Teodors Bļugers izgaršo NHL maltīti

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jaunais gads Nacionālās hokeja līgas (NHL) laukumos iesācies ar novēlotu sveicienu Latvijas simtgadē, jo izsaukumus no fārmklubiem izpelnījušies jau divi tautieši. Iesākumā līgas pastarīte Otavas “Senators” izsauca liepājnieku Rūdolfu Balceru, bet tagad beidzot kārta pienākusi pingvīnam Teodoram Bļugeram.

Latviešu hokejists pēdējos gados ir izaudzis līdz vienam no labākajiem divvirzienu (uzbrukumā un aizsardzībā) uzbrucējiem Amerikas hokeja līgā (AHL), tāpēc doma par debiju NHL bieži vien ielidojusi Bļugera galvā. Brīdī, kad viņš galvā vismazāk apviļāja šo ideju – nāca zvans no Pitsburgas.

Kamēr AHL norisinājās “Visu zvaigžņu” spēles pārtraukums, Bļugers viesojās Minesotā, kur apciemoja savu draudzeni. Tomēr zvans no lielās komandas pārtrauca divu mīlas balodīšu idilli, bet viņi par to neskuma. “Nē, viņa nebija dusmīga,” medijiem pēc pirmā treniņa sacīja Bļugers. Precīzāk būtu teikt, ka Bļugers saņēma īsziņu no AHL komandas ģenerālmenedžera, kas mainīja brīvdienu plānus: “Čau, Bilijs grib, lai paprasu, kur tu esi.” Bils Gerins ir “Penguins” ģenerālmenedžera asistents, kurš pēcāk gribējis arī noskaidrot, vai Bļugeram līdzi ir hokeja forma. Tālākā attīstība bija lidojuma izskatā uz Pitsbrugu.

24 gadus vecais centra uzbrucējs šosezon ir fārmkluba Vilksberī/Skrentonas “Penguins” rezultatīvākais spēlētājs, 45 spēlēs iekrājot 39 (21+18) punktus. Savu izaugsmes latiņu latvietis fārmklubā cēlis kopš 2016. gada ievada, kad debitēja profesionālā līmenī pēc četriem veiksmīgiem gadiem Minesotas Universitātē. Kopš Ziemassvētkiem 13 AHL mačos Bļugers sakrāja 17 (11+6) punktus, viņa kvalitātes zīme ir iemetieni, pretinieku top spēlētāju neitralizācija un pirmā kārts mazākumā.

Bļugers fārmklubā pilda kapteiņa asistena pienākumus.
Foto ahl.com

“Kad es ienācu komandā pirmo reizi, man uzticēja aizsardzības lomu un teica, ka tā ir mana galvenā atbildība,” medijā theathletic.com citēts Bļugers. “Laikam ritot, es parādīju, ka varu sniegt lielāku pienesumu un man deva arvien lielāku brīvību uzbrukumā. Daudz kas bija atkarīgs no pārliecības par paša spēkiem, ticēju sev un sapratu, ka varu dot vairāk no sevis. Jo vairāk tu met vārtus, jo lielāku pārliecību gūsti, uzlabojas pašsajūta un ticība pašam sev.”

Bet kāpēc Bļugers vēl nebija debitējis NHL? Būtu stulbi atkal attaisnoties, ka latvietis trāpījis neīstajā organizācijā, bet šajā reizē apstākļi sakrituši diezgan nelabvēlīgi. Lielajā komandā ir četri stabili, pieredzējuši NHL centra uzbrucēji, kurus izkonkurēt Bļugeram nav reāli. Ģenerālmenedžeris Džimijs Roterfords izveidojis četrus uzbrucēju trijniekus ar pārliecinošiem centriem, kuri savu darbu paveic pēc augstākajiem kvalitātes standartiem.

Pirmo divu uzbrucēju trijnieku centri komentārus neprasa – 21. gadsimta viens no labākajiem (ja ne pats labākais) hokejistiem Sidnijs Krosbijs, bet otrajā virknējumā krievs Jevgēņijs Malkins. Trešās maiņas centra spēlētāja Derika Brasāra nākotne “Penguins” komandā ir zem lielas jautājuma zīmes. Piecus miljonus pelnošais uzbrucējs šajā sezonā 40 spēlēs atzīmējies ar 15 (9+6) punktiem, bet savu līguma vērtību kanādietis neatpelna. Šis viņam ir pēdējais līguma gads, tāpēc kāda līgas komanda, kurai ir brīva vieta līdz algu griestiem, būtu ieinteresēta papildināties ar centra uzbrucēju. Savukārt ceturtajā maiņā pēc vienas sezonas aizvadīšanas Minesotas “Wild” sastāvā centra pozīciju stutē 42 gadus vecais veterāns Mets Kalens. Tieši viņš bija viens no divkārtējā Stenlija kausa iegūšanas panākuma atslēgām. Tiek apsvērta iespēja, ka vecais buks varētu spēlēt malējā pozīcijā, kas Bļugeram pavērtu iespēju centrā.

