Maestro pamet lielo skatuvi – Pāvels Dacjuks

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Maģiskāko roku īpašnieks, hokeja vārtsargu bieds, Pāvels Dacjuks teicis ardievas pasaules labākajai hokeja līgai. Viens no meistarīgākajiem mūsdienu hokejistiem, kura tamborēšanas prasmi apbrīnos jebkura mājsaimniece. Pāvela karjera, slava un veselība bija Ziemeļamerikā, bet sirds – Krievijā.

“Tas nebija viegls lēmums, bet mums ir laiks atgriezties mājās,” Paša sacīja NHL karjeras noslēguma preses konferencē.

Dacjukam, kuram 20. jūlijā apritēs 38 gadi, bija atlikusi pēdējā sezona no trīs gadu līguma. Kontrakts ar Detroitas Pāvels Dacjuks“Red Wings” komandu tika noslēgts 2012. gadā, kura kopējā vērtība bija 22.5 milj. $. Hokejista līgumā atrunātie 7.5 milj. $ paliek spēkā “Red Wings” algu sarakstā arī nākamajā sezonā. Izvairoties no algu griestu sasniegšanas, komandas vadība vēlās aizmainīt Pāvela Dacjuka kontraktu uz citu komandu.

“Mēs skatīsimies vai es varu aizmainīt līgumu,” sacīja Detroitas “Red Wings” ģenerālmenedžeris Kens Holands. “Tas ir liels zaudējums, šī situācija ir ļoti, ļoti sarežģīta. Mēs domājām, kā mūsu komanda būs jauna un konkurētspējīga. Pašlaik tu tiksi kompromitēts par 7.5 milj. $, kuri piesieti spēlētājam, kurš tev nav. Es neesmu pārāk optimistisks par līguma aizmainīšanu.”

Situācija neizskatās diez ko cerīga, citas NHL vienības nemainīs drafta iespēju, vai kādu jaunu perspektīvu hokejistu, pret plikiem 7.5 milj. $ komandas algu sarakstā. Ņūdžersijas “Devils” un Arizonas “Coyotes” komandas varētu būt ieinteresētas Dacjuka līguma iegūšanā. Tomēr abas komandas jau ieguvušas bezvērtīgus kontraktus. Arizonas “Coyotes” vienībai Krisa Prongera līgums un “Devils” – Marka Savārda kontrakts. Tādējādi komandas aizpildot starpību līdz algu grīdai.

Pirms neilga laika Detroitas komanda izrādīja interesi par KHL zvaigzni Aleksandru Radulovu, bet nopietnākas baumas klīdušas par Tampabejas “Lightning” kapteiņa Stīvena Stemkosa piesaistīšanu komandai. Tuvākās nedēļās “Red Wings” ģenerālmenedžerim būs nopietns darbs, lai neļautu izkūpēt komandas plāniem gaidāmajai sezonai.

Februārī Dacjukam tika piedāvāti 2 milj. $, ar norunu par centra uzbrucēja palikšanu komandā arī 2016./2017. gada sezonā. Hokejists noraidīja šo piedāvājumu. Pasaules labākajā hokeja līgā Dacjuks nopelnījis vairāk, kā 60 milj. $. Lēmumu par NHL pamešanu Dacjuks pieņēma atvaļinājumā, pēc pasaules čempionāta. Pēdējos gados Maģiskais Vīrs bija vairākas reizes apdomājis lēmumu par došanos atpakaļ mājās. Lielu lomu spēlēja vēlēšanas būt tuvāk pie 13 gadīgās meitas, kura dzīvo Krievijā.

