Baltijas Hokeja Līgas finālposms sākas jau šodien

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Liepājā sāksies Baltijas Hokeja Līgas (BHL) finālposma turnīrs. Tajā plānots bija startēt četrām komandām – HK “Mogo/LSPA”, HK “Liepāja”, “7bet-HOCKEY PUNKS un “Tartu Välk 494”, kura sakarā ar spēlētāju iztrūkumu trešdien atsauca savu dalību. 

Turnīrs norisināsies no 29. līdz 31. oktobrim un spēles varēs vērot Sportacentrs.com tiešraidēs. Iesākumā bija paredzēts, ka BHL finālposms norisināsies pagājušā gada nogalē, tomēr Covid-19 drošības apsvērumu dēļ tas tika atcelts. Skatītāji spēles klātienē nedrīkstēs apmeklēt, valstī pieņemto ierobežojumu dēļ. 

Pirms turnīra sākuma, hokejablogs.lv uz sarunu aicināja Liepājas komandas spēlētāju Renāru Kamergrauzi un Igaunijas Hokeja Federācijas prezidentu Rauno Parras.

Liepājas komandas aizsargs Kamergrauzis pirms turnīra ir labā noskaņojumā un stāstīja, ka nav īpaša gatavošanās spēlēm: “Viss ir kārtībā. Pozitīvs noskaņojums. Gatavojamies tāpat kā Latvijas čempionāta spēlēm nekas jauns īsti nav.”

Desmit Latvijas čempionāta spēlēs 20 gadus vecais hokejists šosezon atzīmējies ar vienu rezultatīvu piespēli. “Galvenais ir pildīt trenera dotos uzdevumus un tad jau viss būs kārtībā,” mērķi – cīnīties par kausu komentē jaunais aizsargs. “Protams, māju sienas vienmēr palīdz. Jūtamies labāk spēlējot uz sava ledus savā arēnā.”

Igaunijas hokeja federācijas prezidents Rauno Parras stāstīja, ka savainoto spēlētāju dēļ “Tartu Välk 494” komanda nevarēja nokomplektēt pilnu sastāvu. Atbildot uz jautājumu par gados jaunāku spēlētāju piesaisti viņš teica: “Cik man ir zināms, viņi jau ņēma vērā visus spēlētājus, kuri bija iekļauti potenciālo hokejistu sarakstā, arī jaunākos spēlētājus, taču tik un tā nevarēja izveidot pilnu sastāvu, kas varētu braukt uz Liepāju. Igaunijā jaunatnes klubu organizācijas nav tādas kā Latvijā, jo jums visas vecuma grupas ir pilnas ar spēlētājiem, mums nav tik daudz hokejistu, kas būtu uzreiz pieejami.”

Papildu tam Parras norādīja uz Latvijas hokeja federācijas nepilnībām turnīra organizēšanā. “Protams, man ir skumji, bet jāatzīst, ka tā bija plānošanas kļūda, mēs joprojām runājam par amatieru hokeja klubu. Divas nedēļas nogales pēc kārtas, pirms šī turnīra, viņiem bija divi ļoti izaicinoši starptautiski turnīri. Nākamreiz vajag labāk plānot un neielikt šos turnīrus tik īsā laika periodā.”

Savukārt par nākotni jau ir sākts domāt un Parras noskaņojums piedalīties šajā turnīrā ir pozitīvs. “Tas vēl ir jāizlemj, bet mēs, protams, esam ieinteresēti un domājam, ka tā ir visa Baltijas hokeja nākotne. Mums ir jāatrod veids, kā panākt, lai mēs varam aizvadīt šos turnīrus.”

Visas komandas savu ceļa zīmi uz finālposmu izcīnīja pērnā gada novembrī turnīrā, kas norisinājās Tartu un Viļņā. 

Spēļu grafiks gaidāmajam turnīram:

29.10. (Plkst. 19:00)
HK “Liepāja” – “7bet-HOCKEY PUNKS”

30.10. (Plkst. 15:00)
HK “Mogo/LSPA” – “7bet-HOCKEY PUNKS”

31.10. (Plkst. 13:00)
HK “Liepāja” – HK “Mogo/LSPA”

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.