājās atnesa sauso uzvaru pret Novosibirsku – 3:0. Ļoti labs sākums, divi gūti vārti pirmajās 15 minūtēs, lielisks temps un daudz momentu pirmajā periodā. Pieklibo vairākuma realizācija, kaut arī, tas izskatās krietni labāks nekā iepriekšējos gados. Laba saspēle, ripa daudz tiek kustināta, un meklēti varianti līdz vārtiem. Nemēģinām izspēlēt uz tukšiem vārtiem – darbs arī no vārtu priekšas tiek ielikts. Otrajā periodā jūtams spēles kritums, vai “Dinamo” atslābums pēc pārliecinoša sākuma, vai “Sibir” sapurinājušies pēc vārtsarga maiņas (veikta pie 0:2), bet spēle diezgan izlīdzinājās. Trešais periods vairāk atgādināja spēles pirmo trešdaļu, un pēc desmit nospēlētām minūtēm Videls guva vārtus vairākumā, kas arī izbeidza diskusijas par to, kā spēle beigsies.

Nākamajā dienā uzņēmām Čerepovecas “Severstaļ”, kurai trīs dienas bija laiks atkopties pēc zaudējuma pret Omsku. Pirmais periods pagāja, apmainoties ar bīstamiem momentiem, un nerealizētiem vairākumiem. Otrajā periodā zaudējam vienu no aizsardzības balstiem Uvi Balinski (trauma). Pēcāk devām iespēju visiem spēlēt lielajā vairākumā, “Severstaļ” un sezonas pirmos vārtus guva Artūrs Kulda. Otru mazākumu izturējām, bet uzreiz pēc tā, zaudējām vēl vienus vārtus. Ilgi gan negaidot Klārks vienus vārtus atguva, samazinot rezultātu līdz minimumam – 1:2. Pāris momenti radās, bet rezultāts nemainījās un tā arī otrā trešdaļa noslēdzas. Perioda izskaņā Ļekomcevs nopelnīja 5+20 minūšu lielu sodu par sitienu ar nūju starp kājām, tas ļāva uzsākt noslēdzošo trešdaļu ar vairākumu, kuru Videls realizēja ar izcilu metienu tuvajā stūrī – 2:2. Spēle nonāca līdz papildlaikam, kur stabs glāba “Dinamo” no zaudētiem vārtiem, otrais – “Severstaļ”. Lielisks moments Sotniekam, ripa atduras pret stabu, un uzreiz pretuzbrukumā aizskrien Zaharčuks, kurš ar veiksmes palīdzību atnesa uzvaru Čerepovecai.

Trešā mājas spēle un viesos ierodas Miks Indrašis, kurš pārstāv Maskavas “Dynamo” krāsas. Jau pirmajā minūte auksta duša – zaudējam vārtus mazākumā, bet komanda spēj savākties un tālāk spēle jau risinājās pa mājnieku gribai. Mitinens atzīmējas protokolā, izlīdzinot rezultātu perioda vidū, pēc lieliskas izspēles pretuzbrukumā. Rīga vadīja spēli, bīstami momenti uz abām pusēm, līdz otrā perioda vidū Majone guva vārtus. Pāris minūtes vēlāk arī Džeriņš pievienoja savu ripu – 3:1. Trešo periodu uzsākām ātri nopelnot lielo mazākumu, kuru Iļja Ņikuļins realizēja, samazinot rezultātu līdz 3:2. Uzreiz pēc tā “Dinamo” paši realizēja savu vairākuma iespēju un atgrieza divu vārtu pārsvaru, kas arī ir šīs spēles gala rezultāts – 4:2. Gatavi doties uz Ķīnu.

Greckis veic simbolisko iemetienu pirms Rīgas “Dinamo” spēles Ķīnā.

Sezonas smagākais izbraukums Tālajos Austrumos, sezonas sestā un septītā spēle – Kunluņ “Red Stars” un Habarovskas “Amur”. Pekinā simbolisko iemetienu veicot pašam Veinam Greckim, Rīga ilgi laiku netērēja un no spēles pirmajām minūtēm uzreiz devās uzbrukumā. Septītajā minūtē Ģēģeris atklāja rezultātu un viesi, turpinot rādīt saturīgu sniegumu, perioda izskaņā guva vēl divus vārtus, pārtraukumā dodoties ar komfortablu 3:0. Atslābuma dēļ pēc veiksmīga spēles sākuma, daudz mierīgāk iesākās otrā trešdaļa. Perioda septītajā minūtē mājnieki atguva vienus vārtus, pārņemot iniciatīvu spēlē. Kļūdas aizsardzībā, brāķi piespēlēs, un pat vairākumā “Dinamo” radīja iespējas pretiniekiem nonākt pie vārtu guvuma, izlaižot Sundstrēmu vienu pret vārtiem – Biļalovs gan komandu glāba. Dzierkals nonāca ļoti tuvu vārtu guvumam situācijā, kur ripa pēc kontakta ar pārliktni nokrita uz līnijas, bet Lazušins to paspēj savākt ar cimdu. Vairākumam beidzoties, Pārlets izskrien pret Biļalovu, un šoreiz rezultāts sarūk līdz vieniem vārtiem – 3:2. Pāris minūtes vēlāk Mitinens palaboja ripas lidojumu, izslidinot to starp vārtsarga kājām un rezultāts atpakaļ 4:2, kas arī izrādās beigu rezultāts, jo pēdējā trešdaļā komandām bija tikai momenti – vārti netika gūti.

