Latvijas čempionāta play-off un netīrās spēles

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Neierasti, bet šoreiz pievērsīsimies Latvijas Atklātajam hokeja čempionātam (LAČ), konkrētāk, HK Dinamo/Juniors komandai. Kāpēc spēlētājiem ir jācieš un jāskatās, kā viņu audzētos augļus apēd kāds cits?!Latvijas čempionāts hokejā

Regulārā sezona čempionātā ir noslēgusies, un pirmās play-off spēles jau sāksies 1. martā. Salīdzinājumā ar pagājušo sezonu, šogad čempionātā piedalās sešas komandas, pagājušosezon – astoņas. Tāpat, pēdējo gadu LAČ nevar salīdzināt ar to, kas bija pirms 10 gadiem, kad uz finālspēlēm halles bija pārpildītas ar skatītājiem un spēles līmenis arī bija augstāks. Tie bija citi laiki un ne sliktāki un, ne labāki kā šodien.

Ar katru sezonu čempionāts aug, un šajā sezonā tas ir pakāpies augstāk, ar spēles līmeni, skatītājiem un spēļu translēšanu. Līdervienība šosezon ir “Kurbads” komanda, kura 30 spēlēs ir izcīnījusi 22 (3 no tām papildlaikā) uzvaras un sakrājusi 68 punktus. Rezultatīvākais spēlētājs ir Renārs Undelis, kurš regulārā turnīra 27 spēlēs ir sakrājis 59 punktus. Sezonā bija arī vairāki pārsteigumi, it īpaši spēlētāju līnijā. “Kurbads” komandā spēlēja, Latvijas izlases aizsargs, Agris Saviels (kopš janvāra spēlē Dānijā); HS Rīga/Prizma komandas sastāvā Sergejs Pečura (komandā nespēlē kopš 31. janvāra), Aleksandrs Macijevskis; Dmitrijs Žabotinskis no HK Ozolnieki/MONARCH komandas un protams citi pazīstami spēlētāji.

Izslēgšanas spēles

Ceturtdaļfinālu izslēgšanu spēļu pāri:Latvijas čempionāts hokejā

 • HS Rīga/Prizma – Daugavpils
 • Ozolnieki/MONARCH – HK Dinamo/Juniors

Čempionāta līdervienības, HK “Kurbads” un HK “Zemgale”/LLU jau ir kvalificējušās pusfināla spēlēm. Ceturtdaļfinālu pāros tiksies: HS Rīga/Prizma (3. vieta) – Daugavpils (6. vieta) un Ozolnieki/MONARCH (4. vieta) – HK Dinamo/Juniors (5. vieta). Pirmā pāra uzvarētājs pusfinālā tiksies ar HK Zemgale/LLU, bet otrā ar HK Kurbads.

HK Dinamo/Juniors

Viena no netīrākajām komandām čempionātā ir HK Dinamo/Juniors. Ne ar savu spēlēšanas stilu, bet vadību. Klubs ir dibināts 2011. gadā (LAČ), un kalpo kā Rīgas “Dinamo” un HK Rīga fārmklubs. Lielu komandas kodolu veido 1996. gadā dzimuši hokejisti, kuri pagājušosezon spēlēja SK Rīga 96 komandā. Šajā sezonā Dinamo/Juniors Latvijas čempionātā ieņem 5. vietu ar 30 spēlēs sakrātiem 37 punktiem.Latvijas čempionāts hokejā

Komanda ir dibināta 2011. gadā ar nosaukumu Dinamo/Juniors Rīga un jau pirmajā sezonā kļuva par līgas čempioniem finālā pārspējot Liepājas “Metalurgu”, tad arī sākās šī netīrā spēle. Kāpēc netīra? Tāpēc, ka treneri un komandas vadība nebija un nav adekvāti pret saviem spēlētājiem. Nākamajā sezonā komanda Latvijas čempionāta nestartēja, bet 2011/2012 gada sezonā Dinamo/Juniors bija atpakaļ, tikai ar jaunu nosaukumu HK Juniors Rīga. Aizvadītajā sezonā HK Juniors Rīga zaudēja finālā SMScredit.lv komandai. Šosezon komanda atgriezās pie sava sākotnējā nosaukuma – HK Dinamo/Juniors.

Dinamo/Juniors Latvijas čempionātā ir vidēji visjaunākā komanda, tikai 17.83 gadi un svara ziņā arī, visvieglākie – 71.94 kg. Visvairāk spēles regulārajā turnīrā ir aizvadījuši četri spēlētāji (28) – Oļegs Šišļaņņikovs, Iļja Žučkovs, Jegors Samofalovs un Ēriks Smuļko. Pirmais vārtsargs ir bijušais Rīgas “Dinamo” vārtsargs Māris Jučers, kurš 25 spēlēs vidēji mačā ielaidis 3.33 vārtus. Rezultatīvākais spēlētājs ir Frenks Razgals, 24 spēlēs gūti 25 punkti, bet rezultatīvākais aizsargs ar 28 spēlēs sakrātiem 10 punktiem ir Ēriks Smuļko.

