Aizpampuši tiesneši un siltais Dārziņš

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Latvijas hokeja izlase nenokārtoja eksāmenu, lai piedalītos ceturtdaļfināla pasākumā, viņiem arī nepalīdzēja citi cīņubiedri, kas varēja vismaz teorētiski plašāk pavērt iespēju nonākt tur, kur bijām pagājušogad. Ja citreiz sūkstāmies, ka tiesneši bijuši akli, tad šogad esam divtik dusmīgi uz viņiem.

Labi, neuzvarējām Šveici, bet čehi nebūt nesolījās vieglāks pretinieks cīņā par ceturtdaļfinālu. Studējot Porto, sanāca aprunāties ar pāris čehu studentiem, kuri seko hokejam uz puslodzi, viņi atzina, ka Latvijas un Čehijas spēle bija viens no aizraujošākajiem mačiem, ko skatījušies. Es viņiem atbildu: “Tas tāpēc, ka jūs uzvarējāt.” Viņi apstiprināji atbildi, bet arī norādīja, ka Latvijas hokejisti lika čehiem spēlēt savā augstākajā līmenī. Uztvēru to kā komplimentu, saskandinājām alus kausus un iedzērām par lielu Latviju.

Čehi uzņem apgriezienus

Atgriežoties pie hokeja, tad pēc pirmā perioda starp Latvijas – Čehijas komandām emocionālais pacēlums bija visiem latviešiem. Eiforija augstākajā līmenī, jo čehus ne reizi neesam uzvarējuši, bet pēc pirmā nogriežņa diezgan pārliecinoši ņemam. Lauris Dārziņš ar savu falšo metienu aizsūtīja visus uz vietējo konditoreju, jo tik siltu piespēli Miks Indrašis šaubos, ka bija saņēmis savā karjerā. Pēcāk kapteinis pats izveidoja sev vārtu gūšanas iespēju, izslidojot cauri čehu trapecei, gūstot vienus no Latvijas izlases skaistākajiem vārtiem.

Tomēr zemapziņā bija reālisma enkurs, kurš vilka emocijas uz leju, jo tas ir tikai sākums. Tas bija beigu sākums Latvijai. Otrajā periodā čehi uzņēma apgriezienus pēc Māra Bičevska diskutablā 5+20 noraidījuma. Hārtlijs pēc mača minēja, ka šī bija atslēgas epizode, kas salauza spēles gaitu.

Čehi sajuta pārliecības garšu uzbrukuma zonā, kam līdzi pavilkās pārpildītās tribīnes ar Čehijas valstsvienības līdzjutējiem. Mazāk nekā sešās minūtēs zaudējām divus vārtus, bet perioda izskaņā minūtes laikā Latvijas vārtos iespurdza vēl divas ripas 2:4. Trešajā periodā pretuzbrukumā čehi guva piektos vārtus, bet piecarpus minūtes pirms pamatlaika beigām, vairākumā, sešus spēlētāju sastāvā Dārziņš guva savus otros vārtus spēlē 3:5. Laika bija par īsu un spēki izsmelti, pēdējo ripu Čehijas hokejisti raidīja tukšos vārtos 3:6. 

Krievu zvaigžņu lietus

Ja Latvijas izlase pret čehiem būtu visu spēli noturējusi tādā līmenī kā pret Krieviju, tad iespējams tabulā būtu nākuši papildus trīs punkti. Pirmo periodu latvieši nospēlēja ļoti solīdi, ja rezultāts uz tablo pēc 20 minūtēm vēsta 1:0 mūsu labā, tad nevaram sūkstīties. Trīs sauso spēļu periodu krieviem pārtrauca Oskara Cibuļska vārtu guvums.

Otrajā periodā sākās pigori, kad 27. sekundē pirmos vārtus spēlē guva krievi. Perioda gaitā zaudējām divus vārtus mazākumā pēc diezgan muļķīgiem noraidījumiem. Krievu spēlētāja ceļā apzināti pie mūsu vārtu staba nostājās Artūrs Kulda, bet otrā epizodē Oskars Cibuļskis paslidināja vārtsarga nūju Elvja Merzļikina virzienā, kas nav atļauts.

Otrā perioda izskaņā, spēlējot vairākumā, Bobs Hārtlijs veica taktisko viltību ar vārtsargiem, lai atpūtinātu Latvijas izlases līderus, tomēr šis izgājiens nenesa rezultātu. Par citu tāda paša veida viltību karjerā atminējās Sandis Ozoliņš, kad spēlēja pie Hārtlija Kolorado “Avalanche” sastāvā.

Trešajā periodā komandas neapmainījās ar vārtu guvumiem, spēlei ar 1:3 noslēdzoties par labu mūsu kaimiņiem.

Tiesneši

Čempionāta arbitriem mēs varētu veltīt atsevišķu rakstu, ko noteikti izdarīsim, bet pāris epizodēs viņu lēmumi nebija adekvāti. Hokejs ir kļuvis ātrāks, tāpēc var neredzēt visas epizodes laukumā, ko tiesnešiem nevar pārmest. Svarīga laukumā ir atrašanās pozīcija, lai konkrētajā situācijā noteiktu, vai bijis pārkāpums pret spēlētāju vai nē. Tomēr epizode, kurā tika kavēts Lauris Dārziņš, tiesneša acu priekšā, bija pilnīgs absurds.

Krievu aizsarga Ņikitas Zadorova pārkāpums pret Rihardu Bukartu tika atbilstoši sodīts, jo pretinieks bija galvastiesu pārāks, bet latvietis nebija sagrupējis, lai uzņemtu spēka paņēmienu.

Savukārt Dmitrija Orlova sitiens galvas un kakla rajonā ar elkoni. Ņemot vērā, ka mūsdienu hokejā galvas traumām tiek pievērsta pastiprināta uzmanība, tad šis pārkāpums bija jāfiksē spēles laikā. Ja nē, tad disciplinārajai komisijai jāpiešķir vismaz vienas spēles diskvalifikācija. Pozitīvi tas, ka Orolovs pēcāk atvainojās Oskaram Batņam.

 Cik ilgi pavilks?

Latvijas izlasei spēka rezerves nav daudz, vienā no intervijām Hārtlijs izteicās, ka spēlētāju selekcija nav liela, tāpēc sastāvs jāizvēlas starp tiem hokejistiem, kas ir pieejams. Kanādiešu speciālists daudz spēles laika dod Rūdolfam Balceram, Teodoram Bļugeram, Laurim Dārziņam, kuri pamazām dziest ārā. Ja dod spēlēt vienādos sastāvos, vairākumā un mazākumā, tad pamazām spēki izsīkst.

Spēlē pret Krievijas izlasi sastāvā ielēca Jānis Jaks, kuram ir labs slidojums, vairākās epizodēs aizsargs nospēlēja droši ar ripu, netaisot paniku. Trešajā periodā viņš arī tika iespēlēts vairākuma brigādē, visā spēles gaitā iespēju robežās Jaks arī pieslēdzās uzbrukumam.

Cienījami noslēgt

Būsim reāli, Latvijas izlase šogad nekvalificēsies ceturtdaļfinālam, bet čempionāts līdz šim aizvadīts godam. Atlikušas divas spēles ar Zviedriju un Norvēģiju, kuras jānoslēdz uz pozitīvas nots. Tagad savu iespēju, bez liela spiediena, var izmantot jaunie hokejisti, jo dažiem tikai vienreiz gadā sanāk pabūt uz hokeja lielās skatuves.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.