Dzierkals: Biju pārsteigts par maiņu uz Vegasu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Divus gadus atpakaļ Mārtiņš Dzierkals bija pāris soļu attālumā no Nacionālās hokeja līgas (NHL), taču realitātē distance līdz mērķim ir krietni lielāka. Uzbrucējs šo sezonu aizvadīja Somijas augstākajā hokeja līgā, pārstāvot vienu no turnīra lejasgala komandām Mikeli “Jukurit”.

“Sezona bija diezgan smaga,” iesāka Dzierkals. “Bija gan kāpumi, gan kritumi, sezonas vidū patraucēja ceļgala trauma, kas nebija pārāk patīkami. Sezonu nenospēlējām līdz galam konkrētās situācijas dēļ. Noslēgumā viss gāja pozitīvā virzienā, pats iekrāju vairāk punktus un arī komandai sāka nākt uzvaras.”

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus arī šosezon Dzierkals izlaida pirmssezonas sagatavošanās posmu un pievienojās jaunajai komandai 16. septembrī. Pirmajās četrās spēlēs uzbrucējs atzīmējās ar trīs rezultatīvām piespēlēm, bet sezonas turpinājums nebija tik ražīgs. 39 spēlēs hokejists iekrāja 15 (7+8) punktus. Novembra sākumā latvietis guva ceļgala traumu, kas liedza spēlēt divus mēnešus.

“Nesekmīgā sezonas sākuma dēļ atlaida galveno treneri, tāpēc viss bija jāsāk no jauna. Jutu, ka treneri sāk uzticēties sezonas noslēdzošajā nogrieznī. Pieauga spēles laiks, biju ielikts pirmajā maiņā, kā arī vairākumā. Līdz ar to pieauga pārliecība un arī savi goliņi iekrita,” sacīja Dzierkals un salīdzināja Somijas līmeni ar KHL. “Somijā ir ātrāks hokejs, spēlētāji skrien un sitas. Tajā pašā laikā šeit bija daudz vairāk kļūdu nekā KHL, kur tādā situācijās bieži epizodes beidzas ar vārtiem.”

Dzierkala pārstāvētā “Jukurit” komanda atrodas Mikeli pilsētā, kur dzīvo vairāk nekā 54 tūkstoši cilvēki. “Jukurit” 2015./16. gada sezonā kļuva par Somijas čempioniem pēc spēka otrajā līgā, bet kopš pievienošanās augstākajai līgai, komanda ne reizi nav spējusi iekļūt izslēgšanas spēlēs. No visām 14 turnīra pārstāvētajām komandām “Jukurit” halle ir ar vismazāko sēdvietu skaitu – 4200.

“Halle bija maza, bet klubam ir ilga vēsture un spēlēs bija laba atmosfēra. Līdzjutējiem vienmēr bija kādi saukļi un dziesmas ko piedāvāt spēļu laikā. Paspēju izbaudīt arī spēli pie pilnīgi tukšām tribīnēm. Tā varētu būt jocīgākā spēle manā karjerā,” atminas Dzierkals.

Toronto “Maple Leafs” Dzierkalu izvēlējās 2015. gada NHL draftā ar 68. numuru, tomēr tālāk par fārmklubu latvietis netika. Februāra beigās Vegasas “Golden Knights” triju komandu darījumā ieguva tiesības uz latviešu uzbrucēju.

“Bija diezgan vēls un likās, ka esmu jau iemidzis. Sāka vibrēt telefons, un nodomāju, ka skan modinātājs. Cilvēki sāka tagot Instagramā un rakstīt par maiņas darījumu. Es biju pārsteigts, jo neko tādu negaidīju. Ar Vegasas klubu nav bijušas runas varbūt tikai sen atpakaļ. Par to maiņas darījumu nezināju un šobrīd arī nav vairāk informācijas.”

Uzbrucējs ir apmierināts ar aizvadīto sezonu, kā arī atzīmē komandu par finansiālo saistību nokārtošanu un palīdzību nokļūšanā uz Latviju.

“Visu samaksāja un palīdzēja, lai tiktu droši mājās. Organizētības ziņā visas sezonas garumā bija ļoti profesionāla attieksme,” bilda Dzierkals un ieskicēja nākotnes plānus. “Gribētu atgriezties Amerikā kādu dienu un mēģināt atkal cīnīties par NHL, bet laiks rādīs.”

Dzierkalam skaisti vārti vairākumā

Mārtiņš Dzierkals otro spēli pēc kārtas izcēlies ar vārtu guvumu. Mikkelin Jukurit komandas rindās latvietis šajā sezonā 36 spēlēs iekrājis 12 (5+7) punktus.

Geplaatst door Hokeja Blogs op Vrijdag 6 maart 2020

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.