Sezonai ritot komandai pievienojās daži spēlētāji: Daniils Fursa, Kristers Bormanis, Martins Lavrovs (vajadzēja spēlēt HK Rīga, bet pāreju tirgus jau bija slēgts).

Netīrā spēle

Kā jau aizgājušajās sezonās, arī šosezon no Dinamo/Juniors puses bija gaidāmi visādi brīnumi. Kā nu ne, ja ir iespēja Latvijas čempionāts hokejāizmantot arī HK Rīga un Rīgas “Dinamo” spēlētājus. Tika runāts, ka tas nav godīgi pret oponentiem un savas komandas spēlētājiem, kuri spēlējuši visu sezonu, ka uz izslēgšanas spēlēm tiek pieteikti citi hokejisti. Hokejisti, kuri visu sezonu cīnījās par uzvarām un ziedoja sevi, lai komanda izcīnītu augstāku vietu turnīra tabulā uz play-off spēlēm tiek pastumti malā.

15. februārī tika slēgts Latvijas čempionāta spēlētāju tirgus, jebkādas pārejas un pievienošanās komandām vairs nedrīkstēja notikt. Dienu pirms spēlētāju tirgus slēgšanas, Dinamo/Juniors lauza līgumus ar 19 esošajiem spēlētājiem. Varētu padomāt, kāpēc, vai tad šie spēlētāji bija tik slikti, ka vienu dienu pirms tirgus slēgšanas ar viņiem ir jālauž līgums?! Muļķības, kluba vadība atbrīvoja vietu HK Rīga un Rīgas “Dinamo” spēlētājiem. Līgumi tika lauzti: Aleksandrs Pušnovs 9 spēlēs (0+1), Augusts Ričards Veidenbaums 16 spēlēs (1+3), Daniils Fursa 5 spēlēs (0+0), Gatis Sprukts 12 spēlēs (6+11), Matīss Gelažis 10 spēlēs (0+1), Ralfs Grīnbergs 4 spēlēs (0+1), Ruslans Ignatovičs 8 spēlēs (4+3), Ivars Ruģelis 4 spēlēs (0+0), Juris Dembickis 13 spēlēs (1+4), Kirils Galoha 3 spēlēs (2+1), Dmitrijs Komarņickis 25 spēlēs (3+4), Kristers Bormanis 8 spēlēs (0+0), Kristiāns Čopejs 4 spēlēs (vidēji spēlē ielaisti 2.7 vārti), Linards Kaktabulis 11 spēlēs (0+0), Marians Purmalis 7 spēlēs (0+1), Pēteris Priediņš 19 spēlēs (3+2), Roberts Vīksna 24 spēlēs (1+7), Salvis Balandīns 1 spēle (vidēji spēlē ielaisti 2 vārti) un Artūrs Ševčenko (2+0).

Kopumā 11 spēlētāji (tumšāk iezīmētie) ir nogriezti, jo viņus izslēgšanas spēlēs nav vajadzīgi, lai arī visu sezonu cītīgi ir trenējušies. Tāpat visi šie spēlētāji vēl joprojām trenējās ar komandu, bet šosezon vairs nespēlēs. Pārējie 8 spēlētāji devušies uz HK Rīga. Pēc neoficiālas informācijas ir izskanējis, ka šie 11 spēlētāji spēlēs Rīgas komandas Artūrs Logunovssastāvā Latvijas Ziemas olimpiādē. Lietderīgāk spēlētājiem sezonu būtu bijis pabeigt kādā Latvijas U20 vai U18 čempionāta komandā, tā nezaudējot spēļu praksi.

Dinamo/Juniors un jebkurā citā LAČ hokeja komandā var pieteikt tikai 5 spēlētājus ar lielajiem līgumiem. Šie pieci būs no Rīgas “Dinamo” – Roberts Bukarts, Jēkabs Rēdlihs, Juris Upītis, Māris Bičevskis un Mārtiņš Porejs. Lai gan tagad izskatās, ka ar dinamiešu palīdzību būs pašvaki, jo komandā traumas guvuši vadošie spēlētāji. No HK Rīga komandas līgumi tika lauzti ar Edgaru Opuļski, Ričardu Kondrātu, Artūru Logunovu u.c. Tāpat, Rīgas “Dinamo” lauza līgumu ar Māri Jučeru, lai atbrīvotu vietu spēlētājiem ar lielajiem līgumiem. Iespējams, ka nākamajā sezonā Māris atkal parakstīs līgumu ar “Dinamo”.

