Brahmanis par treknāko līgumu, sapņu sastāvu un Dinamo laiku: “Latviešu čalim Latvijas komandā nav vietas”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rīgas “Dinamo” debijas sezonā viņš aizvadīja vien četras spēles un pasaules čempionātu savā karjerā nav sasniedzis. Kaut arī bija viens no labākajiem vārtu guvējiem Latvijas čempionāta un Liepājas “Metalurga” līderis. Joprojām 40 gadu vecumā spēlē hokeju un audzina jauno maiņu. Šīs nedēļas podkāsta “Devītnieks” viesis ir Edijs Brahmanis, kurš šo sezonu aizvada HK Prizma rindās. 

Brahmanis sarunas laikā atklāja arī Dinamo patiesību. Toreiz, 08./09. gada sezonā, pēc četrām aizvadītām spēlēm “Dinamo” treneris Jūliuss Šuplers minēja, ka ir apmierināts ar hokejista sniegumu laukumā, bet pēc tam vairs Ediju Brahmani komandas sastāvā neredzējām.

“Tur viss nebija viennozīmīgi, ka pēc tās spēles es nomazgājos, iegāju, man pateica “viss, brauc uz Liepāju atpakaļ”. Tāds kišmiš tur gāja pāris nedēļas. Kā viņi tur gribēja sarunāt tā vai šitā. Viennozīmīgi pateicoties Viesturam Koziolam es vispār tur nonācu. Man bija līgums ar Liepāju, tas bija skaidrs visiem. Un tā tas palika, es aizbraucu uz Liepāju atpakaļ. Golubovičs (Vladimirs) tajā laikā bija Liepājā treneris. Golubovičs teica, “man vispār nekas nav pretī, brauc, spēlē”. Viņš pat par līgumu nevienu vārdu nesaka. Laikam Zaharins (Sergejs), tie lielie cilvēki kaut ko tur nesarunāja. Es pēc gadiem uzzināju, ka tur bija naudas lietas kaut kādas. Laikam no Liepājas puses bija nauda pajautāta, bet nu kas, cik, to es nezinu un šodien es nevaru pateikt. Bēdīgi ir tas, ka pēc tam citi cilvēki Liepājā dod intervijas, ka es fiziski neesmu vilcis. Sporta avīzē Šuplers pateica vienu, bet Liepājā cilvēki izdomā, ka es tur neesmu fiziski. Tas bija tā baigi sūdīgi. Tu lasi un tu zini, ka tā nav taisnība.”

2008./09. gada sezonā Brahmanis spēlēja Liepājas “Metalurgā”, Baltkrievijas turnīrā. Nākamajā sezonā 12 spēles hokejists aizvadīja Vācijas otrās līgas komandā “ETC Crimmitschau” un 27 spēles atkal Liepājas “Metalurgā”. Pēc tam nākošās divas sezonas Edijs Brahmanis spēlēja Kazahstānā, kur pirmajā 2011./12. gada sezonā 52 spēlēs guva 23 vārtus un 40 punktus. Gadu vēlāk, otrajā sezonā 51 spēlē latvietis guva 28 vārtus un 46 punktus.

Pēc šīm divām rezultatīvajām sezonām, Brahmanis pats zvanīja “Dinamo” komandai un jautāja iespēju doties uz nometni. “Es domāju, ka statistika nemelo. Es gāju, pats zvanīju un prasīju “iedodiet man šanci”. Vienkārši atnākt uz nometni, neko man nevajag – ne naudu, ne ko, es gribu vienkārši paņemt un pierādīt sevi. Uz ko man tika atbildēts kādus divus gadus pēc kārtas “nav vietas, mums ir pilns ar spēlētājiem”. Nu kā saprast, ka tev, latviešu čalim, Latvijas komandā nav vieta uz zboros atnākt. Tas, manuprāt, nebija forši.”

Tieši Kazahstānā spēlējot, latvietis ieguvis savas karjeras treknāko līgumu. Tas noticis otrajā sezonā, kad līgums noslēgts uz desmit mēnešiem un summa bijusi 7000 eiro mēnesī. “Plus man bija prēmijas, tādas diezgan iespaidīgas priekš mūsdienām. Ejot uz spēli 300-400 dolāri un plus par punktiem. Tu ej uz spēli un jau zini, ka esi nopelnījis. Es to kopējo nekad nesaskaitīju.”

Jautāts par savu sapņu TOP5nieku un vārtsargu, Brahmanis nosauca sekojošus hokejistus. Kreisais uzbrucējs būtu viņš pats, centrā vēlētos redzēt komandas biedru Armandu Bērziņu par kuru hokejists atzina sekojoši: “Viņš lielāku kaifu ķer no labas piespēles nekā no gola. Viņš pat man tikko Lietuvā parādīja to momentu, kur viņam ir jāmet gols, bet viņš meklē un atdod. Armands ir tas, kas pēdējo, ko izdarīs laukumā, būs uzmetīs. Viņš vienmēr atdos. Forši jau spēlēt ir ar tādu cilvēku.” Labās malas uzbrucējs būtu Aleksandrs Kerčs. “Viņš man bija tāds (elks) tad, kad man bija 19 gadi un tas pirmais lielais hokejs sākās.”

Aizsargos vēlētos redzēt Kristapu Sotnieku. “Es viņu zinu labi kā savu čomu un viņš draudzības spēlē pat tev pagrūdīs. No stūra neiznāksi ārā, ja viņš nepārkodīs kāju. Viņš ir tāds foršs aizsargs, kuru viennozīmīgi tu gribi savā maiņā. Tu zini, ka tev stūrī palīgā nav jāiet, tur Soča visu izdarīs. Viņš atņems ripu, izmetīs tev ārā, tev tikai pēc tam jāskatās.” 

Kā otru aizsargu Edijs Brahmanis nosauca Maksimu Širokovu ar kuru arī šobrīd abi ir komandas biedri HK Prizma rindās. “Maks ir tāds, kurš uzkurinās gan ģērbtuvi, gan soliņu, ja kaut kas neies un pa ģelu. Viņš var bļaut skaļi, es arī māku bļaut skaļi un esmu bļāvis, bet pa ģelu, kā vajag. Kad dod, tad dod un tad visi arī saprot. Tajā pašā Olimpā, kad mēs bijām, viņš bija spēlētājs, pēc tam mums treneris. No viņa no pusvārda visu saprata un tur viss kārtībā uzreiz visiem.” Vārtsarga pozīcijā Brahmanis vēlētos redzēt vēlvienu savu tagadējo komandas biedru Jāni Auziņu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hokeja Blogs (@hokeja_blogs)

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.