Lai gan galvenais treneris Maiks Salivans sacījis, ka viņam ir ērti izmantot centra uzbrucējus malējās pozīcijās – Deriku Brasāru, Metu Kalenu, Dereku Grantu un Railiju Šēnu šajā sezonā. Tomēr Bļugers profesionālā līmenī ir spēlējis tikai centra pozīcijā. Pēdējo reizi malējā uzbrucēja lomu viņam uzticēja koledžā pirms trim gadiem, kas ir nesalīdzināmi cits līmenis. Tagad viņu iemest malējā pozīcijā NHL būtu, kā pateikt, lai tramvaja vadītājs brauc ar autobusu, jo tāpat tas ir sabiedriskais transports.

Smagi Bļugeram ir bijuši momenti, kad spēlētāji, kuri ienāk fārmklubā pēc viņa, tiek pie NHL izsaukuma un spēles laika lielajā komandā. “Tā ir pozicionāla lieta,” par Bļugera marinēšanu AHL medijā post-gazette.com izteicās Ruterfords. “Viņš spēlē pietiekami labi, lai būtu NHL. Brīžos, kad izsaucam spēlētājus, parasti tie ir malējie uzbrucēju. Nav bijusi nepieciešamība izsaukt centra uzbrucēju. Tedijs nespēlē malā. Viņš spēlē tikai centrā. Bļugers ir izdarījis visu, kas nepieciešams, lai spēlētu lielajā komandā.” Atbilde uz pēdējo jautājumu par latvieša iespējām spēlēt NHL šajā sezonā ir savāda. “Es neredzu viņam iespēju spēlēt, skatoties uz hokejistiem, kuri tagad ir mūsu rīcībā.”

2012. gada otrā raunda izvēle kļuvis par 23. latvieti, kurš pierakstījies NHL. Tāpat Bļugers ir trešais latvietis, kurš pārstāvējis pingvīnus, pirms tam to paveikuši aizsargs Viktors Ignatjevs un vārtsargs Pēteris Skudra.

Naktī uz piektdienu (2:00) Pittsburgh Penguins tiksies ar Ottawa Senators. Ja Balcers izpelnīsies izsaukumu un NHL…

Geplaatst door Hokeja Blogs op Dinsdag 29 januari 2019

“Tedijs ir hokejists, kurš šosezon parādījis augstas klases sniegumu fārmklubā, kā uzbrukumā, tā arī aizsardzībā,” medijā triblive.com citēts galvenais treneris Maiks Salivans. “Viņš ir ļoti labs divvirzienu centra uzbrucējs, labs spēlē mazākumā, un es zinu, ka viņš ir izsalcis, lai spēlētu. Bļugers ir pelnījis iespēju. Treneru kolektīvs strādā pie katras spēles individuāli, mēs izlemsim, kas konkrētajā vakarā ir labākais variants, un vai Tedijs ir daļa no tā, bet viņš noteikti ir pelnījis iespēju šeit būt.”

Pastāv dažādi varianti, kāpēc Bļugers tomēr izsaukts uz NHL. Iespējams, komanda plāno maiņas darījumu, atbrīvojoties no kāda pašreizējā centra uzbrucēja. Varbūt tā ir papildu motivācijas deva Bļugeram, lai nenokar degunu, spēlējot AHL. Visdrīzāk latvietis uzspēlēs “Penguins” sastāvā pāris mačus, bet kāda būs tālākā nākotne? Pāris spēles un nosūtīšana atpakaļ uz AHL? Ja tā, tad nākamajā sezonā jāmaina komanda, jo Tedijs ir NHL kalibra spēlētājs. Tomēr, ja latvietis nopelna pingvīnu treneru uzticību, tad varam sagaidīt otru latvieti, kurš virs galvas pēc laika pacels Stenlija kausu.

Izmantotie resursi: sportazinas.com

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.