Kruķu pavadā uz NHL svētkiem Zviedrijā

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aptuveni tieši divus gadus atpakaļ ierados Stokholmā, lai klātienē vērotu spēli starp Kolorādo “Avalanche” un Otavas “Senators” komandām. Biļete jau ilgi stāvēja plauktā, gaidot savu uznācienu, ik rītu noskatījos uz to plauktā.

Lēmums mēģināt tikt uz spēli tika pieņemts bez šaubām – NHL spēle Eiropā, stundas lidojuma attālumā? Nav variantu, jābūt! Protams, emocijas vēl vairāk uzkurināja fakts, ka klātienē redzēšu savu mīļāko komandu – “Avalanche”, bet arī tas bija samērā sekundārs pret šāda sporta pasākuma apmeklēšanu. 70 eiro par biļeti, vēl tikpat līdzīgi par lidmašīnu un kāda nauda par dzīvošanu ierēķināta. Kāds varbūt teiktu, ka dārgs pasākums, bet domāju, ka katram būtu kas līdzīgs, ja nav, tad noteikti ieteiktu atrast. Piedzīvotās emocijas ir neaprakstāmas.

Bet virsraksts saka 2019, tad par ko mēs te runājam?

Girgensons is in the house🏠

Geplaatst door Hokeja Blogs op Vrijdag 8 november 2019

Varētu atkāpties uz vēl senākiem laikiem, kad pirmo reizi nonācu saskarē ar Hokeja Blogu, bet iztiksim. Fakts ir tāds, ka šobrīd sēžu lidmašīnā atpakaļ no Zviedrijas un tas pasaka ļoti daudz. Caur šo lolojumu ir jau sanācis apmeklēt neskaitāmus jauniešu izlašu turnīrus, lielāka mēroga pārbaudes spēles un citus hokeja pasākumus.

Kad pirms pusotra gada Lotārs teica, ka mēs varētu tiekties pie kaut kā augsta, kā NHL Globalās sērijas apmeklējuma, teicu – nav runa, mēģināsim. Nesasniedzām vēlamo rezultātu, bet nedaudz iekustinājām situāciju, pāris mēnešus tiecoties pēc komunikācijas ar cilvēkiem, kas atbild par medijiem pasaules hokeja Mekā. Gadu vēlāk, aptuveni pirms mēneša, saņemu ziņu – pēdējā diena, lai pieteiktos, liekam datus sistēmā un gaidām atbildi. Pirmā atbilde atnāca ātri – kāds ir mūsu plāns un mērķis. Neliela ziņu apmaiņa un tad klusuma brīdis. Bija palikušas divas nedēļas līdz lielajam notikumam runājam – “jāpabaksta nezvērs”, jāsaprot, kas notiek..

* Hi Davis – You have been approved *

4 vārdi un emocijas pa gaisu.

Mirklis un lidmašīnas biļetes jau bija sameklētas, naktsmājas atrastas, tikai somas un aiziet. Tomēr, smagākais šajā brīdī savilkt, kā tas viss notiks, jo nedēļu pirms došanās uz Zviedriju taisīju krustenisko saišu operāciju. Apzinoties, ka šādas iespējas bieži negadās, atkal pieķēru pie domas – nav variantu, jābrauc.

Ielidošana, īss plāns nākamajai dienai. Laikam jau kopš iekāpšanas lidmašīnā viss likās tik sirreāls, vai tiešām tūlīt nonāksim NHL spēļu aizmugurē?

8.11. Rīts, saņemam akreditācijas un apmeklējam Bufalo treniņu. Nedaudz apjukums, jāiepazīst halle. Dodamies pēc tam uz garderobi, pirmais tāds mazais mirklis, kad sāc noticēt – blakus stāv Džeks Aikls, Sems Rainhārts, mēneša debitanta balvu saņēmušais zviedrs Viktors Olfosons. Šie vīri, kuriem darbs ir tik daudzu sapnis tepat, priekšā. Aprunājamies ar Zemgu, kas ir vienīgais tautietis šai komandu duelī un dodamies vērot Tampabejas treniņu. Stāvu zemāk pamanām Niklasu Lidstrēmu, vienu no NHL leģendārākajiem aizsargiem. Nedaudz nopietni, ar tādu joka pieskaņu – dodamies pie viņa, varbūt sanāk intervija?

“The Perfect Human” Lidstrēms bauda hokeju arī no tribīnēm

Piekrīt uz mirkli parunāt, pilnīga improvizācija no mūsu puses un šīs pāris minūtes tiek noslēgtas ar kopbildi atmiņām.

Niklass Lidstrēms, Dāvis Dakša, Māris Bergs un Lotārs Zariņš

Šis laikam ir tas brīdis, kad tiešām saproti, kur esi, ko dari un ar ko runā. Ne mazāk sirreāla sajūta. Neslēpjot – uztraukums milzīgs un tas arī nekur nepazudīs, jo ir grūti pierast pie tā, ka šeit dēļ nieka kartes ap kaklu, visi mūs uztver gluži kā savējos. Pēc Zibeņu treniņa dodamies uz viņu garderobi, bet īsti nesanāk pie kāda pieķerties. Ap Hedmanu aplipuši visi, kas var. Tikko pagājuši garām Stemkosam. Mina gaitenī riteni. Galvā haoss, par to, kā mēs te esam nonākuši.

