Ervīns Muštukovs aptur spēļu “sarunāšanu” Dānijā

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Trīs Dānijas hokeja līgas spēlētājiem piespriests naudas sods un diskvalifikācijas pēc tam, kad atzinušies, ka ir likuši totalizatorā uz/pret savu komandu un sarunājuši spēļu rezultātus janvārī.

Divi spēlētāji saņēmuši rājienu par to, ko līga nosaukusi par neētisku rīcību.  Sodu saņēma Kirils Starkovs (krievs ar Dānijas Actionpilsonību), kurš jau pārcēlies pie brāļiem Širokoviem uz Šveici – Red Ice. Spēlējis četros Pasaules čempionātos Dānijas izlases sastāvā un divos Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīros. Šajā sezonā Esbjerg komandas sastāvā Dānijā, 31 spēlē uzbrucējs guva 45 punktus. Hokejistam bija jāsamaksā sods 12,000 (2,236$) Dānijas kronu apmērā.

Otrs hokejists bija kanādietis, Tailers Mosienko, kuram šī bija otrā sezona Dānija, tajā pašā komandā, kur spēlēja Kirils. Tagad Tailers jau ļoti veiksmīgi spēlē ECHL komandā Alaska Aces. Šosezon 31 spēlē uzbrucējs guva 43 punktus. Tāpat kā pirmais minētais hokejists arī kanādietis saņēma naudas sodu 4,000 (735 $) Dānijas kronu lielā apmērā un abi spēlmaņi saņēma piecu spēļu diskvalifikāciju.

Šīs summas sakrīt ar peļņu, kuru viņi ieguva veicot spēļu sarunāšanu. 

Vislielākais vaininieks šajā neģēlībā ir Esbjerg komandas otrais vārtsargs Denis Jensens, kuram tika piespriests sods 12,550 Dānijas kronu apmērā un diskvalifikācija uz visu sezonu.

Jensens ne tikai lika naudu totalizatorā , bet arī, lai palielinātu savus ienākumus tajā iesaistīja savus komandas biedrus.

Janvāra sākumā spēlē pret Rungsted Hockey komandu, viņam izdevās pārliecināt Starkovu un Mosienko pievienoties netīrajām spēlēm.  Spēlē mājiniekiem, Rungsted Hockey komandai pirmajā periodā vajadzēja ļaut gūt vismaz vienus Dennis Jensenvārtus. Denis bija uzlicis papildus likmi, ka pretinieki pirmajā periodā gūs vismaz divus vārtus un viņam bija iemesls, jo vārtus spēlē sargāja viņš pats. Rungsted guva trīs vārtus pirmajā periodā un uzvarēja spēlē ar 7:3.

Bet vienmēr par vārtu drošību Jensens nerūpējās, tas nozīmēja, ka viņam vajadzēja veidot jaunu sadarbību ar latviešu vārtsargu Ervīnu Muštukovu.

Divās janvāra spēlēs, pret Rungsted Hockey un Odense Bulldogs, viņš piedāvāja Ervīnam Muštukovam naudu, lai latvietis speciāli ielaistu vārtus. Tādējādi Jensens nopelnītu vēl vairāk.

Latvijas olimpiskais vārtsargs atteicās piedalīties manipulācijas un krāpšana un devās pie kluba priekšniecības, lai pasacītu par šo atgadījumu.

yahoo.com

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.