Dramatiskā cīņā Latvija piedzīvo zaudējumu Baltkrievijai

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šis mūsējiem bija ļoti svarīgs mačs par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, diemžēl tika piedzīvots zaudējums pret principālo Baltkrievijas izlasi. Tomēr tīrā cīņā šī uzvara netika gūta. Pusminūti pirms perioda beigām vārtus Latvijas izlases labā guva Kaspars Daugaviņš, bet pēc tiesnešu uzskatiem Gints Meija atradās vārtsarga laukumā. Vārti netika ieskaitīti. Tiesneši mums nozaga spēli!

Pirmais periods: 2. minūtē pirmais bīstamais metiens pa Masaļska vārtiem. Aktīvi Latvijas aizsardzības zonā Latvijas hokeja izlasespēlēja baltkrievu pirmā maiņa. Tribīnes dzen uz priekšu Baltkrievus. Vienīgā maiņa, kas stabili var nostāties baltkrievu zonā ir Daugaviņa trijnieks. Baltkrievi met daudz un no visām pozīcijām. 8. minūtē Latvija mēģināja izmantot Znaroka ieviesto maiņu, diemžēl Ņiživijs nepieņem Pujaca doto piespēli (tā Latvija Sočos iemeta vienīgos vārtus kanādiešiem). Pirmos vārtus spēlē guva Džefs Plets ar plaukstas metienu no zilās līnijas. Uzreiz pēc ielaistajiem vārtiem nākamajā maiņā rezultātu dubultoja Mihails Grabovskis, nodemonstrējot savu meistarību pretkustība tika apspēlēts Galviņš. Latvijas izlases pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu. Mūsējie īsti pat nevarēja ieiet baltkrievu zonā. 12. minūtē pirmais bīstamais metiens pa Baltkrievijas vārtiem. Toties mūsējie rāda labu spēka spēli. Pirmais noraidījums spēlē Mārtiņam Cipulim spēles 16. minūtē. Mazākums izturēts. 18. minūtē pārkāpumu pret Masaļski izdarīja Baltkrievu hokejists, Latvijai vairākums. Vairākumu Latvija neizmantoja. Minūti pirms perioda beigām trešo reizi tika izmantota nomaiņas viltība, diemžēl neveiksmīgi. Izskatās, ka mūsējos valda neticība. Pēc pirmā perioda Latvija iedzinējos ar 0:2. Metienu attiecība par labu Baltkrievijai 7:4.

Otrais periods: periodu sākām ar mazākumu, Latvija darbojās pārliecinoši. Pēc izturētā mazākumu noraidījumu Latvijas hokeja izlasenopelnīja Rodrigo Laviņš. Mazākuma laikā skaistu spēka paņēmienu, uz Latvijas aizsardzības zonas zilās līnijas, izpildīja Pujacs, kurš uz pēcpuses paņēma Grabovski. Arī otrs mazākums tika izturēts. 7. minūtē laba iespēja trīskāršot rezultātu bija Baltkrieviem, par laimi, nemainījās. Pēcāk vienā no epizodēm Jēkabs Rēdlihs uzgrūda pretinieku uz Masaļski, pēc tam izcēlās kautiņš. Latvieši Edžu aizstāvēja godam! Pa divām soda minūtēm bija Jurim Štālam un Jēkabam Rēdliham. Tāds pats soda mērs arī baltkrieviem. Diemžēl vairākums atkal netika realizēts. 11. minūtē 2+10 sodu nopelnīja Māris Jass par sitienu galva un kakla rajonā. Aizturētā soda laikā Latvijas izlases vārtus no zaudējuma glāba Masaļskis. Vairākumu baltkrievi nerealizēja. Pēc šī mazākuma vairākums sekoja Latvijas izlasei. Dažas sekundes pēc vairākuma sākuma vēl viens noraidījums baltkrieviem. Lielo vairākumu mūsējie izmantoja, ceturtos vārtus čempionātā guva Artūrs Kulda. Otra vairākuma laiku neizmanttojām, bet vieni vārti kabatā ir. Pusminūti pirms perioda beigām Latvijai vairākums. Otrais periods beidzās ar Latvijas uzvaru, spēle rezultāts 1:2.

Trešais periods: Latvijas izlase trešo periodu sāka ar vairākumu, vienīgā bīstamā iespēja bija Kasparam Daugaviņam pie baltkrievu vārtiem. Iespēja netika izmantota. 8. minūtē noraidījumu nopelnīja Rodrigo Laviņš. Mazākums izturēts. Šajā periodā abām komandām tvaiks mazliet bija nosēdies. 14. minūtē pārkāpumu viduszonā pret Indraši izdarīja Baltkrievijas izlases hokejists, iespēja! Diemžēl, bet vairākumu neizmantojām, lai gan iespējas bija. Divas minūtes pirms peridoa beigām noraidījums Baltkrievijas izlases rindās. Spraigā vairākumā vārti tika gūti, bet tiesneši vārtus neieskaitīja. Tīri nozagti vārti. 2 sekundes pirms spēles beigām baltkrievi guva trešos vārtus – tukšā Latvijas vārtu tīklā. Spēles beigu rezultāts 1:3.

Latvija – Baltkrievija (0:2, 1:0)

Vārti: 08:07 Džefs Plets (Romans Graborenko, Mihails Grabovskis) 0:1, 08:40 Mihails Grabovskis (Aleksejs Kaļužņijs, Dmitrijs Korobovs) 0:2, 33:49 Artūrs Kulda (Aleksandrs Ņiživijs) 1:2,

• Sastāvā atgriezīsies Artūrs Kulda, bet mačam netiks pieteikts 18 gadus vecais aizsargs Jānis Jaks.
  • Kā uzskata Baltkrievijas hokeja izlases galvenais treneris, kanādietis Glens Henlons, tad Latvijas izlase ir spēcīga, kurā pirmās trīs maiņas var iemest vārtus. Tāpat abu izlašu fani ir emocionālo, tāpēc šovakar arēna būs skaļa.
  • Vārtos stāsies Edgars Masaļskis, ja vārtsargs būs labi noskaņojies, spēle aizies, jo atpūta Edžam bija.
  • Labākie krievu hokeja eksperti ir pārliecināti par Latvijas izlases uzvaru pār Baltkrieviju! Mājiniekiem te esot plastalīna komanda… 🙂 (Jānis Celmiņš)
  • Baltkrievi pirmo reizi Minskā jau no paša sākuma sāks spēli ar maiņu: Grabovskis – Kalužnijs – S. Kosticins. Būs īpaši jāuzmana! (Māris Zembergs)
  • Dienā, kad Lukašenko brauca klātienē skatīties baltkrievu spēli, Latvijas hokejistu ģērbtuvi no rīta pat ar suņiem izstaigāja. (Māris Zembergs)
  • Baltkrievi savējo uzmundrināšanai tribīnēs izvilkuši lielformāta audeklu ar 24 numuru. Ar 24 numuru Baltkrievijas izlasē spēlēja Jaroslavļas aviokatastrofā traģiski bojā gājušais aizsargs Ruslans Salejs. (Māris Zembergs)
  • Šodien runāju ar Artūru Irbi, kurš saka – mūsu izlases lielākais spēks šogad ir nesatricināmā pārliecībā par sevi. Pie jebkāda rezultāta. (Ingmārs Jurisons)