Vasiļjevs: Latvijas hokejā varētu trūkt augsta līmeņa aizsargu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

11TV uz sarunu aicināja bijušo Latvijas izlases spēlētāju Herbertu Vasiļjevu. Kopā ar Lotāru Zariņu studijā apsprieda tematus par Vācijas hokeja sistēmu, Latvijas izlases čempionātiem, Rīgas “Dinamo” piedāvājumu, Pjotru Vorobrjovu, astoņu punktu spēli Vācijā un Latvijas jauniešu izlasi.

“Aizsardzība ir kāda ir. Tas ir viens klupšanas akmens, kas ir Latvijas izlasei. Skatoties kādi aizsargi mums bija pagājušogad U18 un U20, tur mums ir jāpiestrādā. Mums varētu būt aizsargu trūkums, tieši labā satvēriena aizsargi. To mēs nemaz tā nevaram izaudzināt,” stāsta Herberts par šī brīža U18 Latvijas izlasi.

2006. gada Pasaules Čempionātu hokejā un Vorobrjovu Vasiljevs atcerās šādi: “Bija ļoti smags process. Pirms treniņiem gājām dzelžus cilāt. Tā bija tāda kārtīga pirmssezonas treniņnometne. It kā sezona iet uz beigām, bet tev bija jāstrādā divreiz vairāk nekā tu esi pieradis. Mēs visi zinām Vorabjova kungu, kuram nebija atlaides. Tev sāp kāja? Vai nu ej uz mājām un paliec tur, vai arī ej trenēties. Atceros tos brīžus, kad mēs vilkām riepas pa ledu un tā tālāk. Tas nebija nekāds iepriecinošs pasākums mums hokejistiem, jo bija ļoti smags treniņprocess un nebija nekādu brīvdienu. Tagad mums būs svētki un esam mājās, jo mums šeit būs čempionāts. Mēs sapratām kam mēs gatavojāmies un šie smagie darbi mums ļāva sakoncentrēties tam, kas mums jādara. Mēs nedrīkstam vienkārši atbraukt un mēģināt tikai uz emocijām pieveikt pretiniekus… Es nezinu vai Vorobjovs vispār kādu ir pažēlojis.”

“Man bija vairākas iespējas atgriezties Amerikā. Pirmo gadu pēc Amerikas es spēlēju Krievijā, pēc tam es sāku savas hokejista gadus Vācijā. Pēc pirmā gada Krievijā zvanīja treneris no Orlando, viņš bija galvenais Našvilā. Visas sarunas bija tādas, ka mēs tev dosim līgumu, bet tev būs jāsāk AHL. Toreiz nebija pievilcība vēlreiz sisties 29 gados. Es to sistēmu sapratu, tur ir pašiem savi drafti, pašiem savas cerības un, ja es būšu tāds pats spēlētājs kā gados jaunāks, viņi ņems viņu nevis mani. Man tā karjera arī beigtos AHL, kur sezonā nospēlētu vēl simts spēles un varbūt pat netiktu uz izlasi. Es neizvēlējos vieglāko ceļu, es vienkārši neredzēju iespēju aizķerties NHL. Ja man būtu piedāvājuši vienvirziena gada līgumu, kaut vai ar mazu samaksu, es būtu rāvies uz turieni. Ja tev nav iespējas spēlēt NHL, tad Eiropā arī ir labas līgas. No NHL piedāvājumus izteica Našvila, Karolīna un Ņūdžersija, bet nu tās ir labas komandas, kurām viss bija skaidrs, kuri spēlētāji jau tur spēlēs,” stāsta Herberts par Ziemeļameriku.

Par iespēju spēlēt Rīgas “Dianamo”: “Bija iespējas, es runāju ar Sējēju. Šis kontakts bija apmēram divus gadus, kad atgriezos no Šveices čempionāta 2009. gadā. Saruna bija diezgan nopietna. Bija noruna, ka es pāriešu uz Dinamo, man bija nosaukta summa, taču tas netika apstiprināts, līdz budžetu apstiprina valde. Man teica, ka līgumu varēs parakstīt, kad būs apstiprināts budžets, taču tas ilgi nenotika un divas trīs nedēļas pirms sezonas sākuma, kad tas tika apstiprināts, mana summa bija gandrīz uz pusi mazāka. Tad es nolēmu palikt Krēfeldē, jo man tur bija laba sezona un labs čempionāts. Dinamo sākotnēji bija piedāvājuši lielāku summu kā Vācijā, bet apstiprinot budžetu tā summa bija līdzīga. Vācijā bija vairāki plusi un mana loma komandā bija skaidra, tāpēc baigi nerāvos uz Dinamo.”

 

Share.

1 Comment

  1. Pingback: Pasaules čempionāts hokejā jau mazāk nekā pēc mēneša - Hokeja Blogs

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.