Bufalo “Sabres” liek plauktus pārbūves procesa skapim

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nacionālā hokeja līga (NHL) atrodas miega režīmā jeb vasaras atpūtā, bet līgas pārstāvētie klubi neguļ rokas klēpī salikuši. Lielākie lomi no brīvo spēlētāju tirgus ir izķerti, bet klubu vadības strādā, lai papildinātu komandas sastāvus vai atbrīvotos no liekajiem. Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo komanda beidzot spējusi izveidot tramplīnu, no kura atsperties.

Pārbūves process komandā ir gandrīz kopš dienas, kad savu kāju “Sabres” ģērbtuvē spēra Zemgus Girgensons. Pēdējās septiņās sezonās komanda nav kvalificējusies izslēgšanas spēlēm, neradot pārliecību, ka cīnīšanās par play-off ir pa spēkam. Neomulīgā vieta līgas lejasgalā ir Bufalo “Sabres” komforta zona, no kuras vienība nav spējusi izrāpties ar indiāņa Teda Nolana piedāvātajām metodēm, savukārt Stenlija kausu izcīnījušais Dens Bailzma vēl vairāk savārīja ziepes, nevis uzmeistaroja strebjamu zupu.

Hokejs tiek uzskatīts par planētas ātrāko komandas sporta veidu, kas nav melots. Līdzi tam attīstās prāti, kuri veido komandas sastāvus un skicē spēles stratēģijas. Runa ir par ģenerālmenedžeri un galveno treneri, kuri “Sabres” sistēmu pamazām kārto pa plauktiņiem, lai kādu dienu skapī ieliktu Stenlija kausu. Līdz trofejas izcīnīšanai vēl tāls ceļš ejams, bet tikai pēdējās divās sezonās sperti pirmie platie soļi ceļa gājumā. GM Džeisons Boterils un galvenais treneris Fils Hauzlijs ir paveikuši lielāku darbu kā priekšgājēji iepriekšējās piecās sezonās kopā.

Nospiedoša gaisotne valdīja arī komandas ģērbtuvē, kurā mājoja diametrāli atšķirīgi mērķi un sajūtas. Komandā bija [vairs neesot] hokejisti, kuri grib tikai savu algas čeku, kā arī ļaudis, kuriem svarīgas ir uzvaras. Tāpēc iekšējais mikroklimats bija disbalansā, vieni, taisnības cīnītāji, otri, arbūzu nēsātāji, kuriem piķis bija prioritāte. Gaidāmajā sezonā jaunie talanti atjaunos jeb veidos jaunu Bufalo “Sabres” komandas kultūru.

Komandu veido ar nepārspējami talantīgiem, jauniem hokejistiem, kuru saturīgākās sezonas ir vēl tikai priekšā. Uzsvars uz vārdu salikumu vēl tikai priekšā, jo šobrīd komandā ir pietiekami daudz caurumu, kuru vienas starpsezonas laikā nevar aizpildīt. Ja gaidāmajā sezonā Bufalo tiks izslēgšanas spēlēs, tas būs liels pārsteigums un negodīgi pret pašu komandu.

Atlidojušie un aizlidojušie putni

GM Boterils atbrīvojās no trim vērtīgiem lomiem, kuri vienkārši neiederējās komandas kopbildē. Īsi pirms izslēgšanas spēlēm uz Sanhosē “Sharks” vienību aizmainīja Evanderu Keinu, kurš haizivīs sajutis jaunu spēles garšu un pagarinājis līgumu ar Kalifornijas klubu uz septiņiem gadiem. Sentluisā piezemējās Bufalo cerētais līderis Raiens O’Railijs, kurš sezonas noslēgumā bija neapmierināts ar komandā valdošo zaudējumu kultūru. “Sabres” neplānoja pagarināt līgumu ar pirmo numuru Robinu Lēneru, kurš tagad pārstāvēs starpsezonā rētām uzgriezto Ņujorkas “Islanders” komandu.

Toties uz Bufalo starpsezonā pārcēlās vairākas jaunas sejas, ar kurām veidot kopskatu ap jaunajiem talantiem. O’Railija maiņas darījumā “Sabres” ieguva čehu Vladimīru Sobotku, zviedru Patriku Berglundu un amerikāni Teidžu Tompsonu. Nākotnes cerību būvēti, Bufalo vienība ieguva arī 2019. gada drafta pirmās kārtas izvēli un 2021. gada drafta otrās kārtas izvēli. No Boterila zināmās Pitsburgas “Penguins” Bufalo savā īpašumā ieguva pieredzējušo aizsargu Metu Hanviku, kā arī potenciālo pirmās maiņas malējo uzbrucēju Konoru Šīriju.