Otrā reize šosezon, kad nākamajā dienā jādodas laukumā – šoreiz uz Habarovskas ledus. Uz saguruma fona spēle izskatījās diezgan blāva un tomēr Rīga pirmā atrada vārtus, izmantojot vairākumu. Ilgi gan tāds rezultāts nepalika, jo pāris minūtes vēlāk “Amur” izlīdzināja rezultātu no vārtu priekšas. Lielākā daļa metienu bija no distances, tāpēc īpaši draudi netika radīti. Otrā perioda sākumā Potehins iemeta Gudļevskim pilnīgi nenosegtā vārtu augšējā stūrī, izvirzot mājiniekus vadībā. Pēc šī atkopties īsti neizdevās, un periods pagāja treknā Habarovskas zīmē. Mājinieki noslēdzošajā trešdaļā iesēdās aizsardzībā, izejot tikai uz pretuzbrukumiem. “Dinamo” atspēlēties neizdevās, līdz ar to bija jāsamierinās ar zaudējumu. Jāatzīmē, ka šobrīd ar četrām spēlēm aiz muguras Alikins (Habarovskas vārtu vīrs) ieņem pirmo vietu gan atvairīto metienu procentā (96,8%), gan vidēji ielaistajos vārtos (0,9).

Šo zaudējumu varētu attaisnot ar laika zonu maiņu un otro spēli divās dienās, cerot, ka līdz nākamajai spēli izdosies atpūsties.

Pirmās septiņās spēles: četras izbraukumā, trīs mājās – 2/4, 5/6, 2/4 punkti. 9/14 punkti, kas ir stabili labākais rādītājs, salīdzinot ar iepriekšējām četrām sezonām. Vārtu bilance – 18:12.

Vai komanda spēs 11. sezonā lauzt melno līniju un atgriezties izslēgšanas spēlēs? Pēc spēles, ko šobrīd rāda komanda, tas izskatās ļoti reāls variants. Ar šādu sākumu, nevarētu īsti teikt, ka būtu daudz, kur pielikt, kaut gan derētu uzlabot vairākuma realizāciju, kura pieklibo par spīti daudzajām iespējām. Tomēr sniegums ir labāks nekā iepriekšējās sezonās, momentu realizācija vienādos sastāvos, un netiek pieļautas kļūdas, kuras vairākas reizes jau novedušas pie iespējas pretiniekam izspēlēt lielo vairākumu.

Viegli runāt, ne tik viegli to visu panākt, bet šī komanda varētu būt uz to spējīga. Priecē leģionāri, kuri ļoti raženi uzsākuši un parāda, kāpēc te atrodas. Punktu līderi – uzbrucēji Videls (4+4), Mitinens (4+1) un aizsargs – Majone (2+5). Protokolā spējuši atzīmēties 9 no 15 uzbrucējiem (Meijam – 1 spēle) un 6 no 9 aizsargiem (Ališauskam – 1 spēle). Nepētot statistikas datus, bet darbību laukumā un neminot punktu līderus, noteikti starp aktīvākajiem būtu jāatzīmē šīs sezonas jaunpienācējs Mārtiņš Dzierkals, kurš spēles aizvada gan vienādos sastāvos, gan vairākumā un radījis pieklājīgu skaitu vārtu gūšanas momentu, ‘’Dinamo’’ trešgadnieks Uvis Balinskis, kurš savu vārdu lēnām, bet pamatīgiem burtiem ievilcis starp vadošajiem aizsargiem kā komandā, tā nacionālajā izlasē, un protams – Latvijas hokeja stabilās vērtības – Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs un Kristaps Sotnieks. Pirmie divi jau tagad izskatās lieliski saspēlējušies ar komandas līderi Līnusu Videlu un katram kontā jau četri punkti. Priecē arī vārtu līnija, kurā Gudļevskis par spīti pāris mazām kļūdām, ar sešām aizvadītām spēlēm rāda stabilu sniegumu un arī Biļalovs pret “Kunluņ” veiksmīgi iesaistījās spēlē, palīdzot kaldināt uzvaru.

Ja neparādās kāda negaidīta bedre, tad sagaidot jauno gadu, pēc nospētām 43 spēlēm, varētu redzēt skaidru bildi.