Menijs Legasī emocionāli stāsta par Kivlenieka došanos viņsaulē

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jau septīto sezonu Kolumbusas “Blue Jackets” sistēmas vārtsargu treneris ir Menijs Legasī, kurš spēlētāja karjeras laikā aizvadījis 12 sezonas NHL komandu vārtos. 2002. gadā Legasī Detroitas “Red Wings” sastāvā virs galvas pacēla savu vienīgo Stenlija kausu karjerā. Pirmssezonas spēlē starp “Blue Jackets” un “Red Wings” komandām mača komentētājs uz sarunu aicināja Legasī, kurš šajā vasarā saņēma daudz pārbaudījumus.   

“Es nevarēju pagulēt un vienu dienu sieva teica, lai dodos uz slīmnīcu, bet es negribēju, jo esmu spītīgs,” stāsta Legasī, kurš augusta mēnesī pēc viesošanās pie draugiem inficējās ar Covid-19. “Domāju, ka man viss būs labi, šādu klepu dabūju arī tad, kad man ir alerģiska reakcija. Man bija asins trombi. Mēs nezinām, vai tie radās Covid-19 dēļ, vai arī man tie bija izveidojušies jau iepriekš, bet klepus tos pastiprināja. Devos uz slimnīcu un ārsti, kas bija tur izglāba man dzīvību, ja mana sieva nebūtu piezzvanījusi mediķiem, tad šobrīd šeit neatrastos.

Cīņā ar koronavīrusu Legasī zaudēja vairāk nekā 13,5 kilogramus, zīmīgi, ka vārtsarga trenera meita Sabrīna ir medmāsa, kas palīdz pacientiem cīnīties ar pandēmiju izraisošo slimību. Šovasar Legasī ģimenē svētki mijās ar traģēdiju īsi pēc meitas kāzām svētku uguņošanā cieta Matīss Kivlenieks. 

“Tas joprojām ir ļoti grūti. Mēs neesam pat tuvu, lai tiktu tam pāri,” par Kivlenieku iesāka Legasī. “Viņš man un manai sievai bija kā bērns, Matīss dzīvoja pie mums pandēmijas laikā. Matīss bija no Latvijas un viņš mums kļuva ļoti tuvs gan bērniem, gan visai ģimenei. Viņš tika kremēts un viņa vecāki bija laipni, lai arī mums iedotu daļu pelnu un mēs tos ievietojām mauzolejā, kurā vieta ir arī man un sievai. Mēs joprojām varam viņu redzēt. Salūtu mēs esam lietojuši jau 17 gadus un nekad nav ticis apdedzināts pat pirksts.”

Īpašu pateicību par atbalstu grūtajā laikā Legasī izsaka pašreizējam “Blue Jackets” trenerim Bredam Larsenam un bijušam speciālistam Džonam Tortorellam. Kolumbusas kluba radio balss Bobs Makeligots raidierakstā “CBJ radio” zināja stāstīt, ka nelaimes gadījuma izmeklēšana turpinās.  

Legasī “Red Wings” sastāvā:

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.