Gaužas asaras, par Dacjuka lēmumu, nelies NHL vārtsargi, kuri neskaitāmas reizes tikti pazemoti. Divkārtējam Pāvels DacjuksStenlija kausa ieguvējam, Losandželosas “Kings” vārtu mūrim, Džonatanam Kvikam ir savs viedoklis par krievu uzbrucēju. “Dacjuks ir viens no maldinošākajiem hokejistiem NHL. Viņa maģija ir spējā slēpt ripu uz nūjas. Viņš lieto slieci [slidu], kas līgā ir diezgan neierasta. Tā visā garumā ir daudz biezāka, kā parastai slidai. Apvienojot visu – ātra realizācija, grūti noteikt, kad viņš metīs un faktu, ka Dacjuks gandrīz nekad neskatās uz vārtiem, kad izdara metienu. Nākamā lieta, kuru aptver – kas tikko notika? – ripa ir aiz tevis vārtos.”

“Viņš ripu varēja ielādēt jebkur,” sacīja bijušais vārtsargs Martijs Turko, kurš NHL aizvadīja 11 sezonas. “Viņš varēja izdarīt ātru un spēcīgu metienu, tajā pašā laikā varēja arī piespēlēt. Pāvelam bija ļoti spēcīgas kājas, viņam nekad nevajadzēja nonākt metiena pozīcijā; viņš tajā jau bija.”

Aizvadītajā sezonā Paša sakrāja 49 rezultavitātes punktus (16 vārti, 33 piespēles) 66 spēlēs. Tāpat viņš kļuva par ceturto spēlētāju “Red Wings” vēsturē, kurš sasniedzis 300 vārtu un 600 piespēļu robežu. Uzbrucējs pievienojās tādiem Hokeja Slavas zāles biedriem, kā Gordijs Hovs, Stīvs Aizermans un Alekss Delvečio.

Savā pēdējā sezonā NHL, uzbrucējs palīdzēja Detroitas vienībai kvalificēties izslēgšanas spēlēm 25. sezonu pēc kārtas. Tomēr piecās spēlēs pret Tampabejas “Lightning” komandu, centra uzbrucējs palika uz nulles.

Hokejista karjeru Maģiskais Vīrs uzsāka Jekaterinburgā. Detroitas “Red Wings” redzeslokā Dacjuks nonāca 1997./1998. gada sezonā, kad sarkano spārnu Eiropas skautinga direktors devās uz Maskavu. Skauta galvenais mērķis bija apskatīt aizsargu Dmitriju Kaļiņinu [kuru “Red Wings” nedraftēja – aut.], tomēr ieraudzīja Dacjuku, kurš tika noraksturots, kā mazais cilvēks otrā komandā. Skauts devās apskatīt Pāvelu divas reizes, bet trešā reize nepienāca, jo vētras dēļ tika atcelts reiss uz Krieviju. Lidojumu uz Krieviju, ar to pašu lidmašīnu, bija plānojis Sentluisas “Blues” skauts. Tātad, tikai Detroitas “Red Wings” bija novērojuši centra uzbrucēju, kurš 1998. gadā tika draftēts ar 171. kārtas numuru.

NHL karjerā Pāvels Dacjuks 953 regulārās sezonas spēlēs guva 918 punktus (314+604), bet izslēgšanas spēlēs atzīmējās ar 113 punktiem (42+71), 157 mačos.

Viņš palīdzēja Detroitas “Red Wings” komandai izcīnīt Stenlija kausus 2002. un 2008. gadā. Ieguva Ledija Binga balvu (džentelmenis uz ledus) četras reizes (2006-2009), Selke balvu (labākais aizsardzībā spēlējošais uzbrucējs) trīs reizes (2008-2010), un tika iebalsots NHL “Zvaigžņu spēlē” trīs reizes.

Tagad Dacjuka ceļš ved uz Sanktpēterburgas “SKA”. Baumas, par hokejista pievienošanos Oļega Znaroka trenētajai komandai, bija pirms pasaules čempionāta. Intervijā ar krievu žurnālistiem uzbrucējs nesaprata, par kādu SKA tiek runāts (video zem raksta). Rīgas “Dinamo” komandai būtu vērts spēlēt KHL, lai uz “Arēna Rīga” ledus redzētu Maģisko Vīru.

Avoti: nhl.com
yahoo.com
wikipedia.org
theplayerstribune.com

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.