Pagājušās sezonas Sentluisas “Blues” otrais numurs Kārters Hatns panāca trīs gadu vienošanos ar Bufalo “Sabres” vienību. Aizvadītās sezonas skaitļi (2,09 v. vid. sp.) parāda, ka Kārters var būt Bufalo komandas pirmais numurs. Vārtu vīrs nav jauns talants, tomēr bijušais Bostonas “Bruins” vārtsargs Tims Tomass arī netika pie pirmās šprices līdz 32 gadiem. Līdzīgu ceļu uz NHL pirmā vārtsarga posteni mēroja pašreizējais Bostonas “Bruins” pirmais numurs Tūka Rasks. Abi vārtsargi izgāja cauri gaļas mašīnai fārmklubā, pēcāk bija otrie numuri NHL komandas rindās, bet tagad jau pirmā vārtu vīra postenī.

Linuss Ūlmarks bija AHL kluba darba zirgs – pēdējās divās sezonās nospēlēja 99 spēles un abos gados atzīts par fārmkluba MVP. GM vēlas, lai pieredzējušais Hatns parāda Ūlmarkam NHL hokeju, kurš trīs gadu laikā 26 reizes ir stājies Bufalo “Sabres” vārtos.

Jaunie talanti

Līdz ar O’Railija došanos uz citiem medību laukiem līdera lomu ar pilnu pārliecību uzņemsies Džeks Aikels. Maija sākumā amerikāņu uzbrucējs panāca astoņu gadu vienošanos ar “Sabres” 80 miljonu dolāru vērtībā. Kapteiņa uzšuve esot tikai laika jautājums – līdz jaunās sezonas sākumam Aikelam oficiāli, visticamāk, tiks piešķirts “C” burts.

Jautājums, ar ko jauno talantu nometnē pārsteidza Rasmuss Dalins? Ne ar ko, viss, kas redzēts Youtube videoklipos, to pašu šī gada drafta pirmais numurs rādīja nometnē. Zviedru aizsargam ir nepārspējams slidojums, roku tehnika, metiens… Tomēr pats galvenais, ka Dalinam ir augsts hokeja IQ līmenis, viņš ir gudrs, paredz pretinieku soļus un zina savus manevrus pirms vēl pieskāries ripai.

Izmantojot īso nūju, Keisijs Mitelsteds ar iespaidīgām ripas kustībām izbaudīja daudz brīvās vietas jauno talantu attīstības nometnē. Vingrinājumi un spēles piecatā pret pieciem bija blīva, bet Mitelsteds izkārtoja sev labus momentus un tamborēja pretspēlētājus labāk nekā vecmāmiņa vilnas zeķes. Jauno talantu iepako centra pozīcijā otrajā uzbrucēju trijniekā, kamēr Aikels darbosies pirmajā maiņā. Mitelstedu var pielīdzināt Metjū Barzalam, kurš aizvadītajā sezonā spēlēja centrā Ņujorkas “Islanders” otrajā maiņā. Smagāko darbu pirmajā virknējumā uzņēmās Džons Tavaress, kamēr Barzals spēlēja pret nomināli vājākiem pretiniekiem, ļaujot spīdēt savam talantam. Sezonas noslēgumā “Islanders” nākotnes cerību atzina par līgas labāko jauno hokejistu.

NHL līmenim gatavs ir fārmklubā nobriedušais aizsargs Brendans Gulī. Sezonas gaitā 20 gadus vecais aizsargs varētu saņemt pilnvērtīgu izsaukumu uz lielo komandu. Aizvadītās sezonas Zviedrijas līgas (SHL) labākais bombardieris Viktors Ūlufsons gaidāmajā sezonā debitēs Ziemeļamerikas hokeja laukumos. Atkarībā no adaptācijas laika, 2014. gada 181. izvēle jaunajā sezonā var izbaudīt arī NHL hokeju.

Veterānam Kailam Okposo un jaunajam uzbrucējam Semam Reinhartam ar četru NHL sezonu pieredzi jāuzņemas lielāka loma, lai noņemtu spiedienu no Aikela un somu aizsarga Rasmusa Ristolainena pleciem.

Latvijas lokomotīvei jāuzņem apgriezieni

Gaidāmajā sezonā pēdējais līguma gads ar Bufalo “Sabres” būs Zemgum Girgensonam, kura statistikas rādītāji neraisa lielu pārliecību. Protams, latvieša loma komandā ir trešajā un ceturtajā maiņā, bet jaunajā sezonā jāpiemet ogles, lai varētu noturēties Bufalo komandā. Jaunie spēlētāji liek kāju lielās komandas durvīs, tāpēc Girgensonam jaunā sezona būs svarīga.

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.