Zemes klēpī guldīts – izcilais hokeja treneris Edgars Rozenbergs

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šodien, zemes klēpī tika guldīts Latvijas hokeja balsts – izcilais hokeja treneris Edgars Rozenbergs (1929-2013).

Edgars Rozenbergs dzimis 1929. gada 27. maijā, Krāsotāju ielā. Mamma, Līza Rozenbergs strādāja tirgū pārdodot puķes, bet tēvs – Jānis strādāja Akciju Sabiedrībā “Turība”. Kopš bērnības Edgars bija ļoti aktīvs zēns, dziedāja korī, spēlēja futbolu un hokeju. Tomēr, no visām nodarbēm jauniešu gados Edgaram visvairāk padevās un patika hokejs. Pirmais treneris bija Elmārs Bauris, kurš zēnam iemācīja visus hokeja pamatus. Ir spēlējis vairākas Latvijas hokeja komandās.

Trenera gaitas Dinamo Rīga komandā uzsāka 1959/1960 gada sezonā, pēdējā sezona šajā komandā bija 1981/1982 , kopā Dinamo klubu Edgars Rozenbergs ar pārtraukumiem trenēja 10 sezonas. Šo gadu laikā komandā spēlēja pazīstami hokejisti un tagad vairāki no viņiem ir treneri – Juris Reps, Mihails Vasiļonoks, Vjačeslavs Nazarovs, Helmuts Balderis un citi. Vēl

Trešais no labās

Trešais no labās

trenējis Daugavas stadiona komandu, RVR, AEAR, LVFK un Latvijas Bērzs. Pēdējo komandu Latvijas pieaugušočempionātā kā treneris 1991/1992 gada sezonā vadīja SK LSPA/Rīga.  Šajā komandā spēlēja arī viņa dēls Edgars, kurš 17 spēlēs guva 17 punktus.

Ir bijis hokeja tiesnesis, LHF treneru padomes vadītājs un Sporta spēļu katedras vecākais pasniedzējs. Tāpat, Edgars Rozenbergs ir izaudzinājis divus dēlus, kuri dāvāja četrus mazbērnus.

Apmēram, pēdējos 15 gadus Edgars Rozenbergs palīdzēja trenēt jaunos hokejistus ar savu dēlu Edgaru. Tēvs un dēls Rozenbergi jaunajiem hokejistiem iemācīja hokeja pamatus un cīņassparu, kā arī daudzus hokeja knifiņus Abi vadīja gan nometnes vasarā, gan intensīvus ”sausos” treniņus un arī uz ledus neviens treniņš netika pavadīts bez smaga darba.
Viennozīmīgi, tagad var redzēt, ka Edgars Rozenbergs  ir izaudzinājis ļoti labu treneri, savu dēlu Edgaru, kurš pie sasniegtā nevēlas apstāties. Bet tas jau cits stāsts.

Mans pirmais hokeja treneris bija šis Latvijas hokeja balsts. Paldies trener, par hokeja pamata iemācīšanu!

Ģimene, radinieki, draugi un paziņas atvadās no Edgara Rozenberga

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.