Pateicoties Mārim Bergam (Latvijas radio žurnālists), pa dienu sanāk arī ierasties uz treneru semināru, kur par vairākumu izspēli stāsta Pols Maklīns, bijušais Otavas “Senators” treneris. Prātā uzņemta teorija, ko saliksim kopā ar to, kas notiks laukumā.

Vakarā pirmsspēles konferencē Gerijs Betmens (līgas komisārs), Džons Kūpers (Lightning treneris) un Ralfs Krīgers (Sabres treneris). Kūtrums un visi jautājumi paliek neuzdoti; piedzīvot ko šādu rokas stiepiena attālumā, šķiet, ļoti savādi.

Domāju, ka par spēli daudz var nestāstīt. Paveicies, ka šīs man nebija pirmās spēles, tāpēc atmosfēra un noskaņa bija jau izjusta, lai gan emocijas nepazudīs arī pēc 10. spēles. Kā iepriekš minēju, šis viss ir citādāk, jo tiek pieredzēts no otras puses. Pēc spēles tiekam pie latviešu lokomotīves, kārtējais svarīgais materiāls, jo tomēr, izbaudot šo esam ieradušies arī paveikt darbu. Naktī visa apstrāde, pāris stundas miega un jau no rīta jādodas atpakaļ. Nedaudz gan sanāk robs plānos, jo tiek paziņots, ka rīta ledus tomēr nebūs. Tomēr, kā runā, aizveroties vienām durvīm, atvērās citas.

9.11. No rīta, jau ap astoņiem esam laukā un dodamies uz treneru semināru. Šoreiz lekcija sākās par mazākumu. Lektors Robs Zetlers bijis AHL komandas trenera asistents tagadējam Zibeņu vadītāja Kūpera un vēlāk arī Sanhosē haizivīs asistēja. Kā uzzinām pēc šīs lekcijas, ieradīsies īpašs viesis – Ralfs Krīgers, kurš atradās mūsu plānos, kā persona, kuru varētu noķert. Šīs laikam bija mūsu durvis. Pirms spēles neesot laiks viņu intervēt, bet saņēmām solījumu, ka kādā mirklī dabūsim savu kumosu.

Noris darbs pie materiāla likšanas kopā, nedaudz no pirmsspēles konferences. Otrā spēle izbaudīta ne mazāk, kā pirmais vakars. Pēc tam diemžēl nesanāk tikt pie Girgensona, jo mikrotraumas dēļ laiks tiek pavadīts lietderīgāk nekā sarunās. Pats gan uzdrošinos pieiet pie Līnusa Ullmarka, kurš gan aizņemts runājot ar zviedru žurnālistiem, tāpēc laiks palicis tikai dažiem jautājumiem. Solīts makā tiešām krīt un pēc preses konferences ar vispārējiem jautājumiem, tiekam aci pret aci ar Krīgeru. Arī šeit laika nav palicis daudz, vien pāris minūtes, bet tas viss turpina atbalsoties galvā ar “vai tas tiešām notiek?” – kārtējo reizi sev jāiekniebj.

Buffalo Sabres galvenā trenera komentāri pēc diviem zaudējumiem Zviedrijā

Buffalo Sabres galvenais treneris Ralfs Krīgers pēc noslēdzošās NHL Globālās sērijas spēles atzina, ka no komandas ceturtās maiņas tiek gaidīts lielāks pienesums. Svarīga loma ir atvēlēta Zemgum Girgensonam, kuru Krīgergs nodēvēja par līgas top mazākuma neitralizētāju.

Geplaatst door 11TV op Zondag 10 november 2019

Pievienojam arī interviju ar Bufalo “Sabres” apskatnieku no “The Athletic”, kas gan ir mūsu pēdējais punkts. Atvadas no mūsu stūrīša, kur pavadītas divas dienas un prom esam.

Tikai lidmašīnā saprotu – lai gan redzētas augstākā līmeņa zvaigznes, nevienā brīdī nav bijusi ideja par kādu fotogrāfiju vai autogrāfu. Ar šo karti ap kaklu esmu juties starp šiem cilvēkiem kā starp savējiem, nevienā brīdī nejūtot distanci, kas realitātē ir. Kādu vienmēr jūti, kad esi tribīnēs ar citiem faniem. Un tikai tagad varbūt lēnām sāc aptvert, kur esi bijis.

Paldies Lotāram, paldies Hokeja Blogs par šo fantastisko piedzīvojumu. Un gribētos vien teikt – tiksimies 2020. gadā, Helsinkos.

Mūsu #NHLGlobalSeries🌍 pieredze ir galā! Paldies NHL par augstākās raudzes hokeju, lai gan Buffalo Sabres pie uzvaras…

Geplaatst door Hokeja Blogs op Zondag 10 november 2019

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.