Atzītais hokeja treneris Martins Dendis mācīs jauniešus Latvijā

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Martins Dendis bija slovāku hokejists, kurš traumas dēļ pirms desmit gadiem noslēdza karjeru, bet viņam pavērās iespēja trenera arodā. Šobrīd viņš ir atzīts slidošanas treneris Eiropā, īpaši Zviedrijā.

Martins pēc traumas izvēlējās turpināt darboties hokeja jomā, un pabeidza mācības Slovākijas universitātē par hokeja treneri. Pateicoties universitātes piedāvātajām iespējām, viņš arī citviet Eiropā varēja papildināt zināšanas hokeja jomā. 

Savas trenera gaitas viņš aizsāka dzimtās valsts Slovākijas pilsētā Bratislavā, kur trenēja bērnus. Ar apmaiņas programmas palīdzību viņš nonāca Somijā, kur gadu papildināja savas zināšanas trenera arodā. “Manā otrajā studiju gadā es devos apmaiņas programmā. Es uzvarēju savas universitātes konkursā, lai dotos uz ārzemēm.”  Atgriešanās no Somijas lika saprast, ka uz ārvalstīm gribas doties vēl. 

Pēc Zviedrijas parādītajiem augstajiem sasniegumiem, par nākamo mērķi, kļuva tieši šī vieta. “Es aizsūtīju kādus 52 e-pastus komandām, kas spēlēja Zviedrijas augstākajā līgā, kas bija 14 komandas. No tiem 52 aizsūtītajiem e-pastiem es saņēmu divas atbildes. Viena no tām bija Linköping komanda.” Zviedrijas klubs Dendisu pieņēma ar atplestām rokām. Viņš strādāja par trenera asistentu komandā ar 15 gadu veciem jauniešiem. Pēc atgriešanās mājās no Zviedrijas nepagāja ilgs laiks, kad tika saņemts zvans no AIK komandas un Martins nevilcinoties atgriezās hokeja lielvalstī.

Pieredze hokeja trenerim ir plaša. Strādājis ar jauniešiem vecumā no 15 gadiem līdz pat profesionāliem spēlētājiem, kur bijis asistents, kā arī galvenais treneris. Šobrīd Martins ir trenera asistents augstākās līgas komandai Stokholmā. Pienākumu saraksts šajā jomā ir garš. “Mani pienākumi šeit ir trenēt aizsargus, esmu atbildīgs par spēli vairākumā. Arī momenti, kad noņem vārsargu ir mana atbildība, un visas taktiskās lietas spēlējot ar ripu, lai tiktu iekšā uzbrukuma zonā, rotācijas zonā, neitrālajā zonā, visas lietas, kas saistītas ar ripu.”

Šogad meistarības pilnveidošanas skolas organizētajā nometnē būs arī Martins Dendis, kurš strādās ar jauniešiem Latvijā. “Es gaidu ierašanos Latvijā, lai varētu strādāt ar spēlētājiem individuāli, ar viņu ieradumiem un individuālajām spējām.” Dendis darbosies ar jauniešiem, lai viņus padarītu par labākiem spēlētājiem un uzlabotu sezonas sniegumus. “Mans uzdevums ir katru dienu strādāt pie detaļām slidošanā, nūjas tehnikā, piespēlēs un ripas saņemšanā. Visi šie aspekti ir ļoti svarīgi modernajā hokejā.”

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.