Stenlija kausa ieguvēji rokas stiepiena attālumā

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hokeja intereses apziņā neesmu izlaidis Nacionālās hokeja līgas (NHL) finālsēriju skatīšanos. Ik gadu vismaz vienu reizi aizņemos kredītu no nākamās dienas, lai celtos trijos naktī un skatītos dueli starp Stenlija kausa pretendentiem. Šī gada uzvarētāji Tampabejas “Lightning” komanda bija īpaša, jo es atrados viņu ģērbtuvē. Šoreiz vairāk par sajūtām, kuras guvu Zviedrijā teju pirms gada.

Sezonas ievadā bija iespēja aizbraukt uz Zviedriju un klātienē baudīt augstākās raudzes hokeju. Stokholmā divas spēles aizvadīja latvieša Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” un 2018./19. gada sezonas regulārā čempionāta pārliecinošie uzvarētāji Tampabejas “Lightning”. Pēc fiasko piedzīvošanas izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, Tampa ievilka svaigu gaisu ar mērķi – izcīnīt kausu.

Ja vien Stenlija kausa izcīnīšanas recepte būtu tik vienkārša. Dodoties uz Zviedriju, prioritāte bija Girgensons, bet runāsim atklāti “Sabres” ir garlaicīgākā līgas komanda. Tikai latvieša klātesamība lika pievērst uzmanību Bufalo pulciņam. Lielākas zvaigznes bija gaiteņa otrā galā:

  • rezultatīvākais NHL hokejists – Ņikita Kučerovs (kurš staigāja ar atkailināto torsu – video zemāk)
  • viens no līgas Top 3 aizsargiem un Zviedrijas lielākais hokeja mīlulis – Viktors Hedmans
  • līgas zvaigzne, kuru traumas atturējušas no lielākajiem panākumiem – Stīvens Stemkoss (kurš min velo – es atkārtoju, video ir zemāk)

Sarakstu varētu turpināt. No zibeņiem prasīja daudz, bet šīs sezonas sākums bija kā pa viļņiem. Daudzi hokejisti norādījuši, ka tieši Zviedrijas spēles ielikušas stabilus pamatus komandas gara veidošanā – visi spēlētāji devās kopīgās vakariņās un saliedējās, kas Stokholmā rezultējās divās uzvarās. Savukārt sezonas noslēgumā ar izcīnītu kausu.

Vakardien, tādā pašā latviešu sastāvā kā devāmies uz Zviedriju, ar pamatīgu picas daudzumu kuņģī skatījāmies, kā komanda, kuras ģērbtuvē mēs bijām, baudījām izcilo hokejistu izpildījumu uz ledus un sajutām patieso komanda garu – izcīna Stenlija kausu.

Mūsu vārdus uz Stenlija kausa neiegravēs, bet atmiņā vienmēr paliks pirmā reize – klātienē redzot komandu, kas virs galvas tajā pašā sezonā pacels senāko sporta trofeju. Un šis ir tikai sākums pēc diviem gadiem 2022. gadā mēs skatīsimies NHL finālsēriju klātienē. Tā būs!

Vairāk par piedzīvojumiem Zviedrijā:

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.