Finālisti par paveikto un gaidāmo

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šodien, 7. aprīlī, sākas “Optibet” Hokeja Līgas saldais ēdiens jeb fināls. Šī fināla sērija būs interesanta un vēsturiska, jo neviena no finālistu komandām iepriekš nav izcīnījusi zelta medaļas un nav cēlusi čempiona kausu virs savām galvām. HK “Olimp/Venta 2002” pusfināla sērijā pieveica HK “Liepāja” ar rezultātu 4:1, savukārt HK “Zemgale/LLU” ar 4:2 izslēdza HK “Mogo/LSPA”. Par paveikto pusfināla sērijā un gaidāmo finālu hokejablogs.lv aptaujāja abu finālistu spēlētājus. 

“Spējām rādīt sniegumu un izpildīt trenera uzdevumus, tāpat kā regulārajā sezonā,” izteicās HK “Zemgale/LLU” sērijas uzvaras vārtu autors Frenks Razgals. “Varbūt pie rezultāta 3:1 sērijā sākām domāt kā mazāk kļūdīties un kā novest sēriju līdz uzvarai, bet beigās zaudējām to spēli. Arī pēdējā mačā bija sīva cīņa, HK “Mogo/LSPA” komanda ir pieredzējusi un viņi laikam sajuta to, ka atkāpjamies un vairāk domājām nekā spēlējām. Tāpēc bija diezgan sarežģīti, bet beigās novedām sēriju pie rezultāta 4:2 un iekļuvām finālā.” 

Frenks arī šobrīd ir rezultatīvākais izslēgšanas spēļu spēlētājs, kurš sešās spēlēs ir izcēlies ar astoņiem (6+2) punktiem. Visas sezonas garumā un it īpaši izslēgšanas spēļu laikā Arta Ābola vadītā komanda strādāja pie niansēm. 

“Diezgan daudz strādājam pie spēles nevienādos sastāvos. Artis ir labs treneris ar bagātu pieredzi, tāpēc viņš velta daudz uzmanības dažādiem spēles aspektiem. Liela uzmanība ir video treniņiem, tāpat strādājam arī uz ledus pie vairākiem elementiem. Skaidrs, ka “Olimp/Venta 2002” ir tikpat pieredzejuši kā HK “Mogo/LSPA”, bet es domāju kardināli mums nekas nav jāmaina – jāspēlē tas pats hokejs. Nevienā brīdi nevajag pieļaut liekas domas galvā, kas būs ja mēs zaudēsim. Mums ir diezgan jauna komanda un daudziem nav izslēgšanas spēļu pieredze, bet es domāju, ka neko daudz nemainīsim. Nebūs viegli, bet mums ir jādara tas ko mēs darījām līdz šim un tad jau redzēs.”

Otrs rezultatīvākais spēlētājs izslēgšanas spēļu sērijā ir Miķelis Rēdlihs no HK “Olimp/Venta 2002”, kurš iekrājis sešus (4+2) punktus. Pārī starp HK “Olimp/Venta 2002” un HK “Liepāja” Arvilam Bergmanim nācās izlaist pēdējo maču sankciju dēļ, kas radās pēc iepriekšējā spēlē pielietotā spēka paņēmiena. 

“Mums ir spēcīga komanda un Liepāja mums bija jāpārvar. Vienmēr var labāk, bet kopumā esam apmierināti ar sērijas iznākumu. Pieredze bija galvenā panākumu atslēga šajā sērijā. Lai finālā izcīnītu uzvaru pār HK “Zemgale/LLU” mums viennozīmīgi ir jāievēro spēles disciplīna un pašatdeve, tad arī kauss neizpaliks. Jelgavas komanda ir jauna, ātra un viņi ir motivēti uzvarēt ar labu trenera sastāvu. Hokejs finalā būs ātrs, pašaizliedzīgs, azartisks un interesants,” stāsta Bergmanis.

“Mēs spēlējam kā komanda – esam viens par visiem un visi par vienu. Tikai strādājot kopā, var panākt to ko grib,” tā atzīst viens no Jelgavas komandas atslēgas spēlētājiem Ričards Bernhards, kurš sešās spēlēs guvis trīs vārtus. “Arī Kirils Tambijevs ir atgriezies treniņos, bet par to vai viņš spēlēs finālā nemācēšu teikt [Tambijevs šosezon vairs nespēlēs – aut.]. Hokejs finālā būs mazliet netīrāks. Būs vairak provokācijas un spēle nevienādos sastāvos. Būs daudz  jāstrādā, pretinieki ir pieredzējuši, esam jaunāki džeki, tāpēc mums viņi būs jāapstrādā.”

Pirmā spēle ir paredzēta jau šodien, 7. aprīlī, plkst. 19:40 Jelgavas ledus hallē (LTV7). Šobrīd spēļu grafiks izskatās sekojoši: 

Ja uzvarētāji netiks noskaidroti pirmajās četrās spēlēs, tad nākamās spēles paredzēts aizvadīt 15., 17. un 19. aprīlī.  

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.