Latvijas hokeja izlase atzīst čehu veterānu pārākumu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ziemas Olimpisko spēļu, hokeja turnīra trešajā dienā savā starpā tikās Latvijas un Čehijas valstsvienības. Latvijas izlase čehus nav uzvarējusi nevienā no deviņām tikšanās reizēm (vienreiz neizšķirts). Šajā mačā Latvijas izlase ar 2:4 atzina čehu parākumu.

Spēli aktīvi uzsāka abas komandas. Praktiski 5 minūtes abas komandas spēlēja bez pārtraukumiem. Vairāk dominēja Martins EratsČehi. Perioda 7 min. noraidījumu nopelnīja Ozoliņš par sitienu pretiniekam ar nūju, mūsējie aizsargājās labi un mazākums tika izturēts. Desmitajā minūtē čehi izveidoja bīstamu pretuzbrukumu un Martins Erats ar metienu starp Masaļska kājsargiem guva pirmos vārtus spēle. Drīz vien noraidījumu nopelnīja Martins Hanzals, Latvijas izlase ļoti labi darbojās vairākumā. Pēc skaistas izspēles no vārtu priekšas vārtus vairākumā guva Jānis Sprukts. Pēc zaudētajiem vārtiem čehi sāka spēlēt agresīvāk. Pāris minūtes pirms pirmā perioda beigām 2+2  minūšu noraidījumu nopelnīja Miķelis Rēdlihs. Vien dažas sekundes pirms pirmā perioda beigām vārtus Čehijas izlases labā guva Jaromirs Jāgrs. Pirmais periods noslēdzās ar 2:1, Čehijas labā. Metienu attiecība par labu čehiem 16:8.

Otrais periods sākās ar mazākuma pēdējām minūtēm, mēs tās izturējām. Mūsējie rādīja labu hokeju. Perioda 2. min. Edgars MasaļskisHerberts Vasiļjevs izmantoja čehu hokejista kļūdu un guva vārtus, 2:2. Spēlei ritot abas komandas ir pielāgojušās viena otrai. Prieks par Latviju! Spēles 27. min.  Čehi izveidoja kārtīgu karuseli Latvijas zonā, aizsarga mesto ripu no zilās līnijas pielaboja Jakubs Vorāčeks un Čehijas hokeja izlase izvirzījās vadībā ar 3:2. Bīstamus momentus veidoja abas komandas, bet čehiem izdevības bija labākas. Apmēram 3 min. pirms otrā perioda beigām, pēc cīņas Latvijas vārtu priekšā, vārtus Čehijas izlases labā guva Mareks Židlickis. Latvija nonāca zaudētājos jau ar 2:4. Metienu attiecība pēc otrā perioda atkal par labu Čehijas hokeja izlasei 15:8.

Trešais periods sākās ar aktīvu Latvijas izlases uzbrukumu, tomēr ripa līdz Sandim Ozoliņam vārtu priekšā nenonāca. Mūsējie manāmi bija paguruši. Bieži vien netika līdzi saviem pretspēlētājiem. Jau 3. min. Sandis Ozoliņš nopelnīja savu otro noraidījumu šajā mačā. Latvijas hokeja izlase mazākumā nocīnījās ļoti labi un vārtus neielaida. Miks Indrašis bija viens no aktīvākajiem spēlētājiem šajā mačā, reti, kad no Mika var redzēt tādu cīņassparu. Ļoti bieži tieši Sandis uzņēmās iniciatīvu un devās uz priekšu, mudinot pārējos cīnīties tāpat. Sandis – leģenda uz ledus! Perioda 15. min. Latvijas izlase izveidoja labu saspēli Čehijas aizsardzības zonā un nopelnīja vairākumu. Vēl nebija beidzies vairākums, kad čehi nopelnīja vēl vienu mazākumu un bija ļoti laba iespēja spēlēt 5:3. Diemžēl, bet iespēju Latvijas hokejisti neizmantoja. Līdz spēles beigām tā arī latviešiem nebija neviena 100% vārtu gūšanas iespēja un zaudēts mačs pret Čehiju ar 2:4.

Čehija – Latvija 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Vārti: 10:10 Martins Erats (Davids Krejči, Alešs Hemskijs) 1:0, 13:05 Jānis Sprukts (Krišjānis Rēdlihs, Lauris Dārziņš) 1:1, 19:29 Jaromirs Jāgrs (Tomašs Plekanecs, Mareks Židlickis) 2:1, 22:45 Herberts Vasiļjevs (Georgijs Pujacs) 2:2, 27:06 Jakubs Vorāčeks (Zbiņeks Mihaleks) 3:2, 37:02 Mareks Židlickis (Martins Hanzals, Petrs Nedveds) 4:2.

Metienu attiecība par labu Čehijas hokeja izlasei – 39:20

Soda minūtes – 8:8

Iemetienos pārāki arī čehi – 28:20