Keils Makārs tēmē uz mērķi, ko 30 gadus nav sasniedzis neviens debitants

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kolorādo aizsarga uzvaru nesošais vārtu guvums 12. novembrī bija viņa 18. punkts 18 spēlēs, ļaujot viņam būt galvgalī starp debitantiem, un vismaz teorētiski lūkoties uz kompāniju, kurai neviens jaunais aizsargs nav pievienojies vairāk nekā trīs dekādes.

Jāsāk ar to, ka šie vārti vien bija izcils pacietības demonstrējums no spēlētāja viņa gados. Pagājušās otrdienas spēlē pret Vinipegas “Jets” Keils saņēma tālo piespēli no Makinona un devās darīt ko tādu, ko reti kurš vienaudzis uzdrošinātos. Dodoties tuvāk vārtiem, kaut ar brīvu metiena līniju, Makars ieturēja pauzi, līdz sagaidīja, kad Metjū Perolts metās priekšā cerot bloķēt jebkuru centienu gūt vārtus. Viegli, kā, apejot peļķi, viņš apslidoja garām aizslīdošo “Jets” uzbrucēju, līdz teju pie kreisā iemetiena apļa apakšas ticis, bija gatavs palaist ripu. Šai brīdī Konors Helebaks varēja tikai cerēt uz Keila žēlastību.

Starp spožākajām epizodēm vietu atradušais vārtu guvums lieliski parāda, cik letāls Makars spēj būt uzbrukumā, spēlējot augstākajā līmenī. Tas ir arī lielisks pierādījums, kāpēc, vismaz šobrīd, aizsargs ir līderis cīņā par sezonas labākā debitanta balvu – Kaldera trofeju. Iespējams, pieredzēsim vienu no izcilākajām debijas sezonām aizsarga izpildījumā visā NHL vēsturē.

Kad NHL izlaida atskatu uz nakts notikumiem, tika iekļauta interesanta statistika par augstākminēto Keila vārtu guvumu. Pirmajā periodā gūtie vārti izrādījās uzvaru nesošie, līdz ar to viņš pievienojās ekskluzīvai kompānijai debitantiem aizsargiem, kuru vārtu guvums nesis uzvaru divās spēles pēc kārtas – un tāds viņš ir tikai astotais. Pēdējais to iespēja Olivers Lauridsens, kurš debitēja Filadelfijas rindās 2012./13. gada sezonā, bet šobrīd slidinās Helsinku “Jokerit” rindās.

Bet šis fakts arī nav tik svarīgs, kā tas, ko nozīmē šis vārtu guvums pie viņa kopējā punktu skaita. Šis bija 18. punkts 18 spēlēs, noturot viņu punkts/spēlē robežās, pēc tam, kad tādu sasniedza pēc diviem vārtiem pret Kolumbusas komandu. Ar šādu daudzumu viņš teju par trešdaļu apsteidz tuvāko sekotāju un ne tikai: ja spēs turpināt šādā tempā, tad pievienosies aizsargiem/debitantiem, kas iekrājuši vairāk par 65 punktiem un šī kompānija nav redzējusi nevienu jaunu seju jau vairāk nekā 30 gadus.

Protams, Keila šī brīža temps krietni pārsniedz 65 punktu barjeru – ja viņš šādi spēs turpināt, tad sasniegs jaunu rekordu, kļūstot par pirmo, kurš debijas sezonā savācis vairāk nekā 80 punktus. Vienīgais, kurš pirmajā sezonā to iespējis ir Marks Hovs, 1979./80. gadā, kaut arī debijas sezona NHL – aiz muguras jau bija aizvadītas sešas WHA, līdz apvienojoties, NHL uzņēma četras franšīzes, tai starpā viņa pārstāvēto Jaunanglijas “Whalers”.

Visā NHL vēsturē ir tikai pieci aizsargi, kuri pirmajā gadā savāca 65 vai vairāk punktus. Hova 80 punktu sezonā 19 gadus vecais Rejs Burks pārņēma kontroli pār Bostonas “Bruins” zilo līniju, gūstot 17 vārtus un 65 punktus. Nākamajā, 1980./81. gada sezoņa Lerijs Mērfijs Losandželosas “Kings” sastāvā atzīmējās ar 16 vārtiem un 76 punktiem, viņš ir otrs aizsargs pēdējo 40 gadu laikā, kurš guva 18 punktus 18 spēlēs. Pēc divām sezonām Fils Hauslijs Bufalo “Sabres” sastāvā atzīmējās ar 19 vārtiem un 66 punktiem. Pēc tam Gerijam Sateram 68 punkti Kalgarī “Flames” sastāvā, tad Braiens Līčs Ņujorkas “Rangers” sastāvā guva 23 vārtus un 71 punktu. Līčs bija pēdējais debitants, kurš pārsniedzis 65 punktu robežu. Ja Makārs izvairīsies no traumām, iespējams, varēsim šai leģendārajai kompānijai pievienot viņa vārdu.

Lai akurāti redzētu, nedaudz paplašināsim spēļu skaitu, kurās viņš guvis punktus – ieskaitot desmit izslēgšanas spēles, viņš ir guvis 24 punktus 28 mačos jeb 0.86 punktus spēlē. Tas ne tikai nespēj apgāzt, bet arī pastiprina teoriju, par Makara spējām un ar šādu tempu, viņš sezonu noslēgtu ar 70 punktiem.

Pat ja viņš kur aizķeras un nesasniedz prognozēto, diezgan droši, ka jaunas virsotnes iekaros. Redzot tempu, ar kādu viņš uzsācis sezonu, Makars varētu kļūt par rezultatīvāko debitantu pēc lokauta ēras, apsteidzot Diona Fanafa 49 punktus Kalgarī sastāvā 2005./06. gada sezonā. Ja Makars iekrās 50 punktus, tad būs pirmais kopš Ņujorkas “Islanders” Vladimira Malkhova 1992./93. gada, kurš sasniedza šo ciparu, tiekot pie 60 – Makars pievienosies klubam, kuram pēdējais pievienojās Niklass Lidstrēms, kad debitēja Detroitas “Red Wings” sastāvā 1991./92. gadā.

Neatkarīgi no tā, kur viņš noslēgs sezonu var teikt, ka pašlaik uzlec vēl viens izcili talantīgs zilās līnijas balsts. Ja šādi viņš spēlē kā debitants, tad gribētu redzēt viņu sasniedzam savu spēju griestus.

The Cale Makar takeover is here and he’s aiming for a mark no rookie blueliner has hit in 30 years

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.