Nozīmīgākie sporta notikumi 2021. gadā

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

No Pasaules hokeja čempionāta līdz Tokijas olimpiskajām spēlēm – pēc gadu ilgas pauzes sporta līdzjutējiem visā pasaulē tiek solīta patiesi aizraujoša sezona. 2021. gads neapšaubāmi būs īpašs ne tikai sportistiem, bet arī līdzjutējiem, nesot virkni elites klases sportā nozīmīgu notikumu, kuri tika pārcelti vai atcelti globālās pandēmijas dēļ. Tieši gaidāmā vasara sola atgriezt sporta pasauli pirms pandēmijas kārtībā – ar līdzjutēju un fanu klātienes mačos. Šajā rakstā palūkosim 3 nozīmīgākos pasaules sporta notikumus, kuriem būs iespēja sekot līdzi ikvienam no mums arī tepat Latvijā.

Pasaules čempionāts hokejā

Pasaules čempionāts hokejā gadu no gada ir gaidītākais sporta notikums Latvijā. Tieši 2021. gada čempionāts būs īpašs tieši mums, čempionātam norisinoties mūsmājās. Protams, ņemot vērā, ka hokejs ir viens no Latvijas sporta fanu iecienītākajiem sporta veidiem, vilšanās par čempionāta norisi globālās Covid-19 pandēmijas zīmē ir neizmērojama. Vai faniem Rīgā būs iespēja just līdzi pasaules spēcīgākajām hokeja izlasēm no 21. maija līdz 6 jūnijam? Visticamāk nebūs. Taču šobrīd skaidras atbildes uz šo jautājumu nav, visticamāk tā būs gaidāma īsi pirms čempionāta sākuma. Neskatoties uz neskaidrībām par līdzjutēju dalību, šis čempionāts ir ilgi gaidīts notikums. Šajā gadā Latvijas izlase Boba Hārtlija vadībā sacentīsies B apakšgrupā ar mērķi iekļūt ceturtdaļfinālā. Tāpat šis gads būs atšķirīgs, jo netiks izspēlēta izkritušo izlašu noteikšana – visas valstsvienības, kuras ņems dalību čempionātā savu vietu elitas klases divīzijā nezaudēs. Kuri ir tavi Pasaules čempionāta hokejā favorīti šogad? Kādas ir Latvijas izlases izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā?

EURO 2021 – Eiropas čempionāts futbolā

Pasaules hokeja čempionātam 2021. gada vasarā sekos EURO 2021 jeb Eiropas čempionāts futbolā. No 11. jūnija līdz 11. jūlijam čempionāts tiks aizvadīts UEFA  60 gadu jubilejas zīmē ar īpašu, iepriekš nebijušu spēļu izspēles modeli. Neskatoties uz līdzšinējiem globālās pandēmijas ierobežojumiem, EURO 2021 norisināsies 11 valstis, 11 pilsētas un 11 dažādos stadionos. Čempionāts kopumā tiks aizvadīta 51 spēle ar fināla maču Vemblija stadionā, Londonā.  Taču arī faniem Spānijā, Itālijā, Vācijā, Nīderlandē, Dānijā, Ungārijā, Rumānijā, Azerbaidžānā un Krievijā būs iespēja sekot līdzi pasaules spožāko futbola zvaigžņu sniegumam. Iespējams, pat klātien! Tieši spēja nodrošināt līdzjutēju klātbūtni spēļu laikā ir izvirzīts kā viens no kritērijiem čempionāt rīkotājpilsētām. Nespēja izpildīt valstu nacionālās epidemioloģiskas prasības un šo UEFA prasību jau ir prasījusi rīkotājpislētas statusa zaudēšanu daļai no sākotnēji plānotajām Eiropas pilsētām. Taču arī šis gads nebūs izņēmums izcilam futbolam. Jau šobrīd sporta lietpratēju prognozes norāda uz Anglijas, Francijas un Beļģijas dominanci šajā čempionātā. Uzzini vairāk par čempionāta prognozēm Betsafe Latvija mājaslapā!

Tokijas vasaras olimpiskās spēles

2021. gada vasara noslēgsies ar vienu no pasaules elites sporta nozīmīgākajām sacensībām – Tokijas vasaras olimpiskajām spēlēm jeb Tokija 2020. Tieši tāpat kā EURO 2020 vai hokeja čempionāts, arī vasaras olimpisko spēļu norise ir pārcelta no 2020. gada, pamatojoties ar spēļu norisei radītajiem sarežģījumiem. Neskatoties uz virkni neskaidrību par un ap olimpisko spēļu norisi,  tās plānotas no 23. jūlija līdz 8. augustam. Latvijas delegāciju veidos aptuveni 30 atlēti, kas pārstāvēs vieglatlētikas, pludmales volejbola un jāšanas sporta un citas disciplīnas. Tāpat šī gada olimpiskās spēles tiks papildinātas ar jaunām disciplīnām: 3×3 basketbolu, BMX frīstailu un medisons stafetes sacensībām treka riteņbraukšanā. Savukārt pirmo reizi olimpisko spēļu vēsturē olimpiskajā programmā tiks iekļauta klinšu kāpšana, sērfings un skeitbordings.

 

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.