Ralfs Bukarts – latvietis NHL komandas spēlētāju selekcijā

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ralfs Bukarts ir tēvs Robertam, Rihardam un Rodžeram Bukartiem, kuri ir zināmi Latvijas hokejisti. Ne tikai Bukarta dēli uzvārdu padara zināmāku, bet arī pats tēvs nopietni strādā hokeja pasaulē.

Ralfs Bukarts ir labi zināms treneris Latvijas jauno hokejistu aprindās. Menedžējis jauniešu klubus “Mārupes HS”, “Daugava/Sāga” un trenējis jauniešu vienību “Sāga”. Šosezon brāļu Bukartu tēvs kļuvis par Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Floridas “Panthers” Eiropas skautinga un attīstības programmas konsultantu Eiropā.

“Labi apzinos to, ka tas [skauta] ir samērā mežonīgs darbs. Tas ir praktiski darbs bez brīvdienām un tikai par labu šai organizācijai, un tad pēc kāda brīža man piedāvāja šādu lomu.” Šādā amatā Bukarts nonācis pateicoties draudzīgajām attiecībām ar Floridas “Panthers” ģenerālmenedžeri Bilu Zito. Sākotnēji esot piedāvāts skauta darbs, bet no šīs iespējas Bukarts atteicies.

“Skauts meklē un atrod kādu konkrētu spēlētāju. Visa informācija nonāk pie attīstības direktora, pie ģenerālskauta vai pie ģenerālmenedžera, viņi tikai redz visus šos darbinieku ziņojumus. Kad pienāk trīs pozitīvi ziņojumi par vienu spēlētāju, tad klubs izrāda lielāku interesi,” Bukarts raksturo skautu darbu.

“Var redzēt, ka es ar savu 50 gadu pieredzi hokejā pat tik tālu nebiju iepazinies. NHL komandu struktūra ir ļoti nopietna.” Tā par darbu NHL komandā izsakās Ralfs Bukarts. Šāda darba iespēja dod arī priekšrocību komandas sastāvam ieteikt savējos. “Varu lepoties ar to, ka reāli esmu ieteicis vienu latvieti [Uvi Balinski] un šobrīd 90% izskatās, ka šo latvieti mēs nākamgad redzēsim aiz okeāna.”

Sadarbība ar Floridas “Panthers” komandu Bukartam ir līdz šīs sezonas beigām. “Viņi nevar uzreiz kaut ko noslēgt, jo kā teica, vēlme uz posteņiem ir liela.” Bukarts skaidro, ka uz šādām lomām vairāk cer hokejisti, kuri savu karjeru ir beiguši, bet vēlas palikt kluba sistēmā.

Nobeigumā tika jautāts arī par trīs dēliem, kuri turpina sevi pierādīt citu valstu komandās. “Viņi dara savu darbu, viņi ir tā audzināti. Neguļ uz lauriem.” Bukarts norāda, ka abiem vecākajiem dēliem sezona neesot bijusi veiksmīgākā, bet viņi turpina strādāt un sevi pilnveidot.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.