Matīss Kivlenieks gatavojas profesionālajam hokejam

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pāris mēnešus atpakaļ, latviešu vārtsargs Matīss Kivlenieks tika nosaukts par USHL gada hokejistu un vārtsargu. Vārtsarga plānos bija doties uz Minesotas Universitāti, lai mācītos un spēlētu NCAA studentu līgā. Šobrīd, Kivlenieks ir NHL kluba Kolumbusas “Blue Jackets” sistēmas pārstāvis.

“Tagad manas perspektīvas ir citādas,” sacīja Kivlenieks. “Tas ir milzīgs lēciens no junioriem pa taisno uz profesionālo hokeju. Es cenšos par to nedomāt pārāk daudz. Es to nepārdomāju, es ķeros pie darba.”

“Blue Jackets” vienība parakstīja līgumu ar latviešu vārtsargu maijā, kad NHL kluba skauti ievēroja un vārtsargu treneri Ians Klārks (vārtsargu treneris NHL 14 sezonas) un Menijs Legasī (bijušais NHL vārtsargs 11 sezonas) novērtēja Kivlenieka sniegumu vārtos. 2016./2017. gada sezonā Kivleniekam bija visvairāk uzvaru (36), labākais atvairīto metienu procents (93.2%), visvairāk minūtes (2.991 min.) un dalīja visvairāk bezvārtu spēles (5) starp visiem līgas vārtsargiem. Tāpat viņš palīdzēja savai komandai USHL finālā cīnīties pret citu latvieti Eduardu Tralmaku, plašāk ŠEIT

“Viņš mūs uzreiz ieinteresēja,” sacīja Kolumbusas vārtsarga treneris Ians Klārks. “Vienkārši nosacījumi, kā mēs vērtējam vārtsargu, mēs skatāmies kāju kvalitāti, roku kvalitatīvi un acu kvalitāti.

Kivleniekam ir ātras un straujas kājas, kas ļauj viņam būt priekšā spēles tempam.”

Vārtsargu treneris Klārks atzīmē arī latviešu vārtsarga kāju pacietību.

Šovasar būtiski mainījusies Kivlenieka prasmju perspektīva. Antons Forsbergs, kurš aizvadītajā sezonā spēlēja “Jackets” AHL fārmklubā Klīvlendas “Monsters”, tagad pārstāvēs Čikāgas “Blackhawks” komandu, nule kā notikušajā maiņas darījumā, iesaistot Artēmiju Panarinu un Taileru Motu. Tāpat “Jackets” nepagarinās līgumu ar vārtsargu Oskaru Dansku, kurš noslēdza otro sezonu Zviedrijā “Rogle BK” sastāvā.

Nekas vēl nav izlemts, bet ar izmaiņām “Jackets” vārtsargu frontē, latviešu vārtsarga mērķis ir gatavoties spēlēšanai AHL. Šī gada “Jackets” jauno spēlētāju attīstības nometnē bija tikai trīs vārtsargi, Kivlenieks un viņa kolēģi piedalījās visos treniņos ar abām hokejistu grupām.

“Daļa no attīstības nometnes ir izglītot jaunos hokejistus,” sacīja “Jackets” vārtsargu treneris. “Es domāju, viņš drīz sapratīs, ka ar talantu vien nevarēs nokļūt no punkta A uz punktu B. Tagad viņam jānokļūst no punkta B uz punktu C, kas ir daudz lielāks izaicinājums un tikai talants viņam nepalīdzēs.”

Labās ziņas ir tādas, ka Matīss Kivlenieks ir nonācis organizācijā, kurā izveidojusies vārtsargu kultūra ar apzinīgiem darba ieradumiem un disciplīnu.

Darba augļi ir redzami divkārtējā Vezina trofejas (NHL sezonas labākais vārtsargs) ieguvēja Sergeja Bobrovska izskatā.

Latviešu vārtsargam, kurš trenējās Kolumbusā pirms nometnes, tagad būs iespēja strādāt pie niansēm, kuras apguva nometnes piecās dienās. Attīstības nometnei noslēdzoties, viņš atgriezīsies Latvijā, kur Kivlenieks trenēsies līdz “Jackets” nometnei augustā.

“Viņam ir labs augums un atlētiskums,” iespaidos dalījās Klārks. “Ar to es domāju, protams, vārtsarga pozīcijā. Tagad viņam vajag sevi profesionāli attīstīt. Tas viņu karjerā aizvedīs no punkta B uz punktu C. ”

Izmantotie avoti: BlueJackets.com

Foto: nhl.com

Share.

Leave A Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.