Gustavs Grigals par Latvijas izlasi: Izlēmu, ka labāk braukšu pārstāvēt valsti nekā sēdēšu AHL

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

24 gadus vecais latviešu hokeja vārtsargs Gustavs Dāvis Grigals nupat aizvadīja pēdējo sezonu Nacionālās studentu sporta asociācijas (NCAA) vienībā ”UMass-Lowell River Hawks”. Aizvadītajā sezonā 24 spēlēs, Grigals atvairīja 92,4% pretinieku metienus. Šobrīd hokejists jau ir ieradies Latvijā un gatavojas Pasaules čempionātam, kas maijā norisināsies Rīgā un Tamperē.

Intervijā hokejablogs.lv Grigals pēc pirmā treniņa ar izlasi atzina, ka ir priecīgs atgriezties dzimtenē un aizvadīt treniņprocesu kopā ar leģendāro Latvijas izlases vārtsargu treneri. “Uzgājām ar Artūru Irbi no rīta kā pirmie uz ledus, paslidojām ar visiem vārtsargiem. Forši ir atgriezties ar komandu, sen nav būts Latvijālatviski runāts. Strādājām uz detaļām, vienkārši atkārtojumi. Interesanti parunāties ar tādu Latvijas hokeja leģendu. Labs treniņš, gatavojamies, viss kārtībā.”

Hokejists atzīst, ka iniciatīva par piedalīšanos izlasē nākusi no Latvijas Hokeja federācijas un arī viņa paša. Gustavs Grigals jau ir bijis Latvijas valstsvienības trešais numurs 2019. un 2022. gada pasaules čempionātos. “Latvijas izlases ģenerālmenedžeris aizsūtīja e-pastu Milvoki ģenerālmenedžerim. Viņš pienāca pie manis, priecīgs prasīja, vai es gribu un teica, ka viņi būtu priecīgi mani laist. No abām pusēm bija interese.”

Grigals tikko atgriezās no Ziemeļamerikas, kur bija devies, lai gatavotos nākamajai sezonai, kuru aizvadīs Nešvilas “Predators” fārmklubā Milvoki ”Admirals”. Vārtsargam līgums ar šo klubu pagaidām noslēgts uz vienu sezonu. “Apstākļi bija ideāli, aizbraucu tur jau sagatavoties nākošajam gadam, iepazīt cilvēkus, apskatīt, kur var dzīvot. Patrenējos un iepazinos ar komandu, tagad viņi sāk play-off’us. Bija plāns, ka es palieku tur kopā ar vārtsargu treneriem attīstīties un trenēties, bet mani uzaicināja uz izlasi. Izlēmu, ka labāk atbraukt šeit, pārstāvēt valsti, nekā sēdēt tur un pārsvarā nespēlēt.”

Izvēle par labu kritusi tieši šai Amerikas Hokeja Līgas (AHL) komandai cilvēciskā faktora dēļ. “Visa Nešvilas “Predators” organizācija ir ļoti labā, augstā līmenī. Tad, kad es parakstīju līgumu, mani apsveica cilvēki ar tādiem uzvārdiem, ka vienkārši trūkst vārdu – Peka Rinne, Jūse Saross, Kevins Lankinens. Manā uztverē diezgan lieli vārdi. Cilvēciskais faktors daudz nozīmēja un esmu apmierināts.”

Tiesa gan, jau pirms gada kāds AHL klubs izrādīja interesi par latviešu hokejistu. Grigals toreiz nolēma riskēt, atsakot piedāvājumam un aizvadot vēl vienu, piekto sezonu NCAA. Pirmās četras sezonas latvietis aizvadīja Aļaskas Fērbenksas Universitātes sastāvā.

2020./21. gada sezonu Grigalam nācās izlaist Covid-19 pandēmijas dēļ. “Mums līdz decembrim teica, ka mēs spēlēsim, bet tad decembrī pateica, ka nē. Pirmā nedēļa bija interesanta, negatīva, bija grūti sagremot to, bet turpināju mācīties, centos pabeigt visu, ko es varēju. Ar treneriem norunājām, ka galvenais tagad attīstīties mums kā komandai, kā cilvēkiem un kontrolēt to, ko mēs varam kontrolēt. Tā bija laba pieredze sadzīviskā ziņā, ka ir lietas, ko vari kontrolēt un, ko nevari.” Piecu sezonu laikā, paralēli hokeja spēlei, Grigals ieguva bakalaura grādu biznesa administrēšanā Aļaskas Fērbenksas Universitātē un maģistra grādu biznesa finansēs Masačūsetsas-Lovelas Universitātē.

Par gaidāmo pasaules čempionātu un savu lomu izlasē, Grigals atbild sekojoši. “Jāiet katru dienu uz priekšu, tad jau redzēs. Es daru savu darbu un treneri izlems.”

Share.

1 Comment

  1. Pingback: Grigals: Izlēmu, ka labāk būtu pārstāvēt valsti, nekā sēdēt AHL un pārsvarā nespēlēt | Sportazinas.com

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.