Novērojumi: Latvijas izlase kapitulē Kanādai pie fanu pilnām tribīnēm

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Latvijas izlases vakardien, 12. maijā, spēlējot mājas arēnā, savā laukumā atklāja Pasaules čempionātu hokejā ar spēli pret titulēto Kanādas valstsvienību. Jau pirmajās piecās spēles minūtēs rezultāts bija 0:2 Kanādas izlases labā. Īsi pēc tā notika vārtsargu maiņa, kad Ivaru Punnenovu nomainīja Artūrs Šilovs, kuru līdzjutēji laukumā sagaidīja ar skaļām ovācijām.

Atsaucoties uz sportacentrs.com, kā pēc spēles atzina vārtsargu treneris Artūrs Irbe: “Protams, noskaņojums vārtsargam pēc tādām spēlēm ir draņķīgs. Sajūta kā pēc nepadarīta darba. Bet! Tas, kā Ivars pēc spēles atbalstīja Artūru [Šilovu], vispār viņa attieksme, – baigais respekts! Ivaram tas nebija viegls brīdis, bet tas, kā viņš sevi parādīja… Man bija baigais respekts pret viņu,” teica Artūrs Irbe.

Izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš sacīja, ka komandas problēmas bija meklējamas galvā. “Drusciņ emocijas nospēlēja pret mums. Iznākt pie pilnām tribīnēm Rīgā – ne visi to ir izbaudījuši. Fani dzen uz priekšu, rodas tik daudz enerģija, un galva mazliet aizpeld. Tās kļūdas sākumā – izskatījās, ka psiholoģiski pārdegām. Un ir grūti pret Kanādu no 0:2 atspēlēties. Sāc ķert, sāc riskēt, un tā nav komanda, pret kuru to var atļauties. Paši redzējāt – pāris pazaudētas ripas, un ripa ir mūsu vārtos,” pēc zaudējuma secināja Kaspars Daugaviņš.

Spēle noslēdzās ar rezultātu 0:6, Kanādas hokejisti guva pa diviem vārtiem katrā periodā. Lai gan Kanādas izlasei “sausā” spēle, jo Latvijas valstsvienībai neizdevās gūt nevienus vārtus un realizēt divus vairākumus, tomēr atbalsts no faniem tribīnēs un ārpus arēnas sienām netrūka. Tribīnes bija pilnas, spēli klātienē vēroja 9260 līdzjutēji, kuri dzina uz priekšu mūsu valstsvienību.

“Pat pie 0:5 mēs gājām to vienu ripu iemest par prieku faniem. Treneri arī teica, ka jāiebaksta viens gols, un nekad nevari zināt… Labi, pie 0:4 vai 0:6 būtu grūti atspēlēties, bet iepriecināt fanus, kuri bija atnākuši, noteikti gribējām,” sarunā ar sportacentrs.com teica Daugaviņš.

Fanu zona bija līdzjutēju piepildīta jau krietnu laiku pirms spēles. Tā visu čempionāta laiku atradīsies turpat pie arēnas un ikviens bezmaksas var doties skatīties spēles azartiskā gaisotnē kopā ar citiem hokeja faniem gan no Latvijas, gan ārzemēm. Netrūka skaļa bungu rībināšana, dažādi saukļi un fanu atribūtika bija vērojama uz ielām pie arēnas jau divas stundas pirms spēles sākuma. 

Arēna Rīga apkārtnē vakardien bija jūtama kārtīga hokeja svētku ieskandināšana ikvienam, taču jau šovakar Latvijas hokejisti aizvadīs nākošo svarīgo spēli pret Slovākiju.

Skats no fanu zonas un tribīnēm

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.