Stratēģija, kā apiet noteikumus ir izdomāta labi. Tomēr tas nav cienīgi pret pretiniekiem. Sāksies izlsēgšanas spēles un redzēsim, cik tālu Dinamo/Juniors tiks.

Share.

5 Comments

 1. Neredzu nekadas prblemas, Sarotams ka negodigi, bet Ka Monarch speletajs Shos pieteiktos “Paligus” par leilajiem HK rigas Glabejiem neredzu, Zhel vienigi jaunos puikas kas trennejas un nevare sizjust PLAY OFF atmosferu kas ir Labakais kas sezona notiek… Bet kaa bieds shie “PALIGI” noteikti nav, citos apstaklos 40% no Lač speletajiem varetu but vinu vietaa…

 2. Ja biežāk skatītos translācijas, zinātu, ka Pečura devies uz krievzemi. 🙂 Miļūns gan ļoti mīklaini izteicās – “uz pārbaudes laiku Sahalīnas klubā”.

 3. Savādi ir, ka sezonas gaitā cīnās viena komanda, bet izslēgšanas spēlēs viņu vietā nāk citi hokejisti. Tomēr par “netīru spēli” to varētu saukt tad, ja tas nebūtu zināms pirms sezonas. Tāda kārtība Virslīgā ir ne pirmo un ne otro gadu. Acīmredzot tā ir cena, kā tiek panākta līdzdalība līgā. Un šāda ņemšanās ir raksturīga ne tikai Virslīgai, bet vispār “mazo valstu” hokeja čempionātiem.

  Ar līgumu laušanu norisinās kaut kāda shēmošana un reglamenta apiešana. Savādi taču, ka Dinamo ar Jučeru līgumu lauzuši, bet viņš turpina spēlēt kluba fārmā Dinamo Juniors. Vai, piemēram, spēlētājiem ir pārtrauktas saistības ar Dinamo Juniors, bet paliek līgums ar citu sistēmas vienību HK Rīga. Nav, protams, augstākā matemātika, bet skaidrs, ka vingrinājums lielākajā daļā formāls un reglamentu caurumiem atbilstošs.

  Līdzšinējā pieredze liecina, ka HK Rīga un arī Dinamo papildspēki Juniors komandai nav līdzējuši tikt pie čempionu titula. Jau divus paly off-us šādi mēģinājumi bija, bet…. Rezultātus atceramies. Tiesa, šosezon izslēgšanas spēles laikā pārklājas ciešāk. HK Rīga no sastāva neko neziedos, nemaz nerunājot par traumu mocīto Dinamo, kā jau pats raksti.

  Lai arī, savādi ir par to regulārās sezonas un play off sastāva mainīšanu, tomēr labprāt skatītos tādas spēles, kur Dinamo Juniors sastāvs ir pastiprināts. Skaidrs, ka “juniora” puiši būtu pelnījuši uzspēlēt play off utt. Tomēr gribētos redzēt pastiprinātu komandu, kaut vai ar vienu maiņu. Kāpēc? Atgādini, cik spēles februārī ir uzvarējusi Dinamo Juniors komanda? Un ar kādu rezultātu šomēnes uzvarēja pastarīšus Daugavpili?

  Kaut kas ar “junioriem” ir atgadījies… Iespējams, motivācijas trūkums saistībā ar sastāva pārbūvēm, iespējams, kas cits. Bet atgādinājumam: no februāra 6 spēlēm “Dinamo Juniors” zaudēja 5. Vienīgā uzvara (ar 1:0 pēcspēles metienos) pret Daugavpili… Skaidrs, ka ne Kurbads, ne Prizma, ne Zemgale, ne Ozolnieki salīdzinājumā nav nīkuļi, taču gribētos redzēt kaut ko jaudīgāku no Dinamo Juniors puses. Arī bez pastiprinājuma.

  P.S. Vēl interesantāk būtu, ja HK Rīga maiņu aizsūtītu uz Daugavpils komandu;] Tad arī būtu jēga visu sešu komandu spēlēšanai play off. Tagad jēgas nav.

  P.P.S. Virslīgā jau kādu laiku nav Atklātais čempionāts.

 4. man liekas dinamo juniori cinas zaudes monarcham un finala kur tiksies vizdrizak Ogres Kurbads diezvai juuniori bus vinu pretinieki

 5. fabrikants on

  nu otrdien junioram buus pedeejaa speele, tas ir drossi. Nazarovs izdariija nepareizi ka nepieteica playoffam tur pussi, kas nav pieteikti. un tagad spelee 3mainaas. beeediiga domaasana

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.